2-3 yaş

2 - 3 yaşındaki bebekler için beslenmeden uyku düzenine, fiziksel gelişimden oyun önerilerine kadar aradığınız birçok bilgi bu kategoride!

5. Hastalık Nedir?

5. hastalık, parvovirüs B19’un enfekte ettiği kişilerde gelişen döküntülü bir hastalıktır. Halk arasında tokatlanmış yanak sendromu olarak bilinir. Beşinci hastalığın belirtileri arasında kızarık yanaklar ve hafif ateş bulunur.

Yılan Bebek Hastalığı Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Harlequin iktiyoz olarak da bilinen yılan bebek hastalığı, nadir görülen genetik bir deri hastalığıdır. Bu yazıda yılan bebek sendromu belirtileri ve tedavisinden bahsettik.

Psikolog Gizem Buluğ Yazdı: Çocuklarda Duygu Düzenleme (Regülasyon) Becerileri

Uzman Psikolog Gizem Buluğ Özdemir, çocuklarda duygu düzenleme (regülasyon) becerilerinin nasıl geliştirilebileceğine dair bilinmesi gerekenleri anlattı.

Bebeklerde Horlama Neden Olur? Nasıl Geçer?

Bebeklerde horlama çok sık görülen bir tablodur. Bebeklerde horlama nedenleri arasında ise biriken mukus, kuru hava, genetik bozukluklar veya alerjen maddeler yer alır.

Bebekler İçin Balık Köftesi Tarifi

Balık, bebekler için oldukça besleyici bir gıdadır. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazımızda, bebekler için balık köftesi tarifi verdik. İşte, bebeklere balık köftesi yapılışı...

Persentil Tablosu ile Bebeğinizin Gelişimini Takip Edin!

Büyüme eğrisi olarak da bilinen persentil tablosu, bir bebeğin yıllar içinde sahip olması gereken fiziksel değerleri içerir. Bu yazımızda kız ve erkek bebekler için persentil hesaplama tablosu hazırladık.

Bebeklere Kilo Aldıran Çorba Tarifleri

Bu yazımızda bebeklere kilo aldıran çorba tarifleri sıraladık. İşte hem lezzetli hem de yemesi kolay kilo aldıran 7 bebek çorbası tarifi...

Bebekler Neden Saçını Çeker? Bebeklerde Saç Yolma Normal mi?

Bebeklerde saç yolma yaygın ama hoş olmayan bir davranıştır. Bunu genellikle zararsız sebeplerle yaparlar ancak bebeklerde saç çekme bazen de trikotilomaninin belirtisi olabilmektedir.

Otizm Belirtileri Nelerdir? Bebeklerde Otizm Belirtileri

Otizm belirtileri arasında elleri sürekli çırpma, başkalarıyla oynamama ve göz temasından kaçınma gibi semptomlar var. Bebeklerde otizm belirtilerini bu yazımızda derledik.

Bebeklerde Saç Dökülmesi Neden Olur?

Bebeklerde saç dökülmesinin birçok nedeni olsa da en sık hormonal dalgalanma veya yanlış yatış pozisyonuna bağlı olarak gelişmektedir. Özellikle 1 - 2 - 3 aylık bebeklerde saç dökülmesi hormonlardan kaynaklanır ve herhangi bir tedavi gerektirmez.

Bebekler İçin Kaşarlı Omlet Tarifi (12 Ay ve Üzeri)

Kaşarlı bebek omleti, bebekler için doyurucu olduğu kadar besleyici de! Bu yazımızda bebekler için kaşarlı omlet tarifi verdik. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Bebeklerde Arı Sokmasına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde arı sokması durumunda ilk olarak arının iğnesinin çıkarılması gerekir. Daha sonra arı sokan bebeğin yaralı bölgesini su ve sabunla temizleyip soğuk kompresler yapılmalıdır.