Gebeliğin Üçüncü Döneminde Spor & Sosyal Aktivite

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Spor & Sosyal Aktivite
30 Ekim 2016

Gebeliğin üçüncü döneminde egzersiz olarak yalnızca oturma pozisyonundaki hareketler yaptırılır. Bunun amacı bebeği korumaktır.

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Spor & Sosyal Aktivite

Bu dönem bebeğinizin oluşma evrelerinin son aşamalarıdır. Bu nedenle karnınız ilk zamanlara göre oldukça büyümüştür. Gebeliğin üçüncü döneminde egzersiz olarak yalnızca oturma pozisyonundaki hareketler yaptırılır. Bunun amacı bebeği korumaktır.

Gebelik kas ve iskelet sisteminizde değişikliklere neden olduğundan bel ve sırt ağrıları yaşayabilirsiniz.

Aynı zamanda bağ dokusunun gevşemesi ile eklemler kolayca yaralanabilir. El ve ayakta oluşabilecek ödemler karpal tünel ve tarsal tünel sendromuna neden olabilir. Güçlü pelvik kasları doğum sırasında sizin için büyük önem taşır. Bu nedenle yapabileceğiniz en güvenilir egzersiz pilatestir.

Doğuma az bir zaman kaldı.

Bu nedenle ağır hareketler yapmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Gebeliğin üçüncü döneminde hafif tempolu yürüyüşler iyi gelecektir. Gebelikte egzersiz yapmak, sancıları ciddi bir biçimde azaltır. Sağlığınıza olduğu kadar güzelliğinize de katkı sunar. Psikolojik olarak kendinizi ve bedeninizi iyi hissetmeniz, bebeğinize ve ailenize olumlu bir etki bırakır.

Gebeliğin hiçbir döneminde dalma, ata binme, kayak, bisiklete binme gibi sporlar yapılamaz.

Bu sporları yapmak bebeğinizi kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle doktorunuzla birlikte hangi egzersizleri yapabileceğinizi konuşmalı, gerekirse gebelik döneminde spor konusunda uzmanlaşmış birinden destek almalısınız.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.