Hamilelik Sürecine Baba Adaylarını Dahil Etmenin 7 Yolu!

Hamilelik Sürecine Baba Adaylarını Dahil Etmenin 7 Yolu!
27 Eylül 2018

Hamilelik, bir kadının hayatının belki de en hassas dönemidir. Kimi zaman heyecanlı, kimi zaman ise endişeli geçecek olan bu özel dönemde, yaşanan ruh hali değişiklikleri oldukça normal kabul edilir. Anne adayının gebelik dönemindeki en büyük destekçisi ise kuşkusuz ki babalar olmaktadır. Ancak bazı baba adayları bunu nasıl yapacağını bilemez. İşte size bazı tüyolar!

1)Bebeğinizle İletişim Kurun

Bir babayı hamilelik sürecine dahil etmenin en mükemmel yolu, bebekle iletişim kurmasıdır. Başlarda bu durum biraz tuhaf gelebilir, ancak bebeğiniz geliştikçe ve karnınız büyüdükçe, içinizdeki mucizenin bu seslere reaksiyon verdiğini göreceksiniz! Böylece sadece siz değil, eşiniz de doğumdan önce bebeğinizi hissetmeye başlayacak, yavaş yavaş kendini babalığa hazırlamaya başlayacak.

2)Hazırlık Kurslarına Eşinizle Katılın

Eğer gebelik ve doğum için hazırlık kurslarına gitmeyi düşünüyorsanız, bu sürece eşinizi de dahil edin. Böylece hem eşiniz bebeğe hazırlanmış olacak hem de siz ileriye yatırım yapmış olacaksınız. Sizle aynı bilgilere sahip olan bir eş demek, doğumdan sonra gözünüz kapalı bebeği ona teslim edebilmek demektir!

Hamilelik Sürecine Baba Adaylarını Dahil Etmenin 7 Yolu!

3)Muayenelere Kesinlikle Birlikte Gidin

Gerek iş saatleri, gerekse başka nedenlerle randevulara her zaman birlikte gidemeyebilirsiniz. Ancak ilk kalp atışını duyacağınız ya da ilk ultrason görüntüsü alacağınız eşsiz randevulara beraber gitmeye çalışın. Böylece hayatınızda ilk kez tanışacağınız duyguları beraberken hissedersiniz. Aynı zamanda eşinizin siz ve bebeğinizin sağlığı hakkında doktordan bilgi alması, onun da hamilelik sürecine dahil olduğunu hissetmesini sağlayabilir.

4)Alışverişe Beraber Çıkın

Bebeğiniz olacağını öğrendiğiniz andan itibaren, keyif alarak yapacağınız aktivitelerin başında kesinlikle alışveriş gelecektir. Kıyafetlerini, arabasını veya diğer ihtiyaçlarını beraber seçin, eşinizin fikrini alın. Tabii erkeklerin mağaza mağaza gezmekten hoşlanmadığını hepimiz biliyoruz… Ancak bu sürece eşinizi katmanın başka yöntemleri de var. Örneğin bebeğinizin oda takımını siz seçtiyseniz, odanın boyanma görevini eşinize verebilirsiniz.

5)Bebeğinizin Geleceği İçin Beraber Bir Şeyler Planlayın!

Mesela, birikim için banka hesabı açın. Ya da ileride bebeğinizin çalmasını istediği enstrümanı, gitmesini arzuladığınız okulu konuşun. Tabii ki bunlar bebeğinizin eğilimine göre sizin rehberliğinizde kendisinin karar vermesi gereken konular. Ancak bebeğinizin geleceği için eşinizle konuşmak, onu sürece dahil etmenin harika bir yolu olacaktır.

Hamilelik Sürecine Baba Adaylarını Dahil Etmenin 7 Yolu!

6)İsmine Birlikte Karar Verin

Bebeğiniz için beraber bir şeyler yapmak, düşünmek hem siz hem de eşiniz için heyecan verici ve keyifli olacaktır. İsim konusunda çoğu çift kararsızlığa düşse veya anlaşmazlık yaşasa da birbirinizin isim önerilerini reddetmeden önce iyice düşünün. Ya da iki isim koyabilme imkânından faydalanın. :)

7)Yardım İsteyin

Her gebelik farklı olsa da eğer gebeliğinizde sırt ağrısı, ödem veya herhangi bir rahatsızlık yaşıyorsanız, o konuda eşinizden yardım talep edin. Örneğin size masaj yapmasını isteyebilir, beraber akşamüstü yürüyüşe çıkabilirsiniz.


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.