Kızlarının İsmi Belli Oldu!

Kızlarının İsmi Belli Oldu!
16 Ekim 2020

İkinci kez baba olmaya hazırlanan Alişan, kızına vereceği ismi canlı yayında açıkladı.

İkinci kez baba olmaya hazırlanan Alişan, Demet Akalın ile sunduğu sabah programında kızına vereceği ismi açıkladı.

Alişan'ın Bebeğinin İsmi Belli Oldu

Dostlar Mahallesi adlı dizide tanışarak aşk yaşamaya başlayan Alişan ve Buse Varol, 2018 yılında ilişkilerini nikâhla taçlandırmıştı. Kısa bir süre sonra hamile olduğunu açıklayan Buse, Burak ismini verdiği oğlunu geçtiğimiz sene sağlıklı bir şekilde kucağına aldı. Her fırsatta geniş bir aile olmak istediklerini belirten çift, kısa bir süre önce yeniden anne baba olmaya hazırlandıklarını belirtmişti. Yakın arkadaşlarının katılımıyla evde cinsiyet partisi düzenleyen mutlu çift, bu kez kız bebek bekliyor.

Canlı Yayında Açıkladı

Şimdilerde ikinci kez baba olmaya hazırlanan Alişan, kız evlat istediğini her fırsatta belirtiyordu. Bu kez kızı olacağını öğrenince “Allah dualarımı kabul etti.” diyen ünlü şarkıcı, bebeğinin ismini de açıkladı. Demet Akalın ile birlikte sunduğu sabah programında kızına vereceği ismi açıklayan Alişan, Eliz isminde karar kıldıklarını belirtti. Hamileliğinin 22. haftasında olan Buse Varol'un Şubat ayında doğum yapması bekleniyor.

Kızlarının İsmi Belli Oldu!

Eliz Ne Demek?

Alişan ve Buse Varol çiftinin kızlarına Eliz ismini vereceklerini açıklamasının ardından, Eliz isminin anlamı da merak edilir oldu. Peki, son zamanlarda Türkiye’de epey popüler bir isim olan Eliz ne demek? Türkçe kökenli bir isim olan Eliz’in birçok anlamı bulunuyor. Bazı eski metinlerde Eliz’in cennetteki en büyük ve görkemli meyve ağacı olduğundan bahsediliyor. Bazı kaynaklarda ise “emir veren prenses” anlamında kullanılmış. Kuran-ı Kerim’de geçmeyen Eliz ismi, aynı zamanda sadece emir verme anlamı da taşıyor.

Diğer magazin haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.