Yaz Aylarında Bebeğinizi Giydirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yaz Aylarında Bebeğinizi Giydirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
29 Haziran 2017

Bebekler yazın nasıl giydirilmeli ? İşte tüm detaylarıyla bu sorunun cevabı...

Bebekler yaz aylarında nasıl giydirilmeli, anneler bebek kıyafeti seçerken nelere önem vermeli? Yaz ayları, hem anne hem de bebek için çeşitli avantaj ve dezavantajları beraberinde sunar. Yazın bebeğinizle dışarıda vakit geçirmek, onun bolca D vitamini alıp büyümesine şahit olmak oldukça keyiflidir. Fakat sıcak hava ve nem, bir süreden sonra bebeğinizin sağlığını tehdit edebilir. Özellikle yaz aylarında daha sık görülen isilik ve pişik, bebeğin kıyafetiyle de doğrudan alakalıdır. Bu nedenle yazın bebek kıyafeti seçimi de oldukça önem gerektiren bir konuyu oluşturur. Peki, bebekler yazın nasıl giydirilmeli ? İşte uzmanların cevabı...   

Yaz Aylarında Bebeğinizi Giydirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler  

Bebekler Yazın Nasıl Giydirilmeli ?

  • Bebek kıyafeti satın alırken ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta; sentetik malzemelerden değil, pamuklu ve sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek, bebeğinizi terletmeyecek ve hassas cildine uyum sağlayacak ürünler tercih etmelisiniz.
  • Bebeğinize yazın giydireceğiniz kıyafetlerin açık ve pastel tonlarda olması gerektiğini unutmayın. Koyu renkler, güneş ışığını direkt çekeceğinden yazın bebeğinize giydirmemeniz önerilir.
  • Bebeğinizi yazın giydirirken hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak, üzerine yapışmayan bol parçalar seçmelisiniz. Önemli olan, bebeğin kıyafetin içinde kendisini rahat hissetmesidir.
  • Annelerin sıklıkla düştüğü hata, bebeklerini yaz ayı dahi olsa kat kat giydirmeleridir. Halbuki bebeğinizi yaz aylarında kat kat giydirmeniz, bebeğinizin ısı dengesinin bozulmasına ve hastalanmasına neden olabilir.
  • Bebeğiniz sıcak yaz günlerinde hapşırıyorsa hemen üşüdüğünü düşünüp yine kat kat giydirmemelisiniz. Bebeğiniz güneş ışığına tepki veriyor veya yaz aylarında sık görülen alerjik rahatsızlıklar yaşıyor olabilir. Fakat, üşüdüğünden şüpheleniyorsanız, elinizle ensesini kontrol edebilirsiniz.
  • Bebeğinizin yaz ve kış aylarında en fazla korumanız gereken bölgesi başıdır. Bebeğin başı açık kaldığında ısı kaybı riski artar. Bu nedenle yazın da bebeğinizin kafasını korumalısınız ve şapka takmaya özen göstermelisiniz.

  Yaz Aylarında Bebeğinizi Giydirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler  

Yaz Aylarında Bebeğin Kıyafetini Yıkarken Dereceye Dikkat Edin

Yaz ayları, mikropların ve bakterilerin üremesini kolaylaştırır, çeşitli hastalıkların sık görülmesine zemin hazırlar. Bu nedenle yaz aylarında bebeklerin kıyafetlerinin daha steril bir şekilde yıkanması, üzerinde durulması gereken bir noktadır. Bebeğinizin kıyafetini 60 derecede yıkamanız çoğu zararlı bakterilerin yok olmasını sağlar. Hassas kumaşlarda ise 40 derecede yıkayıp fazladan bir durulama daha yapmanız, kıyafetlerin tertemiz olmasını sağlayacaktır.   Bebek kıyafeti satın alırken dikkat edilmesi gerekenler için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.