• gebe.com
  • /
  • Evhamlı, Rahat Veya Disiplinli...İşte Burçlara Göre Annelik!

Evhamlı, Rahat Veya Disiplinli...İşte Burçlara Göre Annelik!

Astroloji, hayatımızdaki pek çok şeyi etkilediği gibi anneliği de etkileyebiliyor. Kadınların burcuna göre nasıl bir anne olacağı aşağı yukarı tahmin edilebiliyor. Peki siz nasıl bir anne olacaksınız? Özgürlükçü mü yoksa geleneksel mi?

Evhamlı, Rahat Veya Disiplinli...İşte Burçlara Göre Annelik!

Hangi Burç Nasıl Anne Olur?

Koç Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne olur 

Koç burcu kadınları enerjik yapılarıyla bilinir. Doğumdan hemen sonra ayağa kalkıp kontrolü ele almak ister. Bu enerjik yapıları sayesinde bebekleriyle bol bol oyun oynar ve yorulmak nedir hiç bilmez. Uykusuzluğa da dayanıklı olan koç burcu anneleri, doğumdan sonra uykusuz geceleri fazla dert etmez.  

Boğa Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne 

Boğa burcu anneleri bebeğinin beslenmesi konusunda oldukça titiz davranışlarıyla bilinir. Düzenli bir ortam kurma konusunda oldukça başarılıdırlar. Çabuk yorulabilen yapıları olsa da bebeğiyle ilgilenmeyi asla ihmal etmezler. Çocuğuna anne olduğunu hissettirmeyi severler ve onunla seviyeli bir ilişki kurmayı tercih ederler.  

İkizler Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne 

İkizler burcu kadınları eğitime fazlasıyla önem verir. Dolayısıyla çocuğu olduğunda onun eğitimi üzerine fazlasıyla kafa yorarlar. Entelektüel kişilikleriyle bilinen koçlar, bebeklerini de bu şekilde büyütmeyi ister. Bebek büyüdükçe müze, sergi gibi kültür-sanat faaliyetlerine katılmayı çok severler.  

Yengeç Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne 

Yengeç burcu anneleri, çocuklarına anne olduğunu hissettirmeyi sever. Arkadaşlık duygusu yerine aile duygusunun oluşmasını yeğler. Biraz kıskanç ve sahiplenici bir yapıları vardır. Bebeklerini başkalarıyla paylaşmayı fazla sevmezler. Aile bağlarına çok değer veren yengeç anneleri, çocuklarını da bu şekilde yetiştirmeyi arzu eder.  

Aslan Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne

Aslan burcu anneleri çocuklarını şımartmayı sever. Ona sürekli hediyeler almak ve özel hissettirmek ister. Özgüvenli ve sosyal bir çocuk yetiştirmek konusunda elinden geleni yapar. Sürekli çocuğuyla gezmek ister ve çocuklarının hiçbir şeyden geri kalmasını istemez.  

Başak Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne

Başak burcu anneleri, hijyene aşırı önem verir. Çocuğunu steril bir ortamda büyütmek için elinden geleni yapar. Çocuklarıyla duygusal bağ kurmakta zorlansalar da çocuğunun her şeyiyle en ince ayrıntısına kadar ilgilenir.    

Terazi Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne 

Terazi burcu kadınları, çocuklarıyla anne-çocuk ilişkisinden ziyade, dostluk ilişkisi kurmayı isterler. Sürekli çocuklarıyla vakit geçirmek isterler ve onun sosyalleşmesi için çaba harcarlar. Gittiği her yere çocuğunu da götürmek isterler. Terazi burcu anneleri, çocuğunu sosyal olarak yetiştirmenin yanında onun kıyafetleriyle de özel olarak ilgilenmeyi sever.    

Akrep Burcu Anneleri

hangi burç nasıl anne 

Akrep burcu anneler için çocuğunu en iyi tanıyan anneler desek yanlış olmaz. Çocuğunun her hareketini inceler, söylediği sözleri dikkatle dinler ve çocuğun söylemek istediği şeyi hemen anlar. Çocuğuna karşı biraz fazla sahiplenici davranabilir.  

Yay Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne 

Yay burcu kadınları genellikle rahat kişilikleriyle tanınır. Çocuklarını da rahat bir şekilde yetiştirir, belli kurallara sadık kalmaz. Evhamlı ve telaşlı bir yapısı yoktur. Çocuklarını da özgür bir şekilde yetiştirmek ister. Bebeklerinin zihinsel gelişimine fazlasıyla önem verirler ve bunun için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.  

Oğlak Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne 

Oğlak burcu anneleri disiplini sever. Çocuklarını da disiplinli bir şekilde yetiştirmeyi ister. Yemek ve uyku düzeninde belirli kuralları vardır ve çocuğun o kurallara uymasını ister. Müsrifliği hiç sevmeyen oğlak burcu anneleri, çocuklarından da aynı şeyi bekler.  

Kova Burcu Anneleri

  hangi burç nasıl anne 

Kova burcu anneleri geleneksel yöntemleri sevmez. Çocuğunu sıradışı bir şekilde büyütmek isteyebilir. Çocuğuyla anne-çocuk ilişkisinden ziyade arkadaşlık ilişkisi kurmayı tercih eder. Çocuğuyla kaliteli zaman geçirmeyi ve farklı aktiviteler yapmayı ister. Evde oturmayı hiç sevmeyen kova burcu anneleri, doğumdan sonra hemen işe dönmek isteyebilir.  

Balık Burcu Anneleri

hangi burç nasıl anne oluyor 

Balık burcu anneleri, çocuklarına fedakar ve sevecen yaklaşır. Çocuğu tek başına yetiştirmek yerine, ailedeki herkesin desteğini bekleyebilir. Fakat balık burcu annelerinin kurallar koymakta pek başarılı olduğu söylenemez. Dolayısıyla çocuğun annesini etki altına alması kolay olabilir.   


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.