Sünnet Nedir?

Sünnet Nedir?
26 Nisan 2017

Sünnet bilinen en eski ameliyat olarak tanımlanmaktadır. Tıpta, penisin ucunda, idrarın çıktığı deliği kapatan bölgede kapalı boşluk oluşturan cilt katlantısının kesilip alınması olarak tabir edilir.

Sünnet dünyada en eski dönemlerden bu yana uygulamalardan ameliyatlardan birisi olarak tanımlanmaktadır.  Müslümanlarda, İbranilerde, Yahudilikte ve Hristiyanlıkta olmak üzere pek çok dinde uygulanmaktadır. İstatistiksel verilere göre, dünya genelinde her 3 erkekten birisinin sünnetli olduğunun tahmin edilmektedir. Sünnetin ne zaman, nasıl ve kimin tarafından yapıldığı önem taşır.

Tıpta Sünnet;

Tıpta; penisin ucunda, idrarın çıktığı deliği kapatan ve o söz konusu bölgede kapalı boşluk oluşturan cilt katlantısının kesilip alınması olarak tabir edilir.

Farklı Toplumlarda Kullanılmıştır

Çok eski tarihlerden bu yana farklı toplumlarda geleneklerin bir gereği olarak ya da bazı dini ön şart olarak uygulanmıştır. Dünyada en sık ve en eski yapılan ameliyat olarak tanımlanır. İlkel toplumlarda tıbbi faydaları tam olarak açıklanmasa da pratik faydalarının fark edilmesi sonrasında yaygınlaşmıştır. Bakmanızda Fayda Var: Bebeklerde Sünnet Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.