2-3 yaş

2 - 3 yaşındaki bebekler için beslenmeden uyku düzenine, fiziksel gelişimden oyun önerilerine kadar aradığınız birçok bilgi bu kategoride!

Bebekler İçin Besleyici ve Lezzetli 9 Pankek Tarifi!

Bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen birçok annenin kahvaltı menüsünde yer alır. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, bebek pankeki tarifleri ve püf noktalarına yer verdik.

Bebeklere Kilo Aldıran Çorba Tarifleri

Bu yazımızda bebeklere kilo aldıran çorba tarifleri sıraladık. İşte hem lezzetli hem de yemesi kolay kilo aldıran 7 bebek çorbası tarifi...

Hangi Yaşta Kaç Saat Uyku İdeal?

Bebekler büyüdükçe uyku düzenleri de değişir. Yenidoğan uyku süresi ortalama 16 saat iken 6 aylık bebekler aralıksız 4 - 5 saat uyuyabilirler. Peki, bebeklerde yaşa göre ideal uyku süresi nedir?

Kefir Bebek Beslenmesine Ne Zaman Dahil Edilebilir?

Bebeklere 6. aydan itibaren kefir verilebilir. 6 - 7 aylık bebekler günde 1 - 2 yemek kaşığı kefir içebilir. 1 yaşından sonra 1 çay bardağı kefir verilebilir. Bebeklere hazır kefir de içirilebilir ancak ev yapımı kefir daha sağlıklı olacaktır.

Bebeklerde Uçuk Neden Çıkar? Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde uçuk elbette çıkabilir. Zira uçuk bulaşıcı bir hastalıktır. Bu yazımızda bebeklerde uçuk belirtileri, nedenleri ve tedavisi ile ilgili bilgiler verdik.

Persentil Tablosu ile Bebeğinizin Gelişimini Takip Edin!

Büyüme eğrisi olarak da bilinen persentil tablosu, bir bebeğin yıllar içinde sahip olması gereken fiziksel değerleri içerir. Bu yazımızda kız ve erkek bebekler için persentil hesaplama tablosu hazırladık.

Bebeğim Gece Saat Başı Uyanıyor, Ne Yapmalıyım?

Bebeklerde gece sık uyanma çok yaygın görülen bir durumdur. Bu yazımızda bebeğim gece saat başı uyanıyor diyen anneler için bazı öneriler listeledik. Hazırsanız başlayalım!

Bebeklerin Emerken Terlemesi Normal mi?

Bebeklerde emerken terleme sık karşılaşılan bir tablodur. Ten teması veya oda sıcaklığı bebeklerin emerken terlemesine neden olabileceği gibi bazı hastalıklar da bebeklerde emerken terlemeye yol açabilir.

Bebeklerde Siyah Kaka Neden Olur?

Bebeklerde siyah kaka anneler için endişe verici olsa da çoğu zaman demir takviyelerinden kaynaklanır. Bununla birlikte tüketilen yiyecekler de bebeklerde siyah kaka nedeni olabilir.

Bebeklerde Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde yumurta alerjisi belirtileri deride döküntü, egzama benzeri cilt değişimleri, kusma, karın ağrısı ve hırıltılı solunumdur. Nadiren bilinç bulanıklığına neden olan anaflaksi gelişebilir.

Fallot Tetralojisi (Mavi Bebek Hastalığı) Nedir?

Mavi bebek hastalığı veya mavi bebek sendromu olarak da bilinen fallot tetralojisi, doğumsal bir kalp hastalığıdır. Fallot tetralojisinin en önemli belirtisi mavi cilt rengidir. Tek etkili tedavisi ise ameliyattır.

Bebeklerde Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Hava nemlendiricisi, sıvı alımı ve sağlıklı beslenmek, bebeklerde öksürüğe iyi gelen şeyler arasındadır. Ayrıca serum fizyolojik kullanmak da bebeklerde öksürüğün geçmesine yardımcı olabilir.