Ceyda Düvenci Anne Olmak İçin Amerika’ya Gitti

Ceyda Düvenci Anne Olmak İçin Amerika’ya Gitti
19 Aralık 2016

Servikal yetmezliği hastası olan ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, ikinci kez çocuk sahibi olabilmek için Amerika’da tedavi görmekteydi.

Ceyda Düvenci Anne Olmak İçin Amerika’ya Gitti

Servikal yetmezliği hastası olan ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, ikinci kez çocuk sahibi olabilmek için yaz aylarında Amerika’da tedavi görmekteydi. 38 yaşındaki Bülent Şakrak ile Aralık ayının 2015 yılında dünyaevine giren Ceyda Düvenci servikal yetmezliği hastalığı nedeni ile zor gebe kalan ünlü oyuncu çareyi Amerika’ya tedavi olmakta buldu.

Ameliyat Oldu!

İlk eşi Engin Akgün’den olan 5 yaşındaki kızı Melisa’nın Serebral Palsi GP hastalığı sebebi ile sürekli Amerika’ya giden Düvenci, Chicago’da ameliyat masasına yattı. Trans – Abdominal Cerclage ameliyatından önce eşi Bülent Şakrak ve doktoru Arthur Haney ile olan fotoğrafını paylaşarak, altına da şu notu düştü: “Paylaşıp, paylaşmamak konusunda kararsızdım. Taa ki doktorum anlatmalısın ve anne olmak isteyen ve olamayan tüm kadınlar bunu bilmeli diyene kadar. Defalarca bebeğini kaybetmiş, hamileliğini yatakta geçirmiş, riskli yaşayan tüm kadınlara sesleniyorum. Servikal yetmezliği teşhisiniz varsa bunun çözümü var. Servikal yetmezliği doğuştan olan bir rahim kasları yetmezliği rahatsızlığı. Bunu Dr Arthur Haney söylüyor. Ve ameliyat ile çözümlenebiliyor. Bazılarımızda doğuştan bebeklerimizi taşıması gereken rahim ağzı bantı yok ve TAC ameliyatı ile bu bant yerleştiriliyor. Sezaryen gibi yapılan ameliyat sonucu hemen hamile kalabiliyor hatta ikiz bebek bile doğurabiliyorsunuz ve tüm hamileliğiniz ayakta sorunsuz geçiyor.”

Servikal Yetmezlik Ne Demektir?

Rahim ağzının büyüyen bir gebeliği taşıyamayacak kadar güçlü olmaması ve doğum sancıları balamadan açılması ise servikal yetmezlik yani rahim ağzı yetmezliği olarak adlandırılmaktadır.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.