• gebe.com
  • /
  • Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi

Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi

Çevrenizdekilerin 'göbek mi bebek mi?' bakışlarına açıklama yapmadan son noktayı koymanızı sağlayacak önerileri sizler için hazırladık!

Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi
Hamileliğin ilk ayları mide bulantısı ve kusmalar nedeniyle zor geçse de aslında anneleri zorlayan çok daha başka bir problem var: Çevredekilerin göbek mi yoksa bebek mi bakışları! Karın hafif hafif belirginleşmeye başlarken, çoğu anne adayının kafasındaki kilit düşünce: 'Kilo aldığımı düşünüyorlar kesin!' oluyor. Tabii, öyle şak diye hamile olduğunuzu da söylemek istemiyorsunuz... Bırakın o halde, onlar anlasın göbek değil de bebek sahibi olacağınızı! Kimsenin gün yüzüne çıkartmadığı, ancak neredeyse hepimizin ortak derdi olan bu soruna çözüm olacak önerileri sizler için hazırladık! İşte, hamile olduğunuzu belli etmek için uygulamanız gereken o adımlar...   İçerik oluşturulurken sadece eğlenme amacı güdülmüştür.  

1)Birinci Kural: Eliniz Sürekli Karnınızda Olmalı

  hamile olduğunu belli etmek Aslında bu adımı yapmanız, diğerlerine gerek bırakmayacaktır. Bu nedenle aşağıdaki adımları uygularken asla ama asla birinci kurala ihanet etmemelisiniz.

2)Hatta Şöyle Yürüyüşünüze de Bir Çeki Düzen Vermelisiniz

  hamile olduğunu belli etmek Örneğin; artık daha ağırdan almalısınız. Hatta sadece yürüyüşünüzü değil, konuşmanızı oturuşunuzu, kalkışınızı... Sizde bir gariplik olduğunu sezen yakınlarınız, direkt 'hamilelik' ihtimalini akıllarından geçirecektir.

3)Ofiste, Komşuda, Evde... Her Yerde Yemeklere Salça Olun

  hamile olduğunu belli etmek Amacımıza ulaşmak için uygulamamız gereken öncelikli maddelerimizden biri de yemeklere salça olmaktır. Canınız çekmese bile herkesin tabağına göz dikmelisiniz.

4)Bu Yoldaki En Önemli Ekipmanımız: Bandana

  saç bandı   Bandana=hamilelik.  

5)'Senin Yüzüne Bir Güzellik Geldi, Hamile misin?'

  hamile olduğunu belli etmek Hormonlarınızın etkisi ve kan basıncınızın artması, yüzünüzde tatlı bir pembelik yaratacaktır. Fakat hamileliğinizin siz söylemeden anlaşılmasını istiyorsanız, allık yardımıyla o pembeliği biraz daha belirgin hâle getirmelisiniz.

6)Koku Hassasiyetiniz Henüz Oluşmadıysa Bile Oluşmuş Gibi Yapın

  koku 2 Eliniz karnınızdayken yüzünüzün buruşuk olmasına özen gösterin. Ortamdaki havadan memnun değilmişcesine sürekli havayı yellemek, bilumum eşyalarla burnunuzu kapatmak, bu maddeyi uygularken en büyük yardımcılarınız olacak.

7)Uykusuzluk, Yorgunluk ve Halsizlikten Dert Yanın

  ii Bu üçlü, hamile olduğunuzu belli ederken kullanacağınız en büyük silahlardan biri... Karnınızı tutarken ara sıra laf arasına serpiştiriverin...

8)Aylık Döngünüzün Geciktiğinden Bahsedin

  hamile olduğunu belli etmek Siz hamile olduğunuzu söylemeden, karşınızdaki kişi gözlerini fal taşı gibi açarak zaten bu ihtimali size hatırlatacaktır.  

Aslına Bakarsanız Kimin Ne Düşündüğü Çok da Önemli Değil, Bırakın Göbek Sansınlar!

  beyonce gifff  

Siz Sadece Yaşayacağınız 9 Aylık O Mükemmel Zamanın Tadını Çıkartın!

  giphy (83)   Gerçekliği kanıtlanmış en ilginç hamilelik belirtilerini öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli!
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Dadak 1. Büyük kardeş, ağabey. 2. Bebek. 3. Bir yiyeceğin tadına bakmak için yenilen parçası, tadımlık. 4. Şeker, akide şekeri.