Fıkra Değil: Doğum Raporuna Erkek Yazılan Bebek Kız Çıktı

Fıkra Değil: Doğum Raporuna Erkek Yazılan Bebek Kız Çıktı
16 Temmuz 2020

Gaziantep'deki özel bir hastanede doğum yapan Fatma İnal isimli kadın, doğum raporunda erkek yazan bebeğinin aslında kız olduğunu 5 gün sonra öğrendi.

Gaziantep’te yaşayan Fatma İnal isimli 29 yaşındaki kadın, rutin kontrollerinde erkek bebeği olacağını öğrendi. Hamilelik takibinin yapıldığı hastanede gerçekleşen doğum sonrası çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle bebek yoğun bakıma alındı, aileye ise bebeğin erkek olduğunu gösteren rapor düzenlendi. Kendisine verilen rapor ile Nüfus Müdürlüğü’ne giden baba Mehmet İnal, Miraç ismini verdiği bebeğinin kimliğini çıkarttı. 


Miraç bebeğin hastanedeki tedavisi sürerken kontrol için hastaneye gelen anne Fatma İnal, doktoruyla sohbet ettiği sırada aslında oğlu değil, kızı olduğunu öğrendi. Bebeğinin beşiğinden kıyafetlerine kadar her hazırlığını erkek bebeğe göre yapan anne, savcılığa giderek hastaneden şikâyetçi oldu.

Fıkra Değil: Doğum Raporuna Erkek Yazılan Bebek Kız Çıktı

Fıkra Değil: Doğum Raporuna Erkek Yazılan Bebek Kız Çıktı

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yaşayan 3 çocuklu Fatma – Mehmet İnal çifti, doğacak olan dördüncü çocukları için aynı ilde bulunan özel bir hastanede kontrollerini yaptırdı. Söz konusu hastanede doğum yapma kararı alan Fatma İnal, doğumdan 21 önce erkek bebeği olacağını öğrendi. Bunun üzerine bebeğinin beşiğinden kıyafetlerine kadar her şeyi erkek bebeğe göre satın aldı.

Beklenen doğum tarihinden 19 gün önce sezaryene alınan anne Fatma İnal, 4 kg 980 gram ağırlığında bir bebek dünyaya getirdi. Bebek, solunum sıkıntısı ve kalp problemleri sebebiyle yoğun bakım ünitesine alındı. Hastanede oluşturulan raporda ise bebeğin erkek olduğu belirtildi. Kimlik çıkartmak için raporla birlikte Nüfus Müdürlüğü’ne başvuran baba Mehmet İnal, oğlu olduğunu düşünerek kimliğe Miraç Eymen ismini yazdırdı.

Fıkra Değil: Doğum Raporuna Erkek Yazılan Bebek Kız Çıktı

Raporu Hazırlayan Personelin Hatası

Bebeğin yoğun bakımdaki tedavisi sürerken anne Fatma İnal kontrol için hastaneye gitti. Doktoruyla sohbet ederken, bebeğinin ismini soran doktora Miraç Eymen cevabı veren anne, o esnada çocuğunun aslında kız olduğunu öğrendi. Gelişmelerden sonra savcılığa suç duyurusunda bulunup hastaneden şikâyetçi olan aile, problemin doğum raporunu hazırlayan personelin hatasından kaynaklandığını belirtti.

İsmini Eliz Naz Olarak Değiştirecekler

Anne Fatma İnal yaptığı açıklamada; ‘Bebeğim 7. aya kadar kendisini göstermedi. Bu yüzden cinsiyetini öğrenemedik. Sonra hastane değişikliği yaptık, renkli ultrasona girdim. Çocuğumun erkek olduğunu söylediler. 2 gün sonra da sezaryen oldum. Doğumdan sonra yine erkek dediler. Bebeğim yoğun bakımdayken hastaneye kontrole gittiğim sırada kızım olduğunu öğrendim.’ dedi. Fatma – Mehmet İnal çifti bebeğe verilen ismi Elif Naz ile değiştirmeyi düşündüklerini söyledi.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.