Eğlenceli Banyo Zamanı

Eğlenceli Banyo Zamanı
01 Aralık 2016

Bebeğiniz büyüdü ve artık desteksiz oturabiliyor. Bu da normal banyo küvetinde yıkanmaya hazır hale geldiğini gösterir. Banyo saatini daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Eğlenceli Banyo Zamanı

Siz daha bebeğinize ilk banyosunu yaptırdığınız zamanı hatırlarken o büyüdü ve artık desteksiz oturabiliyor. Bu da normal banyo küvetinde yıkanmaya hazır hale geldiğini gösterir. Keyifli banyo dakikaları için önerilerimiz var:    

  • Bebeğinizi yıkarken, hiçbir koşul altında onlara yetişkin gözetimi olmaksızın tek başlarına bırakmayın. Küvetin yüzeyine ve banyoda yere kaymayı engelleyen bir mat sererek güvenlik önleminizi artırmış olursunuz.
  • Bebeğinizi küvette yıkamaya başladığınızda küvetinin tabanına monte edilen bir oturak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak uzmanlar, bu tip oturakları önermiyor. Çocuğun daha güvenli bir şekilde oturmasını sağlasa da hala daha tam olarak güvenilir oldukları söylenemez. Bu tip oturaklar, ailelere yanlış bir güven hissi vererek istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor.
  • Bebek küvetinizi artık ihtiyaç duyduğunuz banyo malzemelerini kolayca ulaşabileceğiniz, el altında bir yere toplamak için kullanabilirsiniz.
  • Bebeğinizin keyifli vakit geçirmesi için küveti 3–5 cm ılık su ile ya da bebeğiniz nasıl rahat ediyorsa o miktarda su ile doldurun. Suyun seviyesi kesinlikle yüzebileceği ya da dengesini kaybedeceği kadar da yüksek olmamalı.
  • Küveti doldurduktan sonra musluğu yumuşak bir havlu ile kapatarak lastik bir bant ile sıkıca tutturun. Bu sayede can sıkıcı kafa çarpmalarını da engellemiş olursunuz.
  • Elbette birbirinden eğlenceli banyo oyuncaklarını da unutmamak gerek. Bebeğiniz büyüdükçe, banyo oyuncaklarından daha fazla zevk alacaktır. Her zaman ki gibi bebeğinizi ve gerekiyorsa saçlarını yıkayın. Artık tek başına oturabiliyor olsa da bir eliniz her zaman üzerinde olsun.
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.