• gebe.com
  • /
  • Gebelikte Tüketebileceğiniz 6 Lezzetli Protein Deposu

Gebelikte Tüketebileceğiniz 6 Lezzetli Protein Deposu

Uzmanlar gebe kadınların günlük 75 gram protein tüketmelerini öneriyorlar. Unutmayın protein, açlığınızı bastırır ve bebeğinizin gelişimine oldukça yardımcı olur.

Gebelikte Tüketebileceğiniz 6 Lezzetli Protein Deposu

Gebelikte Tüketebileceğiniz 6 Lezzetli Protein Deposu

Gebelik döneminizde yapmanız gerekenler listenizin oldukça kabarık olduğunu az çok tahmin edebiliyoruz. Ancak bu tarifler, hamileliğiniz süresince günlük enerjinizi sağlayacak ve gün boyu sizi zinde tutacaklar. Gebelikte tüketebileceğiniz bu 6 lezzetli protein deposu, açlığınızı bastırır ve bebeğinizin gelişimine oldukça yardımcı olur.


1 - Yer Fıstıklı Yoğurt


Bu besin deposu size; fiber, büyük bir miktar kalsiyum ve protein vererek sağlık katacak. Vücudunuz sodyum oranı yüksek yiyecekleri depolayabiliyor. Yani fıstık yerine cevizde deneyebilirsiniz ve daha fazla protein sağlayabilirsiniz.

2 - Köy Peyniri ve Doğranmış SebzelerEğer yoğurt yemekten bıktıysanız, bunu peynirle değiştirmek size iyi gelecektir. Sadece 140 gram peynirden, 20 gram protein ve 125 gram kemik güçlendirici kalsiyum alabilirsiniz. Ayrıca sodyum bakımından olukça zengin olan ve sevdiğiniz sebzeleri doğrayıp güzel bir salata yapabilirsiniz.


3 - Pişmiş Yumurta Tostu
İyice pişmiş bir yumurta ile haftaya başlamak gibisi yoktur. İyice pişmiş yumurtayı kesip güzel yağsız bir tost yaparsanız, bir yumurta size D vitamini, B12 ve 6 gram protein verebilir.

4 - Peynir, Fıstık Ezmesi ve MeyveEvet, peynir belli bir oranda yağ içerebilir; ama belli miktarda yemek her yediğinizde size 5 gram protein sağlayabilir. Bir dilim İsveç peyniri ve kırmızı üzümün vücuda iyi bir antioksidan olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca fıstık ezmesi ve kesilmiş meyveler de size 5’er gram protein kazandırabilir.

5 - Parmesan İle Pişmiş DomatesPizzadan esinlenmiş bu lezzet biraz tatlı, biraz tuzlu ve çokça lezzetlidir. Her öğün 3 gram protein barındırmaktadır. Ayrıca içerisinde A, C vitaminleri, potasyum ve kalsiyum da bulundurmaktadır.


6 - Ton Balığı ve Kepekli KrakerBir konserve ton balığının 1/3’ü size 10 gram protein verebilir ve omega 3 bakımından oldukça zengindir. Ton balığını kepekli kraker ile tüketebilirsiniz.


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Daime Sürekli, sonsuz.
Erkek Bebek İsimleri
Cabbar 1. Zorlayan, cebreden. 2. Kuvvet ve kudret sahibi (Allah.) 3. Gökyüzünün güneyinde bulunan bir yıldız kümesi.