2-3 yaş

2 - 3 yaşındaki bebekler için beslenmeden uyku düzenine, fiziksel gelişimden oyun önerilerine kadar aradığınız birçok bilgi bu kategoride!

Bebeklere Zeytinyağı Ne Zaman ve Nasıl Verilir?

Bebeklere zeytinyağı 6. aydan sonra verilebilir. Ancak direkt bebeklere zeytinyağı içirmek yanlış bir davranıştır. Bunun yerine kabızlığı önlemek için bebeğin yemeklerine zeytinyağı eklenmelidir.

Bebeklerin Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler!

Bebeklere kilo aldıran yiyecekler neredeyse her annenin araştırma konusudur. Biz de sizler için bebeklere kilo aldıran tarifler ve besinleri paylaştık.

İstanbul'da Gidebileceğiniz 10 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında olan en iyi çocuk hastanelerini sıraladık. Sadece devlet hastanelerine yer verdiğimiz en iyi çocuk sağlığı ve hastaneleri listemizi okumak için tıklayın!

Bebeklerde Uyku Apnesi Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerde uyku apnesi sık görülen bir durumdur. En önemli belirtisi uyku esnasında nefes alma zorluğu veya düzensiz nefes alma olan uyku apnesi, bebeklerde ameliyatsız veya ameliyatlı olarak tedavi edilebilmektedir.

Bebekler İçin Besleyici ve Lezzetli 9 Pankek Tarifi!

Bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen birçok annenin kahvaltı menüsünde yer alır. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, bebek pankeki tarifleri ve püf noktalarına yer verdik.

Bebeklerde Fitil Neden ve Nasıl Kullanılır?

Bebeklerde fitil kullanımı en çok kabızlık ve yüksek ateş için tercih edilir. Doğumdan itibaren kullanılabilen bebek fitilleri sürekli kullanıldığında zararlı olabilmektedir. Peki, bebeklere fitil kaç saat arayla verilir?

Devam Sütü Hangi Ayda Ne Kadar Verilir?

Devam sütünün ne kadar verileceği bebeğin yaşı ve fiziksel gelişimine göre değişebiliyor. Ayrıca 1 yaşından sonra devam sütü kullanımının yine doktor önerisiyle olması gerekiyor. Devam sütü ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda!

Bebeğiniz Sık Sık Ateşleniyorsa PFAPA'dan Şüphelenebilirsiniz!

PFAPA Sendromu; tekrarlayan ateş, ağız ülseri, boğaz ağrısı ve lenf düğümlerinin şişmesiyle karakterize olan bir hastalıktır. Halk arasında periyodik ateş sendromu olarak da bilinir.

Bebeklerde Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde yumurta alerjisi belirtileri deride döküntü, egzama benzeri cilt değişimleri, kusma, karın ağrısı ve hırıltılı solunumdur. Nadiren bilinç bulanıklığına neden olan anaflaksi gelişebilir.

Fallot Tetralojisi (Mavi Bebek Hastalığı) Nedir?

Mavi bebek hastalığı veya mavi bebek sendromu olarak da bilinen fallot tetralojisi, doğumsal bir kalp hastalığıdır. Fallot tetralojisinin en önemli belirtisi mavi cilt rengidir. Tek etkili tedavisi ise ameliyattır.

Bebeklerde Bacak Eğriliği (Parantez Bacak) Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde bacak eğriliği, çarpık bacak veya parantez bacak, aslında sık görülür ve her zaman tedavi gerektirmez. Ancak raşitizm gibi hastalıkların neden olduğu bacak çarpıklığı mutlaka tedavi edilmelidir.

Persentil Tablosu ile Bebeğinizin Gelişimini Takip Edin!

Büyüme eğrisi olarak da bilinen persentil tablosu, bir bebeğin yıllar içinde sahip olması gereken fiziksel değerleri içerir. Bu yazımızda kız ve erkek bebekler için persentil hesaplama tablosu hazırladık.