Bebeklerin Ne Söylediğini Anlatan 5 Önemli Ses!

Bebeklerin Ne Söylediğini Anlatan 5 Önemli Ses!
27 Mart 2017

Yenidoğan bebeklerin ihtiyaçlarını anlatmak için kendilerine özgü gizli bir dilleri vardır. Peki size bu dili anlayabileceğinizi söylesek ne derdiniz?

Bebeğinizin doğduğu günden itibaren size ne söylemek istediğini anlamış olmayı istemez miydiniz? Peki, size bunu yapabileceğinizi söylersek buna ne dersiniz? Belki size imkansız gelecek ama  bebeklerin gizli bir dilli vardır ve sizinle konuşmaya çalışırlar. Birazdan paylaşacağımız bu gizli dille ilgili ipuçları ile bebeğinizle tamamen yeni bir ilişki kurmayı başarabilirsiniz. Nasıl mı? Dustan bebek dili iddiasına göre, dünyadaki 1000’den fazla bebeğin bebek dili teorisini test edildiği ve bu test sonucunda da bebeklerin gizli bir dili olduğu hipotezinin doğru olduğu kanıtlandığı belirtilmektedir. Buna göre, Bebeklerin (0-3 ay arası yaşlardaki) söyledikleri sadece bir kaç kelimeyle tam olarak neyi anlatıklarını anlayabileceğiniz belirtiliyor. Dunstan'a göre, bebekler tarafından kullanılan beş tane evrensel sözcük (veya ses refleksleri) vardır. İşte bebeklerin bizim anlamakta zorluk çektiğimiz bebeklerin söylemek istediklerini anlatan 5 ses, Dunstan Bebek Dili ya da diğer bir ifadeyle Bebeklerin gizli dili...

1 - Neh: “Ben açım.”

Bebeklerin Ne Söylediğini Anlatan 5 Önemli Ses!   

Bebeğiniz acıktığı zaman“neh” veya “hayır” der. Bütün kelimelerde olduğu gibi, “neh” sözcüğü ile bebeğiniz çığlık atmadan önce ne isteğini size en kolay şekilde duyurur. “Neh” sesini duyduğunuzda, bebeğinizin beslenmek istediği anlamalısınız.

2- Ovh: “Yorgunum”

Bebeklerin Ne Söylediğini Anlatan 5 Önemli Ses!   

Bebeğinizin  çıkardığı bu ses, esneme refleksine ses eklendiğinde oluşmaktadır. Bu sesi çıkarırken bebeğinizin ağzı da oval bir şekle dönüşecektir. Bu size onun yatma vaktinin geldiğini anlamanız için yaptığı bir konuşma şeklidir.

3 -Eairh: “Gazım var.”

Bebeklerin Ne Söylediğini Anlatan 5 Önemli Ses!   

Bebeğinizin zaman zaman kendisini sıkarak “Eairh” sesi çıkardığını duyarsanız, bu sesi duyduğunuzda bebeğinizin sorunun gaz sancısı olduğunu anlayarak ona masaj yapıp rahatlamasını sağlayabilirsiniz. 

4 -Bebeklerin gizli dili Hah: “Ben rahatsızım.”

Bebeklerin Ne Söylediğini Anlatan 5 Önemli Ses!   

Bu ses bebeğinizin sıcak, soğuk ya da pozisyon değiştirmesi gerektiği anlamına gelebilir. Bu konuda onun rahat hissetmesi için elinizden geleni yapmalısınız.  

5 - Eh (İlginizi İstiyor)

Bebeklerin Ne Söylediğini Anlatan 5 Önemli Ses!   

Bebeğiniz bu ses efekti " Eh " yi sizinle iletişim kurmak için kullanır; Ses, sıkışmış havanın büyük bir kabarcığı göğüste yakalandığında üretilir ve refleks olarak bebeğinizin ağzından çıkmaya çalışır.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Dadak 1. Büyük kardeş, ağabey. 2. Bebek. 3. Bir yiyeceğin tadına bakmak için yenilen parçası, tadımlık. 4. Şeker, akide şekeri.