Bebeklerle Tatile Çıkarken Yanınızda Bulunması Gereken İlaçlar

Bebeklerle Tatile Çıkarken Yanınızda Bulunması Gereken İlaçlar
19 Temmuz 2017

Bebekleriyle birlikte ilk defa tatile çıkacak olan ebeveynler tatile giderken yaşanabilecek olası durumlara karşı önceden hazırlıklı olmak isterler.

Bebekleri ile ilk defa tatile çıkacak olan anne babalar, tatilde olası durumlara karşı önceden hazırlıklı olmak isterler. Bu nedenle hemen her ebeveyn gibi tatile çıkarken yanıma neler almalıyım? Endişesini yaşarlar. Tatil herkes için eğlenme ve dinlenme yeridir. Bebeğiniz olduğunda da bu durum değişmez. Sadece bebeğiniz tatilde alışkın olmadığı bazı farklı koşullardan dolayı küçük sorunlar yaşayabilir. Eğer anne babalar yaşanabilecek bu sorunları önceden öngörebilirler ise, bebekleri ile birlikte yaptıkları tatil hiç bir sorun olmadan keyifli bir şekilde geçirilebilir. Uzmanlar bebekleri ile birlikte tatile çıkacak anne babalar için tatilde yanlarında bulunması gerekenlerle ilgili bazı tavsiyelerde bulunurlar. Bu tavsiyelerden birisi de ilaçlardır. Bebeğinizin tatilde çeşitli nedenlerden dolayı sorun yaşaması durumunda doktora götürmeden önce yapacağınız ilk müdahale için ilaçlara ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle, bebeklerle tatile giderken götürülmesi gereken ilaçlar uzmanlar tarafından şu şekilde listelenir.

Bebeklerle Tatile Giderken Götürülmesi Gereken İlaçlar

  Bebeğinizle tatile giderken yanınızda bulunması tavsiye edilen ilaçlar; bebeğinizde pişik, böcek ısırması, ateş, ishal gibi küçük sorunlar yaşamanız durumunda en büyük kurtarıcınız olacaktır. Bu nedenle karşınıza çıkabilecek sorunları önceden öngörüp valizinize koymanız gereken olmazda olmaz bazı ilaçlar vardır. Bunlar;   Bebeklerle Tatile Çıkarken Yanınızda Bulunması Gereken İlaçlar  

Tatilde Yanınızda Bulunması Gereken İlaçlar

 

 • Güneş kremi - losyonu; Bebeğiniz kaç aylık olursa olsun güneşe çıkmadan önce  mutlaka güneş kremi ve güneşten sonra koruyucusu kullanmalısınız. Uzmanlar, bebeklerin güneşe çıkmadan en az yarım saat önce bebeklere özel üretilmiş SPF 50 faktörlü güneş kreminin kullanılmasını önerirler.
 • Ateş düşürücü şurup, fitil; Bebeğiniz tatilde hava değişikliğine bağlı olarak rahatsızlık yaşayabilir. Bazen hafif seyreden ateş durumu için yanınızda ateş düşürücü şurup, fitil bulundurmanızda fayda vardır.

  Bebeklerle Tatile Çıkarken Yanınızda Bulunması Gereken İlaçlar  

 • Bebeğinizin kullandığı ilaçlar; Bebeğinizin sürekli kullandığı ilaçlar varsa bunları mutlaka yedek bir kutuda yanınıza almanızda fayda vardır. Zira gittiğiniz tatil bölgesindeki eczanelerde bazen her ilacı bulma şansınız olmayabilir.
 • Pişik kremi; yazın sıcak havalarda bebeğinizde pişik sorunları daha fazla görülür. Bu nedenle tatile çıkarken valizinize ilk koyacaklarınız arasında pişik kremi olmalıdır. 
 • Ateş ölçer (derece); Tatilde bebeğinizin ateşinin çıkma olasılığına karşı ateş ölçer her daim yanınızda olmalı.

  Bebeklerle Tatile Çıkarken Yanınızda Bulunması Gereken İlaçlar  

 • Yanık kremi; tatilde bebeğinizi her ne kadar güneşe karşı korusanız da farkında  olmadan güneş yanığı sorunu yaşayabilirsiniz. Bu nedenle olası durumlara karşı yanık kremi yanınızda olmalı. 
 • Böcek ve sinek ısırığına karşı merhem; Böcekler ve sinekler bebeğinizin narin tenini çok severler. Bu  nedenle tatilin ilk günlerinden itibaren bebeğinizin teni sinek ısırıkları ile dolar ve bu durum bebeğinizin huysuzlanmasına neden olur. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için valizinizde bebekler için üretilmiş sinek ve böcek ısırıklarına karşın merhem bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Nemlendirici vücut kremi; vücut nemlendirici bebeğinizin güneş ve deniz sonrası kuruyan cildini nemlendirmek için yanınızda bulunması gerekenler arasında yer alır.
 • Aşı kartı; bebeğinizin aşıları tamamlanmadı ise, aşı kartını mutlaka yanınıza almalısınız. çünkü siz tatilde iken aşı zamanı gelmiş olabilir veya tatiliniz uzayabilir. Zira bebeğinizin aşı zamanının geçmemesi gerekmektedir.
 • Bebeğinizin nüfus cüzdanını almayı unutmayın; bebeğinizin nüfus cüzdanını mutlaka yanınıza almanız gerekir. Herhangi bir hastalık durumunda gittiğiniz doktor veya hastanede T.C. kimlik numarası gerekli olacaktır.
 • Doktorunuzun numarası; Bebeğinizin gelişimini düzenli olarak takip eden bir doktoru varsa, bu doktorun telefon numarasını da yanınıza almalısınız, acil durumlarda ona danışmanız için gereklidir.

Tatile Gideceğiniz Yerin Yakınlarında Sağlık Kuruluşu Olmasına Dikkat Edin

Bebeğinizle tatile çıkarken yanınıza almanız gereken ilaçlar sadece olası bir durumda yapacağınız küçük müdahaleler içindir. Tatilde bebeğiniz ile ilgili büyük bir sorun yaşarsanız mutlaka doktora götürmeniz tavsiye edilir. Bu nedenle tatile gideceğiniz yeri seçerken mutlaka bir sağlık kuruluşuna yakın olmasına özen göstermelisiniz.     Tatilde 11 Adımda Bebek Bakımı    

 • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.