2-3 yaş

2 - 3 yaşındaki bebekler için beslenmeden uyku düzenine, fiziksel gelişimden oyun önerilerine kadar aradığınız birçok bilgi bu kategoride!

Fallot Tetralojisi (Mavi Bebek Hastalığı) Nedir?

Mavi bebek hastalığı veya mavi bebek sendromu olarak da bilinen fallot tetralojisi, doğumsal bir kalp hastalığıdır. Fallot tetralojisinin en önemli belirtisi mavi cilt rengidir. Tek etkili tedavisi ise ameliyattır.

Bebeklerde Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde yumurta alerjisi belirtileri deride döküntü, egzama benzeri cilt değişimleri, kusma, karın ağrısı ve hırıltılı solunumdur. Nadiren bilinç bulanıklığına neden olan anaflaksi gelişebilir.

Bebeklerde Sivilce: Neden Olur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde sivilce gibi kızarıklık genellikle doğumdan sonraki ilk haftalarda görülür. Bebek aknesi olarak da adlandırılan bu cilt problemi, cildin dış dünyaya adapte olma sürecinde normal karşılanır.

Kefir Bebek Beslenmesine Ne Zaman Dahil Edilebilir?

Bebeklere 6. aydan itibaren kefir verilebilir. 6 - 7 aylık bebekler günde 1 - 2 yemek kaşığı kefir içebilir. 1 yaşından sonra 1 çay bardağı kefir verilebilir. Bebeklere hazır kefir de içirilebilir ancak ev yapımı kefir daha sağlıklı olacaktır.

Bebeklerde Balgama Ne İyi Gelir?

Alerjik hastalıklar, göğüs hastalıkları veya çevresel faktörler bebeklerde balgama neden olabilir. Bebeklerde balgam tedavisi için ise bol bol sıvı takviyesi önerilir. Enfeksiyon varlığında hekim çeşitli ilaçlar reçete edebilir.

Kistik Fibrozis Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Kistik fibrozis gen mutasyonu sebebiyle gelişen kalıtsal bir hastalıktır. Kistik fibrozis belirtileri akciğer enfeksiyonları, koyu balgam ve tuzlu deridir. Kistik fibrozis hastalığının tedavisi bulunmamaktadır.

Persentil Tablosu ile Bebeğinizin Gelişimini Takip Edin!

Büyüme eğrisi olarak da bilinen persentil tablosu, bir bebeğin yıllar içinde sahip olması gereken fiziksel değerleri içerir. Bu yazımızda kız ve erkek bebekler için persentil hesaplama tablosu hazırladık.

Bebekler İçin Besleyici ve Lezzetli 9 Pankek Tarifi!

Bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen birçok annenin kahvaltı menüsünde yer alır. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, bebek pankeki tarifleri ve püf noktalarına yer verdik.

Bebeğim Sürekli Emmek İstiyor, Neden Olabilir?

Bebeğim sürekli emmek istiyor neden olabilir sorusunun yanıtını birçok anne merak eder. Bebeklerin devamlı emmek istemesinin nedeni fiziksel açlık, reflü, gaz veya kolik olabilmektedir.

Bebeklerin Üşüdüğü Nasıl Anlaşılır?

Bebeğin üşüyüp üşümediğini anlamanın en hızlı yolu ense veya göğsünü kontrol etmektir. Ense veya göğüs bölgesi soğuksa, bebek üşüyor olabilir. Ayrıca bebeklerde yüz soğukluğu da üşüme belirtisi olarak değerlendirilebilir.

Bebeğinizin Sürekli Kulağıyla Oynamasının 7 Olası Nedeni!

Bebeklerde kulak çekme, özellikle diş çıkarma döneminde oldukça karşılaşılan bir durumdur. Bununla birlikte egzama ve kulak enfeksiyonu da bebeklerde kulak tutmaya neden olabilir.

Doyurucu ve Lezzetli: Bebekler İçin Ezogelin Çorbası Tarifi!

Bebeklere ezogelin çorbası 9. aydan itibaren baharatsız olarak verilebilir. Sizler için hazırladığımız bu yazıda bebekler için ezogelin çorbası tarifine yer verdik. Şimdiden afiyet olsun!