Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?

Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?
22 Kasım 2022

Kızlık zarının zarar görmesini istemeyen kişiler karşı çeşitli yollarla cinsel yakınlık sağlayabiliyor. Bunlardan biri de sürtünme yöntemiyle ilişkidir. Peki, sürtünmeyle hamile kalmak mümkün mü?

Kızlık zarının zarar görmesini istemeyen kişiler karşı cinsle çeşitli yollarla cinsel yakınlık sağlayabiliyor. Bunlardan biri de sürtünme yöntemiyle ilişkidir. Bu durumda pek çok insan sürtünme ile hamile kalınır mı sorusunun yanıtını merak etmektedir. Peki, sürtünmeyle hamile kalmak mümkün mü? Sürtünme ile hamile kalmak mümkün olsa da bu olasılık oldukça azdır. Eğer kıyafetler varken sürtünme yoluyla ilişki yaşanırsa vücut sıvıları birbirine temas etmeyeceği için sürtünme yoluyla hamile kalmak pek mümkün değildir. Ancak çıplak sürtünme ilişkisinde bu olasılık daha fazladır. Zira kızlık zarının ortasında bulunan delikten spermler vajina içerisine, oradan da rahme ulaşabilir. Dolayısıyla bu durumda sürtünme ile hamile kalmak mümkün olabilir.

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, sürtünme ile hamile kalınır mı sorusunun yanıtını derledik. Hazırsanız başlayalım.

Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?

Sürtünme ile hamile kalınır mı sorusuna geçmeden önce, hamileliğin nasıl gerçekleştiğini incelemek faydalı olacaktır. Gebelik, yumurtanın sperm tarafından döllenmesi sonucu oluşur. Gebelik şansının en yüksek olduğu zaman ise kadının yumurtlama dönemidir. Bu dönemde korunmasız cinsel birliktelik yaşayan çiftlerin gebelik elde etme ihtimali oldukça yüksektir. Bunların yanı sıra üreme organlarında yapısal anormallikler olmaması veya hormonların sağlıklı çalışması gibi pek çok durum gebeliği doğrudan etkilemektedir. Farklı bir deyişle, gebeliğin gerçekleşmesi aslında birçok faktöre bağlıdır. Peki sürtünmeyle hamile kalınır mı?

Sürtünme yoluyla ilişkide hamile kalma olasılığı vardır. Özellikle kadın yumurtlama döneminde ise ve çıplak bir şekilde sürtünme ilişkisi yaşandıysa hamilelik ihtimali her zaman vardır. Zira spermden önce gelebilen zevk suyu da az miktarda sperm içerebilmektedir. Bu sıvı kızlık zarının ortasındaki delikten vajina içine girerse gebelik ihtimali oluşur. Bu nedenle çıplakken sürtünme yoluyla ilişki yaşanması gebelik açısından bir risk yaratabilir. Aynı zamanda cinsel yolla bulaşan hastalıkların da ten teması ile kapılabildiği unutulmamalıdır.

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

İç Çamaşırı Varken Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?

Sürtünme yoluyla ilişki yaşayan çiftler genellikle kıyafetli veya iç çamaşırları ile birliktelik yaşar. Bu durum, iç çamaşırı varken sürtünme ile hamile kalınır mı sorusunun yanıtını gündeme getirmektedir. İç çamaşırı ilişki sırasında bir bariyer görevi göreceğinden gebelik ihtimali oldukça azdır ancak imkânsız değildir. Zira sperm iç çamaşırının kenarından sızıntı yapabilir ve gebelik nadir de olsa oluşabilir. Bununla birlikte çiftler tamamen giyinikken sürtünme yoluyla ilişkide hamilelik neredeyse imkânsızdır. Çünkü yukarıda da değindiğimiz gibi hamilelik için sperm ile yumurta hücresinin birleşmesi gerekiyor. Ancak hem iç çamaşırı hem de kıyafet varken bu olasılık neredeyse sıfırdır.

Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?

Sürtünmeyle Hamile Kalma Oranı Kaçtır?

Kadınların gebe kalabilmesi birçok faktöre bağlıdır. Hormon düzeylerinden üreme organlarının sağlığına, sperm sayısından pıhtılaşmaya kadar birçok faktör gebelik üzerinde etkilidir. En etkili faktör ise hiç şüphesiz ki kadının yumurtlama döneminde olması ve kaliteli yumurta üretilebilmesidir. Dolayısıyla sürtünme ile hamile kalma oranı, kadının yumurtlama gününde olup olmadığına, giyinik olup olmamaya veya spermin vajinaya temas edip etmemesi gibi faktörlere değişik gösterir.

Kısaca özetlemek gerekirse, çeşitli şartlar sağlanıyorsa sürtünmeyle hamile kalınabilir. Giyinik olunması durumda ise bu risk yok denecek kadar azdır.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Korunmasız Cinsel İlişki Sonrası Hamile Kalmamak İçin Yapılması Gerekenler

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Azra Medine şehrinin adlarından biri.
Erkek Bebek İsimleri
Idık Kutsal, mübarek.