Türkiye'deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!

Türkiye'deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!
04 Temmuz 2022

Bebeğinizle birlikte tatile çıkmayı düşünüyorsanız, bebeğinizin her bir ihtiyacının düşünüldüğü bebek dostu otellere göz atmanızı öneririz.

Bebeğinizle çıkacağınız ilk tatil keyifli ama bir o kadar da stresli geçebilir. Zira tatil için yanınıza almanız gereken onlarca ihtiyaç varken, bazı şeyleri unutmanız fazlasıyla olağan. İşte tam da bu noktada, bebek dostu oteller ebeveynlerin imdadına yetişiyor. Özel çamaşır deterjanından bebek küvetine, mama ısıtıcısından ek gıdaya yeni geçmiş bebeklere uygun püre servisine kadar birçok hizmet sunan bebek dostu oteller, anne ve babalar için oldukça konforlu bir tatil imkânı sunuyor. 


Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız bu içeriğimizde, konaklayan kişilerin yorumlara göre en iyi bebek dostu otelleri sıraladık. İşte, Türkiye’de gidebileceğiniz 7 bebek dostu otel…

Bebek Dostu Otel Nedir?

Bebek dostu otel, aslında bebeği olan ebeveynlerin ihtiyaç duyabileceği neredeyse her şeyi barındıran otellerdir. Yani yalnızca bebek havuzu olan oteller, bebek dostu otel olarak değerlendirilmiyor. Uykudan beslenmeye kadar bebeğin her anında ihtiyaç duyabileceği ürünleri sağlayan oteller bu kategoriye giriyor. Ancak bunların otelden otele değişebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle rezervasyon yaptırmadan önce oteli aramak ve sunduğu hizmetler hakkında bilgi almak faydalı olacaktır.

Örnek vermek gerekirse, bebek dostu otellerde genel olarak aşağıdaki hizmetler sunuluyor.

  • Restoranında muhallebi ve sebze püresi gibi katı gıdaların olması,
  • Mama ısıtıcısı, mama sandalyesi, emzik ve biberon sterilizasyon cihazının bulunması,
  • Talebe göre bebek küveti, bebek şampuanı ve alt değiştirme ünitesinin sağlanması,
  • Bebek oyun alanlarının bulunması ve burada eğitimli personellerin yer alması,
  • Bebek yatağı ve bebek yastığı gibi uyku ihtiyaçlarının karşılanması.

Türkiye’deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!

İşte, konaklayan müşterilerin yorumlarına göre Türkiye’deki en iyi bebek dostu oteller

1. Lykia World Antalya

Türkiye'deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!

Doğayla iç içe, huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız, Antalya Belek’te yer alan Lykia World Antalya Otel’i değerlendirebilirsiniz. Her şey dahil konseptiyle hizmet veren otel, aynı zamanda en iyi bebek dostu oteller arasında yer alıyor. Ana restoranında bebek ve çocuk büfesi sunan tesis, ücretli bakıcı ve depozitolu bebek arabası hizmeti de veriyor. Bunun yanı sıra çocuklar için özel havuzu olan otelde bir adet de mini kulüp bulunuyor.

2. TUI BLUE Palm Garden

Türkiye'deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!

Manavgat’ın doğa harikası Kızılağaç mevkiinde yer alanTUI BLUE Palm Garden, denize sıfır konumu ile tatil severlerin öncelikli tercihlerinden biri. Otelde bakıcı ve bebek arabası hizmeti ücretli sunulurken, bebek küveti, lazımlık ve biberon ısıtıcı gibi ihtiyaç duyulabilecek hemen hemen her şey ücretsiz bir şekilde karşılanıyor. Sayısız aktivite ve eğlence merkezi bulunan tesiste, aynı zamanda çocuklara yönelik yemek menüleri de çıkıyor.

3. Assos Barbarossa Hotel

Türkiye'deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!

Çanakkale Assos’ta bulunan Assos Barbarossa Hotel, butik temalı bir otel. Denize sıfır konumlanan tesis toplam 64 odadan oluşuyor. Bebekli ailelerin konforu için hemen hemen her detayın düşünüldüğü otelde biberon sterilizasyonu, mama ısıtıcı, bebek yatağı, mama sandalyesi, fileli bebek küveti, alt açma örtüsü, bebek arabası ve aynı zamanda havuz için sızdırmaz bebek bezi bulunuyor. Kahvaltıda bebekler için süt ve yoğurt gibi seçenekler de sunan otelde çocuk parkı, çocuk havuzu ve çocuk kulübü mevcut.

4. Kaya Side Hotel

Türkiye'deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!

Antalya'daki bebek dostu oteller arasında yer alan Kaya Side Hotel, orman, deniz ve göl manzarasının birleştiği müthiş bir konumda misafirlerini ağırlıyor. Bebekli aileler için birçok detayın düşünüldüğü tesiste, bebek karyolası ve mama sandalyesi gibi temel ihtiyaçlar bulunuyor. Ana restoranında bebeklere uygun katı gıdalar sunan otel, aynı zamanda çocuk animasyonu, oyun parkı ve çocuk kulübü gibi aktivite alanlarıyla miniklere keyifli bir tatil vadediyor. Otelin çocuk kulübünde çocuk bakımı konusunda eğitimli personellerin olduğunu da belirtelim.

5. Sundia Exclusive By Liberty Fethiye

Türkiye'deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!

Ülkemizin en güzel tatil beldelerinden biri olan Fethiye’deki Sundia Exclusive By Liberty, bebekli ailelerin konforu için birçok hizmet sunuyor. Bebek karyolası, genel tuvaletlerde bebek bakım ünitesi, ana restoranda bebeklere uygun katı gıda servisi sunan tesiste, talep halinde günde 2 kez oda temizliği hizmetinden faydalanılabiliyor. Otelin bahçesinde çocuk havuzu ve büyük bir oyun alanı olduğunu da belirtelim.

Bebeğinizi Güneş Yanığından Korumak İçin Öneriler!

6. Club Tuana Fethiye

Türkiye'deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!

Fethiye’deki bebek dostu otellerden bir diğeri de Club Tuana Fethiye. Bebek karyolası, bebek küveti, mama ısıtıcısı, restoranlarda bebek sandalyesi, genel tuvaletlerde bebek bakım ünitesi ve biberon sterilizasyon cihazı gibi pek çok ihtiyacı karşılayan Club Tuana, katı gıdaya başlayan bebekler için restoranında birçok yiyecek alternatifi sunuyor. Bununla birlikte minik misafirler için havuz ve pek çok aktivite alanı mevcut. Belli bir ücret karşılığında eğitimli bebek bakıcısı hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

7. Voyage Sorgun

Türkiye'deki En İyi 7 Bebek Dostu Otel!

Bebekle gidilebilecek oteller arasında yer alan Voyage Sorgun, ailelerin ihtiyacı olabilecek neredeyse her şeyi sağlıyor. Bebek karyolası, mama için su ısıtıcısı, restoranda bebeklere özel yemekler, biberon sterilizasyon cihazı ve ihtiyaç halinde bebek küveti temin eden tesis, talep halinde odaya günde 2 kere temizlik hizmeti sunuyor. Bebek havuzu, mini kulüp ve oyun parkı gibi birçok aktivite alanı mevcut. Ayrıca isteyen ailelerin odalarına, bebek dostu oteller için olmazsa olmaz bir özellik olan bebek arabası servisi de var.

Bebeğinizle Tatile Giderken Bavulunuza Bunları Koymayı Unutmayın!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.