• gebe.com
  • /
  • Haftanın Anne & Bebek Gündemini Sizler İçin Hazırladık!

Haftanın Anne & Bebek Gündemini Sizler İçin Hazırladık!

08 - 15 Şubat 2019 tarihleri arasında, gebelik-anne-bebek kategorisinde Türkiye’ye ve tüm dünyaya damga vuran gelişmeler...

Haftanın Anne & Bebek Gündemini Sizler İçin Hazırladık!

Çinli Bilim İnsanının DNA’sı ile Oynadığı İkizler AIDS’e Karşı Bağışıklık Kazandı!

Çinli bilim insanı He Jiankui, DNA’ları üzerinde oynadığı ikiz bebeklerin Kasım ayında dünyaya geldiğini belirterek bilim dünyasını şoke etmişti. Bu bebeklerin AIDS virüsüne karşı bağışıklığı olduğunu duyuran gen mühendisi, DNA’sı ile oynanmış ikinci gebeliğin 14. haftasına girdiğini açıkladı. Bu uygulama Çin dahil dünyanın hemen hemen her ülkesinde etik nedenlerden dolayı yasak. Polis soruşturması geçiren He Jiankui, şu anda Şenzen şehrindeki Bilim ve Teknoloji Üniversite’sine ait bir lojmanda ev hapsinde tutuluyor. ABD’li bir doktor ve Çin Haber Ajansı sayesinde dışarıyla irtibat kurabilen bilim insanının, ibretlik bir ceza alabileceği konuşuluyor.

Hastanede ‘Yanlış Bebek’ Skandalı!

Adapazarı’nda bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde aynı gün doğum yapan iki annenin bebekleri karıştı. Bir hafta boyunca başkasının bebeğine bakan anne T.G, bileklikteki yanlış isimden durumu anladı. Bebeğinin bilekliğinde ‘Hamza’ yerine, Özbek asıllı anneden doğan yabancı bir isim yazdığını fark eden T.G, derhal hastaneye başvurarak yetkililere durumu bildirdi. Karakola yönlendirilen anne, hastaneden şikâyetçi oldu. Konuya el atan Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı bebeklere DNA testi yapılmasına karar verdi.

Hamile Kadına Akıl Almaz İşkence!

İsveç’in başkenti Stockholm’de, bileti olmadığı gerekçesiyle metrodan yaka paça atılan hamile kadının görüntüleri dünya gündemine bomba gibi düştü. Medeniyetin beşiği olarak lanse edilen İsveç’te yaşanılan trajik olaya tüm dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. Uygulanan şiddeti kınıyor ve böylesine çirkin bir manzarayla bir daha karşılaşmamayı umuyoruz.

‘Hamile’ İddialarına Son Noktayı Koydu!

Son birkaç aydır çıktığı konserlerde belirginleşen karnı ile dikkat çeken Ebru Gündeş hakkında ‘hamile’ yorumları yapılmıştı. Ardı arkası kesilmeyen hamilelik iddiaları karşısında sessizliğini bozan Gündeş, arka arkaya 57 konser anlaşması olduğunu ve bu durumda doğum yapacak vaktinin olmadığını söyledi. Ancak Söylemezsem Olmaz adlı magazin programının yorumcularından Bircan Bali, ısrarla ünlü şarkıcının hamile olduğunu iddia ediyor.

Önümüzdeki hafta görüşmek üzere!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.