Bebek Ziyaretine Gelmişti: Mahalledeki 37 Kişiye Koronavirüs Bulaştırdı

Bebek Ziyaretine Gelmişti: Mahalledeki 37 Kişiye Koronavirüs Bulaştırdı
03 Şubat 2021

Bebek ziyaretine giden koronavirüs hastası bir kadın, mahalledeki 37 kişiye virüs bulaştırdı.

Edirne’nin Süloğlu ilçesine bağlı Şafak Mahallesi’nde doğum yapan yakınını ziyaret eden koronavirüs hastası bir kadın, mahalledeki 37 kişiye virüs bulaştırdı. 320 kişinin yaşadığı Şafak Mahallesi karantinaya alındı.

Bebek Ziyaretine Geldi, Mahalledeki 37 Kişiye Koronavirüs Bulaştırdı

Alınan tedbirler neticesinde Edirne’deki koronavirüs vakaları %90 azaldı. HES uygulamasında yeşil renge dönen kentte tedbirler en üst düzeyde tutulurken, Süloğlu ilçesinde doğum yapan yakınını ziyaret etmek için Kırklareli’nden gelen koronavirüs hastası bir kadın Şafak Mahallesi’nde yaşayan 37 kişiye koronavirüs bulaştırdı. Edirne Valisi Ekrem Canlap’in talimatıyla karantinaya alınan mahallede dezenfeksiyon işlemleri başladı. Testi pozitif çıkanlar Edirne Sultan 1. Murat Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, yeni doğum yapan annenin de virüs kaptığı öğrenildi.

Bebek Ziyaretine Gelmişti: Mahalledeki 37 Kişiye Koronavirüs Bulaştırdı

Mahalle Karantinaya Alındı

Şafak Mahallesi muhtarı Metin Ceylan ise yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi; “ Mahallemizde koronavirüs vakaları artış gösterdi. Yeni bir bebek dünyaya geldi, Kırklareli’nden hayırlı olsun ziyaretine gelen akrabalarından bulaştığını düşünüyoruz. Şu an mahalle sakinleri yurtlarda karantinaya alındı. Toplam 37 pozitif vakamız var, bebeğin ailesiyle temaslı 37 kişinin testi pozitif çıktı. Virüsün yayılmasını önlemek için çabalıyoruz.”

Diğer haberlerimizi de okuyun!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Daime Sürekli, sonsuz.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.