Limon ve Karbonat İle Gebelik Testi

Limon ve Karbonat İle Gebelik Testi
16 Aralık 2016

Bir kadın gebe olduğundan şüphe ediyor ve vücudundaki bir takım değişikliklerde bu izlenimi doğruluyorsa gebelik testi bu durumda şarttır.

Evde Limon ve Karbonat ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde yapılan gebelik testleri bazen doğru sonuçlar verebilmektedir.  Bir kadın gebe olduğundan şüphe ediyor ve vücudundaki bir takım değişikliklerde bu izlenimi doğruluyorsa gebelik testi bu durumda şarttır. Ancak gebelik testi yaptıramayan ya da imkanı olmayan ailelere birkaç öneriler bulunmaktadır. Bu önerileri uygulayarak gebe olup olmadığını öğrenebilmektedir. Peki, Evde gebelik testi nasıl yapılır? Sorusuyla Evde limon ve karbonat ile gebelik testi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Limon ve Karbonatla Gebelik Testi Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

  • Yarım limon
  • Karbonat
  • Plastik bardak ya da kap

İlk olarak idrarınızı plastik bir kabın içerisine yapın. Üzerine yarım kesilmiş olan limonu sıkın. Eğer ki limonun içinden dökülen tanecikler idrarın dibine doğru ilerliyor ve de çöküyorsa bu durum gebe anlamına gelmektedir.

Çökme yoksa gebe olmadığınız anlamı taşımaktadır.

Bir diğer adım ise yine idrarınızı plastik bir kabın içerisine yapın ve ardından üzerine bir kaşık karbonat dökün. Karbonat tozları hareketlenir ve köpürür ise hamile olduğunuz anlamına gelmektedir. Eğer ki dibe doğru ilerler ise bu gebe olmadığınız anlamını taşımaktadır.

Kesin Sonuçlar İçin Sağlık Kuruluşuna Başvurun

Bu testleri uyguladıktan sonra adet görmediyseniz kesin sonuçlar için bir sağlık kuruluşuna gitmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kan testlerinde dahi hormonların yükselmesi zaman alabilmektedir. Bu sebeple yaşantımıza ona göre devam etmeli ve gebelik durumu kesinleşene kadar ilaç vs. kullanılmamalıdır.   Evde Diş Macunu ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Detaylı bilgi için tıklayın...

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Pakize 1. Temiz, lekesiz. 2. Halis, saf.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl