Çalışan Annelere Aylık 325 Euro Destek ile İlgili Detaylar Belli Olmaya Başladı!

Çalışan Annelere Aylık 325 Euro Destek ile İlgili Detaylar Belli Olmaya Başladı!
16 Nisan 2024

Çalışan annelere aylık 325 euro desteğe ilişkin detaylar belli olmaya başladı.

Çalışan annelere 325 euro desteğe ilişkin ayrıntılar belli olmaya başladı. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve SGK tarafından yürütülecek olan “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan kadınları kapsayacak.  0 – 36 ay arası bebeği olan ve bebeğin sorumlulukları nedeniyle iş hayatından uzaklaşma riski bulunan annelerin kayıtlı istihdamda kalmalarını amaçlayan projeden 3.500’ü anne ve 3.500’ü bakıcı olmak üzere toplam 7 bin kadın faydalanacak. Peki, çalışan annelere 325 euro destek başvurusu nasıl yapılır? 325 euro destek şartları neler? Gelin, çalışan annelere 325 euro destek şartları ve başvurusu ile ilgili tüm merak edilenleri birlikte inceleyelim.

Çalışan Annelere 325 Euro Destek!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nde son aşamaya gelindiğini açıkladı. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve SGK tarafından yürütülecek olan projenin toplam bütçesi 15.3 milyon euro olacak. İstanbul, İzmir ve Ankara’da yaşayan 3.500’ü anne, 3.500’ü bakıcı olmak üzere toplam 7 bin kadının faydalanacağı proje ile hem çalışan kadınların iş hayatından kopmaması hem de kayıt dışı istihdamla mücadele edilmesi amaçlanıyor. 12 ay boyunca sürecek olan projede, çalışan annelere her ay 325 euro destek verilecek. (16 Nisan 2024 güncel kur ile 11 bin 198 TL)

Çalışan Annelere Aylık 325 Euro Destek ile İlgili Detaylar Belli Olmaya Başladı!

Çalışan Annelere 325 Euro Destek Şartları Neler?

Annelere 325 euro destek şartları arasında ilk olarak 36 aydan küçük bir bebeğe sahip olmak bulunuyor. Bununla birlikte annenin sigortalı çalışan olması ve İstanbul, İzmir veya Ankara’da ikamet etmesi gerekiyor. Ayrıca bakıcının eğitimli ve sertifikalı olması şartı aranıyor. Projeden faydalanma şartları ve başvuru linki ise ilerleyen günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu'nun resmi web sitesinden duyurulacak. Çalışan annelere 325 euro destek şartlarını genel olarak özetleyecek olursak;

  • 36 aydan küçük bebek sahibi olmak
  • Annenin sigortalı çalışan olması
  • Bakıcının eğitimli ve sertifikalı olması
  • Annenin İstanbul, İzmir veya Ankara’da ikamet ediyor olması

Çalışan Annelere 325 Euro Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çalışan annelere 325 euro destek başvurusu ile ilgili tüm detaylar ilerleyen günlerde SGK tarafından duyurulacak. Projeden faydalanmak için gerekli şartlar ve başvuru linki kurumun resmî web sitesinde yayınlanacak.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

2024 Doğum Rapor Parası Hesaplama, Başvurusu ve Şartları

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.