• gebe.com
  • /
  • Hamilelik Halsizliğine Meydan Okumanızı Sağlayacak 10 Öneri

Hamilelik Halsizliğine Meydan Okumanızı Sağlayacak 10 Öneri

Hamilelikte halsizlik çoğu kadının ortak şikâyetlerindendir. Gebeliğiniz boyunca artan hormonlarınız ve artan vücut kütleniz, bu halsizliğin en büyük nedenleridir. Peki, tüm gebelik süreci boyunca yorgun ve enerjisiz mi hissedeceksiniz? Aşağıdaki önerileri dikkate alırsanız, hayır!

Hamilelik Halsizliğine Meydan Okumanızı Sağlayacak 10 Öneri
Hamilelikte halsizlik hissedilmesi, gebelerin çoğunda görülen bir şikâyettir. Mide bulantılarından dolayı beslenememe, vücudun artmaya başlayan kütlesi ve elbette ki hormonların etkisi... Tüm bunlar, gebeliğinizde yaşadığınız halsizliğin nedeni olabileceği gibi kansızlık da yaşadığınız halsizliğin nedeni olabilir. Öncelikle sorununuzun çözümü için hekiminize danışmanızı öneririz. Anemi gibi bir rahatsızlık saptanırsa demir takviyeleri gerekebilir. Sonrasında ise aşağıdaki önerilerle gebelikte halsizlik şikâyetinize meydan okuyabilirsiniz!

Hamilelikte Halsizlik Probleminize Çözüm Olacak 10 Öneri

1)En Başta Yaşadığınız Halsizliğin Normal Olduğunu Kabullenin

  hamilelikte halsizlik   Yukarıda da değindiğimiz gibi, hamilelikte yorgunluk ve halsizlik çoğu kadında görülür. Yaşayacağınız hormon değişimleri vücudunuzu gevşeteceği gibi mide bulantıları nedeniyle yeteri kadar beslenememe de bu halsizliğin nedeni olabilir. Bu nedenle öncelikle, hamileliğiniz boyunca zaman zaman kendinizi yorgun hissedebileceğinizi kabullenin.

2)Bol Bol Şekerleme Yapın!

  hamilelikte halsizlik   İşte size fırsat! Gebeliğinizi lehinize çevirin ve bol bol şekerleme yaparak enerji depolayın!

3)Uykunuzun Kalitesini Arttırmaya Çalışın

  hamilelikte halsizlik   Mesela; ısı, ışık ve ses... Yatacağınız ortamın tüm özelliklerini gözden geçirin.

4)Çevrenizdekilerin Size Yardımcı Olmasına Müsaade Edin

  hamilelikte halsizlik   Kız kardeşinizin size geldiğinde yemek yapmasına veya evi silmesine izin verin, ayıp olacak diye düşünmeyin.

5)Beslenmenize Her Zamankinden Fazla Önem Verin

  hamilelikte halsizlik   Düzenli ve sağlıklı beslenmeye çalışın. Öğünlerinizde dört temel besin grubu olan et, süt, tahıl ve meyve/sebzeye dengeli bir şekilde yer verin. Gerekirse bir beslenme uzmanından yardım alın.

6)Çivi Çiviyi Söker! Yürüyüş ve Egzersiz Yaparak Halsizliğinize Çözüm Bulun

  hamilelikte halsizlik   Zaten halsizim, ne yürüyüşü dediğinizi duyar gibiyiz. Ama spor kadar insanı dinç tutan bir şey yok, inanın!

7)Hayır Demeyi Öğrenin

  hamilelikte halsizlik Yorgunsanız yorgunsunuzdur... Hayır demeyi öğrenin ve günlük planlarınızda biraz gevşemeye gidin.

8)Yatış Pozisyonunuzu Tekrar Gözden Geçirin

  hamilelikte halsizlik   Yatış pozisyonunuz, uykunuzun kalitesini etkiler. Bu nedenle rahatça uykuya dalabileceğiniz yatış pozisyonunu bulmaya çalışın. En fazla birkaç denemede doğru yatış şeklini bulacaksınızdır!

9)Eşiniz Ne Güne Duruyor?

  hamilelikte halsizlik   Yapmanız gerekenler konusunda eşinizin desteğini alın. Misafirlerinizi ağırlamak için eşiniz de pek âla hazırlık yapabilir...

10)Su, Su, Su! Hatta Tekrar Su!

  hamilelikte halsizlik   Her zaman dile getirdiğimiz gibi, bolca su için. Hele ki şu yaz aylarında, vücudunuzun sıvı kaybını önlemek ve dolayısıyla halsizliğinize çözüm bulmak için suyu vazgeçilmeziniz haline getirin.   Gebelikte kullanılan vitamin ve diğer takviyeler hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Nabia Yerden çıkıp fışkıran, kaynayan, akan.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.