Memur Annelere Tam Gün Maaş Yarım Gün İş Hakkı Geliyor!

Memur Annelere Tam Gün Maaş Yarım Gün İş Hakkı Geliyor!
13 Mayıs 2017

Memur annelere tam gün maaş ve yarım gün iş uygulamasının hayata geçmesi için sayılı günler kaldı.

Memur annelere tam gün maaş yarım gün iş uygulamasına sayılı günler kaldı. Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra hayata geçecek olan memur anneye yarım gün çalışma imkanının hayata geçmesi bekleniyor. Daha önce işçilere gelen yarım gün çalışma hakkı şimdi de memur annelere geliyor. Bugün yarın çıkması beklenen yönetmelikle, memur anneler yarım gün çalışıp tam gün maaş alacaklar. Geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulunda imzaya açılan memur annelerin yarım zamanlı çalışma hakkını kullanımına ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik, imzaların tamamlanmasının sonrasında Resmi Gazetede yayımlanarak hayata geçecek.   Memur Annelere Tam Gün Maaş Yarım Gün İş Hakkı Geliyor!  

Memur Annelere Yarım Gün Çalışma Hakkı Geliyor

Daha önce işçi çalışanlar için yürürlüğe giren anneye yarım gün çalışma hakkı şimdide memur anne için hayata geçiyor. Annelerin ve anne adaylarının her an hayata geçmesini beklediği yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor.   Memur Annelere Tam Gün Maaş Yarım Gün İş Hakkı Geliyor!  

Yönetmelik Bakanlar Kurulunda İmzaya Açıldı

Memur anneye yarım gün çalışma hakkı getirecek olan yönetmelik geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulunda imzaya açıldı. İmzaların tamamlanmasından sonra Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girecek. Yönetmeliğin çıkmasıyla bebek sahibi olan memur anneler yarım gün çalışıp tam gün maaş alacaklar.    Bakmanızda Fayda Var: Baba Olan Memurlarda Yarım Gün Çalışabilecek   Memur Annelere Tam Gün Maaş Yarım Gün İş Hakkı Geliyor!  

Çocuğun Okul Çağına Gelene Kadar Yarım Zamanlı Çalışma Detayları da Belli Olacak

Hayata geçmesi beklenen yönetmelik ile memur annelerin yarım gün çalışması ile ilgili detaylar belli olurken, aynı zamanda da çocuk okul çağına gelene kadar yarım zamanlı çalışma uygulaması ile ilgili detaylar belli olacak. 6663 sayılı yasaya göre, doğum yapan memurlara annelik izni sonrasında sosyal ve mali haklarında herhangi bir kesinti yapılmadan, 1. doğumda 2 ay, 2. doğumda 4 ay, sonraki doğumlarda ise, 6 ay günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışma imkanı getirilmişti. Çoğul doğum yapan çalışan anneler için ise bu sürelere 1'er ay eklenmesinin hükme bağlandı.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl