Gebeliğin Üçüncü Döneminde Yapılması Gereken Testler

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Yapılması Gereken Testler
25 Ekim 2016

Doğuma çok yaklaştığınız bu son dönemde anne adayının yaptırması gereken testler devam eder. Her bir testin bebeğiniz için hayati öneme sahip olduğunu unutmayın.

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Yapılması Gereken Testler

Doğuma çok yaklaştığınız bu son dönemde anne adayının yaptırması gereken testler devam eder. Her bir testin bebeğiniz için hayati öneme sahip olduğunu unutmayın. Bebeğinizde veya sizde ortaya çıkabilecek olumsuz durumlara anında müdahale edilmesi, bebeğinizin ve sizin sağlığı için önemlidir.Gebeliğin üçüncü dönemi 35-37. haftalar arasında anne adayında Grup B Streptokok (bakteri) taramasının yapılması önerilir. Ancak bu uygulama henüz ülkemizde yaygınlaşmamıştır. Gebeliğin son haftalarına doğru, bebeğinizde herhangi bir soruna rastlanırsa ve gün aşımı yani günün geçmesi olmuşsa o zaman NST (Non Stres Test) çekilmektedir. Aynı zamanda ileri değerlendirme olarak bilinen doppler ultrasonografi ölçümü de yapılabilmektedir.   Detaylı bilgi için NST (Non Stres Test) Nedir? yazısına tıklayınız.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.