THY Uçağında 13 Bin Metrede Doğum!

THY Uçağında 13 Bin Metrede Doğum!
08 Nisan 2017

Türk Havayolları uçağında 13 bin metre yüksekliğinde bir doğum gerçekleşti. TK538 sefer sayılı Konakri (Gine)-Ouagadougou(Burkina Faso)- İstanbul seferini yapan uçakta meydana gelen doğum son 26 yılın 4. doğumu oldu.

Türk Hava Yollarının Konakri(Gine)-Ouagadougou(Burkina Faso)- İstanbul seferini yapan TK538 sefer sayılı uçağında doğum gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre, 13 Bin yükseklikte gerçekleşen doğumun uçakta seyahat eden Gine asıllı Fransız uyruklu Diaby Nafi olduğu öğrenildi. Hamile olan yolcu Diaby Nafi'nin uçağın havalanmasından bir saat sonra Mali üzerinde doğum sancıları tuttu. Bunun üzerine kabin memurları tarafından yapılan müdahale sonrasında doğumun başladığı tespit edilerek gerekli hazırlıklara başlandığı belirtildi. THY uçağında 13 Bin metrede doğum son 26 yılda gerçekleşen 4. doğum oldu.

İsmini Kulağına Bir Yolcu Okudu

Haber merkezlerinden edinilen bilgiye göre, dün Gine - İstanbul seferini yapan, "Denizli" adlı Boeing 737-900 tipi uçakta kabin ekiplerinin bir kız bebek dünyaya getirdiği belirtildi. Bebeğin isminin kulağına havada bir yolcu tarafından okunduğu öğrenildi. Kadiju adı verilen kız bebeğin ve annesinin uçağın Burkina Faso'ya iniş yapmasından sonra sağlık ekipleri tarafından karşılandığı, hastaneye götürülen yolcunun ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Uçuş ekibi bebeğin doğumundan sonra 13 bin metre yükseklikte doğan ve sağlıklı olduğu belirtilen bebekle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.   THY Uçağında 13 Bin Metrede Doğum!  

En Son 26 Yılda 4 Doğum  Gerçekleşti

Türk Hava Yollarının uçağında gerçekleşen doğumla birlikte havada gerçekleşen doğum sayısının, son 26 yılda 4. doğum olduğu belirtildi. Son olarak Diaby Nafi'nin 13 bin metre yükseklikte doğum yapması ile Alman, Polonyalı, Türk ve Arap asıllı 4 kadın uçuş sırasında anne olmuş oldu. En son geçtiğimiz yıl Eylül ayında havada doğum gerçekleşmişti. Özel bir havayolu şirketine ait İstanbul-Stockholm seferini yapan uçağında 30 yaşında olan Arap bir yolcu 10 bin metre yükseklikte doğum yapmıştı.     THY Uçağında 13 Bin Metrede Doğum!
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.