Hipnoz Doğum Yöntemi ile Gerçekten Ağrısız Doğum Mümkün mü?

Hipnoz Doğum Yöntemi ile Gerçekten Ağrısız Doğum Mümkün mü?
30 Nisan 2017

Hipnoz Doğum Yöntemi Nedir?

Hipnoz yöntemiyle doğum, anne adayının doğumda herhangi bir anestezi almasına gerek kalmadan, doğumun daha rahat ve acısız geçmesini sağlamak amacıyla konunun uzmanları tarafından geliştirilmiş ve başarıyla uygulanmaya başlanan bir doğum yöntemidir. Gebelerin, özellikle ilk kez anne olacakların yaşadığı doğum stresini en aza indirmek ve kaygılarını azaltmak amacıyla uygulanmaktadır. Seanslarda anne adayı doğru telkinlerle, öğrendiği tüm kaygılardan arındırılır. Böylelikle doğuma stressiz ve korkusuz girmesi amaçlanır. Doğum sırasında anne şuurunu kaybetmiş olmaz. Doğumda annenin bilinci yerinde olur.

Türkiye'de Uygulanıyor mu?

En sağlıklı doğum şeklinin her zaman için normal doğum olduğu biliniyor. Son zamanlarda artan sezaryen doğum ise Sağlık Bakanlığı'nı harekete geçirmiş durumda. Normal doğum yapmak isteyen fakat ağrısından endişe duyan anneler için hipnozla doğum yöntemi konusunda doktorlara eğitim verilmeye başlandı. Çok yeni bir uygulama olmasından dolayı ülkemizde şuan için pek yaygın değil. Ancak hipnozla doğum yöntemini tercih ederek bebeğinizi dünyaya getirmek istiyorsanız, kendinize bu doğum yöntemini kullanan doktor bulmanız mümkün.  

Kate Middleton ile Duyuldu

Hipnozla doğum yöntemi, tüm dünyada Kate Middleton ile duyuldu. Daha sonra Özgü Namal da bu doğum yöntemini tercih ederek daha da bilinirliği arttı. Özgü Namal, oğlu Nefes ve kızı Elemsu'nun doğumlarında hipnozla doğum yöntemini tercih ederek doğumu evinde gerçekleştirdi.  

 Hipnoz Doğum Yöntemi ile Gerçekten Ağrısız Doğum Mümkün mü?

Lamaze tekniği ile daha ağrısız hamilelik ve doğum süreci hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Daime Sürekli, sonsuz.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.