• gebe.com
  • /
  • Hamile Kadın Karnındaki Bebeği Sayesinde Kanseri Yendi!

Hamile Kadın Karnındaki Bebeği Sayesinde Kanseri Yendi!

Hamile kadın karnındaki bebeği sayesinde kanseri yendi! Hamileliğini öğrendikten sonra kan kanseri olduğunu öğrenen Elle Halliwell, kemoterapiyi reddererek bebeğini doğurma kararı aldı ve bir mucize gerçekleşti!

Hamile Kadın Karnındaki Bebeği Sayesinde Kanseri Yendi!

Hamile kadın karnındaki bebeği sayesinde kanseri yendi! İngiltere’de yaşayan 32 yaşındaki gazeteci Elle Halliwell, hamile kaldığını öğrendikten sonra doktor kontrolüne gitti. Genç kadın, ne yazık ki kontrolde hamileyken kanser olduğunu öğrendi. Kendisine kan kanseri olduğu söylenen Elle, hayatının belki de en önemli seçimlerinden biriyle karşı karşıya kaldı. Hamileyken kemoterapi göremeyeceği için ya hamileliğini sonlandırıp kemoterapiye başlayacaktı ya da bebeğini dünyaya getirecekti...  

Hamile Kadın Karnındaki Bebeği Sayesinde Kanseri Yendi !

  Hamile Kadın Karnındaki Bebeği Sayesinde Kanseri Yendi!   O sıra 31 yaşında olan Elle Halliwell, kemoterapiyi reddetti ve bebeğini doğurma kararı aldı. Kan kanseri olduğunu öğrendiği günden beri sağlıklı beslenmeye dikkat eden ve sporunu ihmâl etmeyen genç kadın, kanser tedavisinde en önemli şey olan bağışıklığını güçlendirmeye dair elinden gelen her şeyi yaptı. Bebeğine kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşayan kadın, kanser olduğunu neredeyse unuttu ve 9 ay boyunca stresten uzak pozitif bir hayat sürerek sadece bebeğine odaklandı. Tüm bunlara, hamilelik döneminde salgıladığı hormonlar da eklenince, Elle Halliwell’in vücudundaki tümör büyümeyi kesti ve geçen sene Aralık ayında oğlu Tor Felix’i gayet sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdi!   Hamile Kadın Karnındaki Bebeği Sayesinde Kanseri Yendi!  

‘Kanseri Yenmesinde Psikolojisinin İyi Olmasının Önemi Büyük’

Genç kadının doktoru ise yaptığı açıklamada : ‘Elle’nin kanseri yenmesinde, psikolojisinin iyi durumda olmasının önemi büyük oldu. Elle, bebeği için kendisini hep iyi hissediyordu ve bu da tedaviye uyumunu kolaylaştırdı, hastalığın seyrine olumlu etki etti. Bebeği Tor Felix’i aldırmış olsaydı eğer, belki bu kadar başarılı olamayacaktık çünkü o mutlu olmayacaktı. Kanser hastalarında hep böyledir zaten; eğer hastada bir ruhsal çökkünlük varsa, o hastanın depresyonu tedavi edilmeli önce. Aksi halde kanseri tam tedavi etmiş sayılmayız. Depresyonun nedeni ne olursa olsun tedavi edilmediği sürece, hastanın beyin kimyasını bozacağından kanserin seyrine etki eder. O sebeple Elle Halliwell, bebeği ve kendisi için en doğru kararı aldı.’ şeklinde konuştu.   Diğer güncel haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Jale Kırağı, çiy.
Erkek Bebek İsimleri
Padişah Hükümdar, sultan.