Yeni Bebekle Değişen Duygular

Yeni Bebekle Değişen Duygular
24 Ekim 2016

Özellikle ilk çocuğunuza sahip olduğunuzda endişe ve gerginlik çok beklendik duygulardır aslında. Ne yapacağınızı bilememek sizi yoracak ve gergin hissettirecek. İşe bunları kabullenerek başlamanız sizin için süreci kolaylaştırır.

Yeni Bebekle Değişen Duygular

Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınız anki duygularınız harikadır. O güzel melek uzun bir yoldan sonra kucağınıza konuverdi. Kendinizi mutluluktan bulutların üzerinde hissediyorsunuz. Fakat eve gelişinizle birlikte duygularınızda karmaşık hale gelmeye başlar. Özellikle ilk çocuğunuza sahip olduysanız, endişe ve gerginlik çok beklendik duygular. Ne yapacağınızı bilememek sizi yoracak ve gergin hissettirecek. İşe bunları kabullenerek başlamanız sizin için süreci kolaylaştırır.   Bebeğiniz hastanede çok yanınızda kalmamış olabilir ve hemşirelerden yardım almış olabilirsiniz. Evde yapayalnız olmak size tedirgin hissettirebilir. İnanın bu dönemde kimse ne yaptığını tam olarak bilmiyor, bu sebeple rahat olun ve içgüdülerinize inanmaya çalışın. Diğer annelerle duygularınızı paylaşmak konuşmak işe yarayacaktır.   Fiziksel bir yorgunluk ve ağrı hissetmeniz çok doğal. Hormonlarınız da değişen duruma ayak uydurmaya çalışıyor. Bütün bunlar olurken eşiniz kendini biraz ihmal edilmiş hissedebilir. Baş başa kaldığınız zamanlarda ona hissettiklerinizi anlatın ve onu dinleyin. İletişim size iyi gelecek.   Aileye yeni bir bebek katıldı. Bütün hayatınız değişti. İlgi odağı artık o oldu. Evde başka kardeşler varsa, bu dengeleri daha da hassas hale getirecektir. Onlara ayrıca zaman ayırmaya çalışın. Yeni kardeşin getirdiğini söyleyeceğiniz armağanlar almak aralarındaki bağı ilk günden sıcaklıkla kurmanıza yardımcı olabilir. Aile büyüklerinin beklentileri ve ziyaretleri de sizi yorabilir. Onlara ihtiyacınızı tam olarak anlatın ve dinlenme zamanlarınızı ihmal etmeyin.   Bebeğinizin ağlama aralığı değişkenlik gösterebilir. Her zaman sakin kalmak zordur. Çok yorgun ve gergin anlarınızda ılık bir duş ve dinlenmek size kendinizi yenilenmiş hissettirecek.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.