Gebeliğin Üçüncü Döneminde Cinsellik

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Cinsellik
24 Ekim 2016

Gebeliğin üçüncü döneminde cinsellik hakkında merak ettiklerinizi, aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Gebeliğin ikinci döneminde azalmaya başlayan fiziksel şikâyetleriniz, rahminizin büyümesiyle bu dönemde farklı bir şekilde yeniden tekrarlayabilir.Uykusuzluk, yorgunluk, midede yanma, rahimde braxton-hicks denilen ve belli zamanlarda meydana gelen hazırlayıcı kasılmalar, memelerden süt gelmesi, bacaklarda oluşan kasılmalar gibi belirtilerin yanı sıra cinsel ilişki sırasında ve orgazm olurken rahim kasılmalarının ortaya çıkması, libidonun ve buna bağlı olarak da hamilelikte cinsellik isteğinizin azalmasına neden olabilir.

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Cinsellik

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Cinsellik

Doğumun yaklaşmasıyla ilişki sırasında ağrı duyma korkusu ve doğumda anormal bir durumun meydana geleceği endişesi yaşayabilirsiniz. Ancak endişelenmenizi gerektiren bir durum söz konusu değildir. Gebelikte cinsellik, doktorunuz aksini söylemedikçe doğumunuzu olumsuz olarak etkilenmez.Gebelik ilerledikçe rahminizin büyümüş olması, ilişki sırasında bazı pozisyonların ağrılı geçmesine ve kendinizi rahatsız hissetmenize neden olabilir. Bu dönemde size uygun olan pozisyonları bulmanız gerekir. Pelvis bölgesinde meydana gelen fizyolojik kanlanmada artış ve rahimdeki yoğun kasılmalar, cinsel ilişkiden alınan hazzın ve orgazmın yoğunluğunun artmasını sağlar.

Gebelikte cinsel yaşam hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.