• gebe.com
  • /
  • Bu Tarif Gebelerin Vazgeçilmezleri Arasında Olacak

Bu Tarif Gebelerin Vazgeçilmezleri Arasında Olacak

Sıcak yaz günlerinde sıcaktan bunalan gebeleri ferahlatırken hamileler için bir o kadar da besleyici olan bademli süt kokteyli tarifi anne adaylarının vazgeçilmezleri arasında yer alacak.

Bu Tarif Gebelerin Vazgeçilmezleri Arasında Olacak

Bademli Süt Kokteyli Tarifi

Yaz günlerinde sıcaktan bunalan gebeleri ferahlatırken bir o kadar da besleyici olan bademli süt kokteyli tarifi, anne adaylarının vazgeçilmezleri arasında yer alacağına eminiz! Soğuk sütün ferahlatıcı etkisine, kavrulmuş badem lezzetinin katılması ile oluşacak muhteşem lezzet, aynı zamanda çok da besleyici. Protein, demir ve kalsiyum bakımından zengin olan bademin, süt arttırıcı etkisi olduğu da biliniyor. Evde pratik bir şekilde hazırlayacağınız, içtiğinizde tam bir lezzet patlaması yaşatacak badem süt kokteyli hazırlanışı;

Bademli Süt Kokteyli Malzemeleri

Yaz aylarında elinizden düşürmeyeceğiniz süt kokteyli hazırlığı için 1 kişilik gerekli malzemeler söyle; siz malzemeleri hazırlayacağınız kişi sayısına göre artırabilirsiniz.   

bademli süt kokteyli tarifi  

- 1 su bardağı süt

- 2 yemek kaşığıkavrulmuş badem

- 1 çay kaşığıvanilya

- Üzerini süslemek için:1/2 çay kaşığı tarçın

Bademli Süt Kokteyli Yapılışı;

Kişiler ve hamileler için oldukça faydalı olan bademleri mutfak robotunda toz haline gelene kadar ezin. İçerisine soğuk süt ve vanilyayı ekledikten sonra iyice karıştırın. Servis bardağına almış olduğunuz kokteyllerin üzerine tarçın serpin afiyetle için. Arzuya göre, karışıma bir ölçek acıbadem şurubu da ekleyebilirsiniz. 

bademin faydaları  

Hamilelerin Sütünü Artıran Bademin Faydaları

Protein, kalsiyum ve demir yönünden oldukça zengin olan bademin yararları saymakla bitmiyor. İçeriğinde yüksek oranda yağ da bulunan bademin, aşırı tüketilmediği takdirde gayet sağlıklı olduğu ifade edilmektedir. Aynı zamanda hamilelerin sütünü de artıran badem, bebeğin gelişimine de yardımcı olur. İçeriğinde bulunan yağlar doğum sonrası kilolarını vermeyi de kolaylaştırır. Kişiyi tok tutması sayesinde ara öğün olarak 10-15 tane tüketilmesi öneriliyor. Uzmanlar bademi çiğ, tuzsuz ve kavrulmamış olanlarını tercih etmenin daha faydalı olacağını ifade ediyorlar.Badem, zihin ve beden yorgunluğunu gidermenin yanı sıra mesane,böbrek ve üreme yollarındaki iltihapları da yok ederken safra taşlarının oluşumunu da engeller.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Hacer 1. Taş, kaya. 2. İsmail Peygamber’in annesinin adı.
Erkek Bebek İsimleri
Maarif Bilgi, kültür.