İkinci Çocuk

İkinci Çocuk
23 Ekim 2016

İlk bebeğiniz hayatınıza ve yuvanıza tarifsiz mutluluk getirdi. Ancak ikinci bebek için hazırlanmak ilkinden daha zor olabilir.

İkinci Çocuk

İlk bebeğinizin hayatınıza ve yuvanıza getirdiği tarifsiz mutluluk başınızı döndürdü. Şimdi bir bebek daha geliyor! İlk çocuğunuzdan doğum ve ilk günler hakkında tecrübeli olsanız da, artık sorumluluğunuz arttı. İkinci bebek için hazırlanmak ilkinden daha zor olabilir. Bu defa, ilk çocuğunuzu da yeni bebek için hazırlamanız gerekiyor. Ona yaşayacağı endişe konusunda yardımcı olmanız ve birlikte yaşayacağınız değişikliklere hazır olmanız gerekiyor.

Neler Değişir?

İlk günler hayatınız çok yorucu olabilir. Bebeğin doğumundan önce hazırlıkları tamamlasanız bile, ilk günler çok zorlayıcı geçebilir. Eskisinden daha meşgul olacağınız için, zamanı iyi yönetmeniz ve eşinizden yardım almanız gerekiyor. Yemek ve uyku vakitleri büyük kardeşin düzenine göre ilerleyebilir.     Daha çabuk yorulacağınız için her fırsatta dinlenin ve sizin dışınızda birinin yapabileceği işleri olabildiğince çevrenizdekilere devredin. Sizin önceliğiniz yeni doğan bebeğiniz ve tabi büyük çocuğunuz. Bebeğin emme ve uyku düzenin oturdukça yaşamınız kolaylaşacak.     İkinci bebeğin anneliğe kattığı en önemli şey sınırlarınızı görmeniz olacak. Yetenekleriniz, bilginiz ve tecrübeniz kat kat artacak. Size ilk çocuğunuzda zor görünen her şey artık daha kolay olacak. Emzirme, alt değiştirme ya da bir hastalık gibi durumlar sizin üstesinden gelebildiğiniz sıradan konular haline gelecek.     Zamanla aileniz bu değişime uyum sağlayacak. Siz de giderek büyüyen ailenizin tadını çıkarın.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.