Çocuklarda Obeziteye Çözüm

Çocuklarda Obeziteye Çözüm
15 Kasım 2016

Bebeğinizin önüne meyve sebze koyarak yiyeceklerini kendi seçmesini sağlamanız, ona sağlıklı bir yeme alışkanlığı kazandırıyor.

Çocuklarda Obeziteye Çözüm

Bebeğinizin önüne meyve sebze koyup yiyeceklerini seçmesini sağlamak, ona sağlıklı bir yeme alışkanlığı kazandırır. 6 aylık veya daha büyük olan bebeğinizi geleneksel olarak kaşıkla beslemek yerine, önüne meyve ve sebze koyup eliyle kendisinin yemesini beklerseniz, ileri yaşlarda obezite problemleri yaşaması riskini düşürmüş olursunuz.     Kaşıkla beslemek, belki kendinizi onun ihtiyaçlarını karşılayan bir anne olarak görmenizi sağlayabilir, fakat onu gereğinden fazla beslemenin de yolunu açabilir.

Peki, Hangi Meyve ve Sebze Verilmelidir?

Kavun ve muz gibi yumuşak meyveler, pişmiş, buharlanmış sebzeler ya da iyice kaynatılarak pişirilmiş yumurta ve et verilebilir. Ayrıca, bebeğiniz yemek yerken, yediği yiyeceğin boğazına kaçmasını önlemek için ona dikkat etmelisiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Hakan 1. Türk, Moğol ve Tatar hanları için "hükümdarlar hükümdarı" anlamında kullanılan bir unvan.2. Osmanlı padişahlarına verilen unvan.