40'tan Fazla Kadına Aynı Ultrason Görüntüsü Verildi!

40'tan Fazla Kadına Aynı Ultrason Görüntüsü Verildi!
17 Mayıs 2019

Şili'de 22 aylık bir kızı olan genç anne, Facebook'ta dolaşırken akıl almaz bir olayı ortaya çıkarttı!

Bir annenin Facebook’ta dolanırken, bebeği ile aynı ultrason görüntülerini paylaşan başka bir kadına rastlaması, akıl almaz bir skandalı ortaya çıkarttı. Şili’de görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Dr. Eduardo Olivia, olayın duyulmasıyla 40’tan fazla kadına aynı ultrason görüntüsü verdiğini itiraf etti.

Şili'de 40'tan Fazla Kadına Aynı Ultrason Görüntüsü Verildi!

Şili’de yaşayan Belen Aguilera adlı kadın, Facebook’ta dolanırken kızının ultrason görüntülerine benzeyen başka bir ultrason görüntüsüyle karşılaşıyor. Emin olmak için kızının ultrason görüntüsüyle karşılaştıran Aguilera, görüntülerin tıpa tıp aynı olduğunu fark ediyor. Fotoğrafın 6 yıl önce başka bir kadına verildiğini öğrenen Aguilera, olayın üzerine düşünce aynı görüntünün 7 yıl önce verildiği başka bir anneye daha ulaştı.

*Ultrason terimleri ve anlamları için buraya tıklayabilirsiniz.

40'tan Fazla Kadına Aynı Ultrason Görüntüsü Verildi!

Belen Aguilera, Aynı Ultrason Görüntüsü Verilen Onlarca Kadına Ulaştı

Konu hakkında Facebook’tan bir gönderi paylaşan genç anne, yaklaşık 23.000 etkileşim aldı ve aynı sorundan muzdarip olan diğer kadınlara ulaşmayı başardı. İnsanın duygularıyla oynayan, aileleri yanıltan ve özel görüntüleri başkasıyla paylaşan doktorun onlarca kişiyi sarstığını dile getiren Belen Aguilera, diğer annelerin durumdan haberdar olduğunda nasıl hissedeceklerini düşünmek bile istemediğini belirtti.

*4 boyutlu ultrason hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

40'tan Fazla Kadına Aynı Ultrason Görüntüsü Verildi!

Dr. Olivia Teknik Bir Problem Yaşandığını İddia Ediyor

Her anne adayına yapılan temel 2D görüntülerin doğru bir şekilde verildiğini belirten Dr. Olivia, pahalı olan 3D görüntülerde, tarayıcıdan kaynaklanan hata nedeniyle yanlışlık olduğunu iddia etti. Şili medyası, 3D görüntünün ülkede ortalama 50 bin peso, (54 Euro) olduğunu yazdı. Tıp Fakültesi Dekanı Izkia Siches ise iddiaların doğru olması durumunda doktorun lisansının iptal edilebileceğini açıkladı.

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.