Bebekle Seyahat Edenler İçin Hayatta Kalma Rehberi

Bebekle Seyahat Edenler İçin Hayatta Kalma Rehberi
21 Kasım 2016

Bebeğinizle ilk defa seyahate çıkmak sizi korkutmasın. Bu yazımızda yolculuklarınızı kolaylaştıracak öneriler hazırladık.

Bebekle Seyahat Edenler İçin Hayatta Kalma Rehberi

Kucağınızda bebeğiniz, uçak veya otobüs koridorunda yürürken insanların yüzlerindeki o ifadeyi bilirsiniz: “Umarım yakına oturmazlar!” Bu yazıda sizlere bebeğinizle seyahat etmenin gerginliğini atmanın yollarından bahsedeceğiz.     Yolculuğunuzu sakin ve huzurlu geçirmek için gerekenleri yalnızca oyuncaklar, fazladan kıyafet ve atıştırmalıktan ibaret sanmayın. Aslında en önemlisi sizin düşünce sisteminiz ve olaya yaklaşımınız. Bütün koşullar sağlandığında bebeğinizle yapacağınız yolculuklar kabus olmaktan çıkacak ve hatta belki yeni arkadaşlar edinmenizi sağlayacaktır.

Uçak Yolculuğu

Öncelikle yanınıza mutlaka fazladan bebek bezi, ıslak mendil, kıyafet ve olası rötarlar için mama alın. Tabi ki olası kusmaları için kendinize de fazladan bir tişört almayı ihmal etmeyin. Kabin içi bagajınızı hazırlarken mutlaka havayolu şirketinizin yönetmeliğine bir göz atın. Bu sayede güvenlik görevlileri ile yaşayabileceğiniz problemlerin de önüne geçmiş olursunuz.     Uçak yolculuğunuz esnasında yanınızda bolca oyuncak olduğundan emin olun. Bebeğinizin ilgisini çekmek için gerekirse o yolculuğa özel yeni oyuncaklar alın. Eğer bebeğinizi iniş ve kalkış sırasında beslerseniz basınçtan olumsuz yönde etkilenmesine de engel olmuş olursunuz. Siz ne yaparsanız yapın, bebeğiniz muhtemelen ağlamaya başlayacaktır. Bu durumda yapabileceğiniz en mantıklı şey endişelenmemeye çalışmak. Unutmayın ki bebeğinizin çıkardığı sesi en çok umursayan sizsiniz, diğer yolcular değil.

Araba Yolculuğu

Birkaç saatlik bir araba yolculuğu beklediğinizden çok daha kötü geçebilir. En sağlıklısı, bebeğinizin bu sürecin büyük bir kısmını uyuyarak geçirmesi olacağından, yolculuğunuzun saatini bebeğinizin uyku saatine denk getirmeye çalışın. Arka planda çalan hafif müzikler bu çabanızda size yardımcı olacaktır.     Eğer yanınızda başka bir sürücü daha varsa siz arka koltukta bebeğinizin yanında seyahat etmeyi tercih edin ki; onu beslemek, altını değiştirmek veya sakinleştirmek gerektiğinde durarak zaman kaybetmeyin.

Her Şeyi Aldığınızdan Emin Olun

Yolculuğa hazırlanırken yanınıza, gittiğiniz yerde bulamayacağınız veya tekrar satın almak istemeyeceğiniz her şeyi aldığınızdan emin olun. Bu liste gittiğiniz yere göre çok çeşitlilik gösterebilse de; en azından bebek bezi, biraz atıştırmalık ve ıslak mendil çantanızın olmazsa olmazları olmalıdır.     Gezeceğiniz yere ulaştığınızda muhtemelen en büyük yardımcınız katlanabilir, portatif bir bebek arabası olacaktır. Bebek arabanızın güzel bir güneşliği olmasını ve hafif olmasını öneririz. Yurtdışına çıkarken, bebek araba koltuğunu yanınıza almaya karar verirseniz, gittiğiniz ülkenin standartlarına bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Son olarak, bebeğinizin yeni bir yerde uyuma probleminin üstesinden gelmek için yanınıza onun daha önceden uyuduğu bir battaniye almayı da ihmal etmeyin.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.