Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi

Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi
19 Mayıs 2017

Doğuma hazırlık kitapları, ilk defa bebek bekleyen anne adayları için büyük bir kurtarıcıdır.

Doğuma hazırlık kitapları, ilk defa bebek bekleyen anne adayları için büyük bir kurtarıcıdır. Gebeliğiniz süresince  herhangi bir doğuma hazırlık kursuna katılmadıysanız ya da çevrenizde sizin aklınıza takılan her konuda sizi bilgilendirecek birisi yoksa piyasada satılan kitaplar, kelimenin tam anlamıyla başucu rehberiniz olur. Anne adaylarının göz önünde bulundurması gereken en önemli konu; hamilelik, doğum ve anne olmak ancak yaşayarak öğrenilebilecek bir süreç olduğudur. 


Yazımızda paylaştığımız kitap önerileri size bu süreçte yol gösterecek ve pek çok kişi tarafından faydalanılması tavsiye edilen bir rehber niteliğindedir. İşte anne adaylarının hamilelikleri döneminde ve doğuma hazırlıkta okumaları gereken ve tavsiye edilen kitaplar listesi...

Doğuma Hazırlık Kitapları Anne Adaylarına Rehber Oluyor

İlk defa anne olacak anne adayları için doğum başlı başına bir bilinmezlik içerir. Anne adayının; doğumun ne zaman başladığı, doğuma hazırlanırken neler yapması gerektiği, doğum sırasında yaşayacakları, doğum sonrasında kendi ve bebeğinin bakımının nasıl olacağı hep merak ettiği konuların başında gelir. Anne adaylarının bu konudaki tüm ihtiyaçlarını, konunun uzmanları tarafından yazılan doğum hazırlık kitapları karşılamaktadır. İşte, o kitaplardan bazıları...

Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler

  Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi   

İlk anneliği tadacak hamile anne adayları için ansiklopedi niteliğinde olan "Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler" kitabının içeriğinin teorik olması sizi biraz sıkılabilir. Ama kitap, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulacağınız  ve okunması tavsiye edilen kitaplar arasında yer alıyor.  

Hamilelik Doğum ve Bebek Bakımı Kitabı

  Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi   

Emzirme danışmanı ve eski bir hemşire olan Ayşe Öner tarafından yazılan "Hamilelik Doğum ve Bebek Bakımı Kitabı" üç bölümden oluşuyor. Kitap, özellikle bu konuda hiçbir şey bilmeyen anne adayları için rehber görevi görüyor. Normal doğumun faydalarından, hamilelikte iyi beslenmek için neler yapılmalı, doğru nefes almak için egzersiz önerileri, hamilelikte kullanabileceğiniz ürün önerileri bile yer alıyor. Kitabın, hiç sıkılmadan keyifle okuyacağınız kolay bir anlatım dili var.

İna May'ın Doğuma Hazırlık Rehberi

  "Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi   

Doğuma hazırlık kitapları içerisinde çok fazla ilgi gören kitaplar arasında yer alan "İna May'ın Doğuma Hazırlık Rehberi" nin uzun bir süredir Türkçe çevirisi beklenmekte idi. Eleştirmenler tarafından doğal doğum üzerine yazılmış en iyi kitaplardan birisi olarak gösterilen kitap; hamileler, lohusalar, ebeler ve doktorlar için başucu kitabı olarak ifade ediliyor. Kitap, doğum korkusundan, anne adaylarının duygusal durumlarına kadar çok geniş bir alanı kapsıyor.

Doğal Doğuma Doğru

  Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi   

Daha önce doğum yaşamış yirmi annenin doğum hikayesinin anlatıldığı  "Doğal Doğuma Doğru" kitabı her anne adayının geçtiği veya geçmek üzere olduğu köprüden daha önce yürümüş anneleri konu alıyor. Çok çeşitli hikayelerle karşınıza çıkan yirmi anne hamilelik ve doğumla ilgili yeni şeyleri öğrenmenizi sağlıyor. Her birinin farklı doğum hikayesi olan bu annelerin tek ortak noktaları normal doğum yapmış olmaları.

Hamileliğe Hazırlık Doğum ve Sonrası Annenin El Kitabı

  Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi   

Amerika'nın en tanınmış kadın sağlığı organizasyonu Amerikan Kadın Doğum Uzmanı ve Jinekolog Grubu tarafından hazırlanan "Hamileliğe Hazırlık Doğum ve Sonrası" kitabı, hamilelikle ilgili ön bilgilerin yanı sıra doğum öncesi ve sonrası bakımla ilgili bilimsel güncel ve kesin bilgileri konu alıyor. Anne adaylarının özel ihtiyaçları ve problemleriyle, hamilelik ve doğumun tüm yönlerini anlatan kitap, aynı zamanda en çok satanlar arasında yer alıyor.

Başlarım Şimdi Anneliğe

  Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi   

Başlarım Şimdi Anneliğe kitabında, doğumdan daha çok yenidoğan bebeklerin ayaklanıp ortalığı birbirine katana kadar geçen süreçler anlatılırken, anne adaylarını bu konuda rahatlatacak önerileri yer alıyor. Kitabın ana mesajı "hiçbiri doktor tavsiyesi yerine geçmez, zaten doktorlar da genelde böyle şeyler söylemez."

Gebelikten Doğuma Hamilelik

 

 Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi

 Gebelikten Doğuma Hamilelik kitabı, 6 kitaplık Marshall Anne-Çocuk dizisinin son kitabıdır. Anne adaylarının sorunsuz bir gebelik geçirmelerini ve sağlıklı bir bebek sahibi olabilmeleri için doğum öncesi öneriler ile vücutlarında meydana gelecek değişiklikleri ve karşılaşabileceğiniz küçük rahatsızlıkları, kolay egzersiz ve gevşeme teknikleri ile gidermeyi amaçlıyor. Kitap, gebelik döneminde ve doğumda göreceğiniz tıbbi bakım ve yenidoğan bebeğinize bakma ve değişen yaşantınıza uyum sağlama konularında anne adaylarına yol gösterirken akıllarına takılan sorulara da yanıt veriyor.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah