Hamilelikte Yapılan Egzersizler Bebeğin Zekâsını Olumlu Etkiliyor!

Hamilelikte Yapılan Egzersizler Bebeğin Zekâsını Olumlu Etkiliyor!
23 Mayıs 2017

Yapılan araştırmalar, hamilelikte egzersiz yapmanın bebeğin zekâ gelişimini olumlu etkilediğini ortaya koydu.

Hamilelikte egzersiz yapmak bebeğin zeka gelişimini olumlu etkiliyor ! Amerika, Kanada ve Avrupa'da, gebelik döneminde yapılan egzersizlerin araştırıldığı çalışmalar, bebeğin beyin gelişiminin olumlu etkilendiğini ortaya koydu. Aynı zamanda gebeliğinde egzersiz yapan anne adaylarının, normal doğum sürecini diğer annelere oranla daha rahat atlattığı saptandı.  

Hamilelikte Egzersiz Bebeğin Zeka Gelişimini Olumlu Etkiliyor

  Hamilelikte Yapılan Egzersizler Bebeğin Zekâsını Olumlu Etkiliyor! Amerika, Avrupa ve Kanada'da yapılan araştırmalar sonucunda, gebelik sürecinde annenin egzersiz yapmasının, bebeğin beyin gelişimini olumlu etkilediği ortaya çıktı. Hamilelik döneminde egzersiz yapan anneler ile egzersiz yapmayan annelerin karşılaştırıldığı bilimsel çalışmada, egzersiz yapan annelerin bebeklerinde zekâ gelişiminin daha ileri düzeyde olduğu saptandı. Dolayısıyla, egzersiz yaparken kendi fitliğiniz ve sağlığınızın yanında, bebeğinizin gelişimi için de inanılmaz faydalar sağlamış olduğunuz bilimsel olarak kanıtlandı.

Ağrısız Ve Kolay Doğum İçin Pilates Yapılması Tavsiye Ediliyor

  Hamilelikte Yapılan Egzersizler Bebeğin Zekâsını Olumlu Etkiliyor! Gebelik sürecinde yapılan pilatesin, annenin pelvik taban bölgesini geliştirdiğini söyleyen uzmanlar, daha ağrısız ve kolay doğum yapmanın da bu yoldan geçtiğini dile getirdiler. Yapılan açıklamada; 'Bebeğin doğduğu kanal tamamıyla kas yapısıyla sarılıdır. Bu kasları ve karın kaslarını çalıştırmamız halinde daha rahat bir doğum mümkün oluyor.' dendi. Yine hamilelik sürecinde idrar kaçırma, rahim sarkması ve bel ağrıları gibi problemlerin de pilates ile giderileceğini söyleyen doktorlar, pilates yaparken endorfin hormonunun salgılandığını ve annenin mutluluk duygusu hissettiğini açıkladı.  

Hamileye 'Aman Sen Yorulma' Demek Yanlış

Açıklamayı yapan uzmanlar, toplumumuzda hamile kadınlara yorulmasın diye bir şey yaptırılmaması gerektiği gibi yanlış bir inanış olduğuna da dikkat çekti. Tam tersine, kadınların gebelik sürecinde doktorlarının onayladığı müddetçe egzersiz ve spor yapmasının, sağlıklı bir gebelik ve doğum için olması gerektiğini söylediler.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Babacan Cana yakın, olgun, güvenilir kimse.