• gebe.com
  • /
  • Hamile Olduğunu Doğumdan 9 Gün Önce Öğrendi!

Hamile Olduğunu Doğumdan 9 Gün Önce Öğrendi!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde yaşayan Lauren Chalk isimli kadın, hamile olduğunu aylarca fark etmedi!

Hamile Olduğunu Doğumdan 9 Gün Önce Öğrendi!


Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde yaşayan Lauren Chalk isimli kadın, hamile olduğunu aylarca fark etmedi! Vücudundaki bazı değişikliklerden şüphelenen annesinin ısrarıyla doktora görünen genç kadın, hayatının en güzel haberini doğumdan yalnızca 9 gün önce öğrendi!

Hamile Olduğunu Doğumdan 9 Gün Önce Öğrendi!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde, tüm dünyanın gündemine oturan ilginç bir doğum hikâyesi yaşandı. Lauren Chalk isimli kadın, annesinin ısrarı üzerine gittiği doktor kontrolünde 38 hafta 5 günlük hamile olduğunu öğrendi. Daha önce 2014 ve 2016’da iki kez düşük yapan 28 yaşındaki kadına geçtiğimiz yıllarda polikistik over sendromu teşhisi konulmuş. Bu nedenle düzensiz olarak adet görmeye devam eden genç kadın, hamile olabileceğinden hiç şüphelenmediğini belirtti.

Oğluna Wyatt İsmini Verdi

BBC’nin haberine göre; bir erkek bebek annesi olan Lauren Chalk, oğluna Wyatt ismini verdi. Hastaneden yapılan açıklamada, 2,5 kg ağırlığında doğan Wyatt ve annesinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

‘Kalp Atışını Duyunca Çok Şaşırdım’

Hayatının en mutlu haberini ilginç bir şekilde alan Lauren Chalk, doğumdan sonra yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi; ‘ Ultrasonda bebeğimin kalbinin attığını duyunca çok şaşırdım. Çünkü ilk iki hamileliğimde bebeklerimin kalbi atmıyordu. Hamilelik stresi yaşamaya da vaktim olmadı. Sanırım böyle olmasını Tanrı istedi.’

Her 475 Kadından Biri Gizli Hamilelik Yaşıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde her 475 kadından birinin gizli hamilelik yaşadığı belirtiliyor. Gizli hamilelikte, hamileliğin ilk üç ayında görülen bulantı, kusma, baş ağrısı gibi durumlar ya hiç görülmüyor ya da çok hafif seyrediliyor. Polikistik over sendromu teşhisi konulan kadınlar ise zaten düzensiz adet olduğu için hamilelikten şüphelenmiyor. Hamileliği ise genellikle bebeğin hareketlerini hissettiklerinde anlıyorlar.


Diğer güncel haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.