Bergüzar Korel: “Psikolojik ve Fiziksel Sıkıntılar Yaşadım”

Bergüzar Korel: “Psikolojik ve Fiziksel Sıkıntılar Yaşadım”
13 Temmuz 2020

Bergüzar Korel, oğlu Han'ı kucağına almadan önce fiziksel ve psikolojik sıkıntılar yaşadığını açıkladı.

Bergüzar Korel, sosyal medya paylaşımlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta doğum kilolarıyla ilgili yaptığı paylaşımla gündeme gelen ünlü oyuncu, şimdi de aynı platform üzerinden hamilelik ve lohusalık sürecinde hem psikolojik hem de fiziksel sıkıntılar yaşadığını açıkladı.

Bergüzar Korel: “Kaygı Dolu Bir Hamilelik Geçirdim”

2009 yılında Halit Ergenç ile mutlu bir yuva kuran Bergüzar Korel, kısa bir süre sonra Ali ismini verdiği oğlunu kucağına almıştı. Yoğun çalışma temposu sebebiyle ikinci çocuk planlarını sürekli ertelemek zorunda kaldığını söyleyen Korel, geçtiğimiz yılın son aylarında müjdeli bir haber vererek yeniden anne olacağını açıklamıştı. Mart ayında Han ismini verdiği ikinci oğlunu kucağına alan oyuncu, bebeğini sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmişti. Şu sıralar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile gündem olan Korel, şimdi de hamilelik ve lohusalık sürecinde yaşadığı sıkıntıları takipçileriyle paylaştı.

Kendisiyle Benzer Deneyimi Yaşayanlara Moral Verdi

Ailesiyle birlikte Bodrum’da tekne tatili yapan oyuncu, oğlu Han ile çektiği fotoğrafını sosyal medya hesabından yayınladı. Paylaşımının altında kaygılı geçen gebelik sürecinden bahseden Korel, kendisiyle benzer deneyimleri yaşayan takipçilerine moral verdi. İşte, ünlü oyuncunun o açıklaması…

Bergüzar Korel: “Psikolojik ve Fiziksel Sıkıntılar Yaşadım”

"Psikolojik ve Fiziksel Sıkıntılar Yaşadım"

“Evet, iki evladımı da normal doğumla dünyaya getirdim. Sezaryen de olabilirdim, bu benim tercihim veya tıbbi zorunluluk sebebiyle olabilirdi. Anneliğimden de bir şey eksiltmezdi! Önemli olan tek şey yavrumu sağlıklı bir şekilde kucağıma almaktı. Doğumumdan bir gün sonra ilk koronavirüs vakası açıklandı. Kaygı dolu bir süreç geçirdim. Hamileliğimin başından beri hem psikolojik hem de fiziksel acılar ve sıkıntılar yaşadım. Nasıl ayakta kaldığıma kendim bile şaşırdım ama aslında cevap belliydi; içimdeki mucize. Şimdi bu satırları okurken bebeği tutunsun diye ilaç alan, yataktan kalkmayan, ailesi, işi, eşi veya herhangi bir sebepten stres altında olan sen… Bil ki seninle aynı tecrübeleri yaşadım. Söyleyebileceğim tek şey, içindeki mucizeye tutun. Bil ki o çok kuvvetli, seni terk etmeyecek, tutunacak. Sakın kendine acıma, niye bunlar benim başıma geliyor deyip kendini aşağı çekme. Unutma, yıllardır beklediği o büyük gün geldi ve seni seçti. Bir süre sonra bebeğini kucağına alıp bu günleri hatırladığında diyeceksin ki, büyük bir iş başardık mucizem. Geçen sene bu zamanlar duaya, desteğe en çok ihtiyacım olan zamanlardı. Şimdi o günleri hiç unutmadan, tüm o güzel anneler için kalbimde ve dualarımda yer açtım, bilesiniz.”

Diğer magazin haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl