En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!
14 Eylül 2020

Hamilelik şüphesi olduğunda, ilk aşamada genellikle evde yapılan gebelik testlerine başvurulur.

Hamilelik şüphesi olan neredeyse her kadın, önce evde yapılan hamilelik testlerine başvurur. İlk aşamada doğru sonucu alabilmek için de genellikle en iyi gebelik testi markası araştırılır. Evde idrar örneği ile yapılan bu testler, doğru zamanda ve talimatlara uygun bir şekilde yapılırsa, %99’a varan başarılı sonuçlar verir. Ancak kitin hatalı olması veya yanlış uygulama sonucunda testin doğru sonuç vermeyebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle gebelik şüphesi olduğunda, mutlaka kan testi ile durum netleştirilmelidir.

Peki, piyasadaki en iyi hamilelik testi hangisi? İşte, önce evde test yapmak isteyenler için en güvenilir gebelik testi markaları…

En İyi Gebelik Testi Markası Hangisi?

1. Predictor Early Gebelik Testi
En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Erken gebelik testleri arasında en popüler olan marka, kesinlikle Predictor Early… Hamile olup olmadığını mümkün olan en erken zamanda öğrenmek isteyen kadınlar için ideal bir testtir. Çünkü bu testi uygulamak için adet gecikmesini beklemeye gerek kalmıyor, adet gecikmesinden 6 gün öncesine kadar uygulanabiliyor. Test, kadınların idrarında bulunan ve hamilelik hormonu olarak da bilinen hCG miktarını ölçerek gebeliği tespit ediyor. Testi uygularken emici ucu idrara denk gelecek şekilde tutabilir veya temiz bir kaba alınan idrar örneği kullanılabilir. 3 dakika sonra sonuç kısmında 2 pembe çizgi görülüyorsa, bu durum hamileliğe işaret eder. Tek çizgi varsa sonucun negatif olduğu anlaşılır.

2. Miratech Erken Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Miratech erken gebelik testi de gebeliğini erkenden öğrenmek isteyen kadınlar için uygun bir üründür. Zira marka, cinsel ilişkiden sadece 5 gün sonra testin uygulanabileceğini belirtiyor. Ancak gebelik testi ne kadar hassas olursa olsun ilişkinin üzerinden geçen süre arttıkça, uygulanan testin doğruluk payının yükseldiği unutulmamalıdır. Testi uygularken idrar için ayrılan kısma birkaç damla idrar damlatılıyor, ardından 5 dakika kadar bekleniyor. 5 dakikanın sonunda çift çizgi görülüyorsa pozitif, tek çizgi görülüyorsa negatif olduğu anlaşılıyor.

3. Freely Hızlı Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Erken sonuç almak isteyen kadınların en çok tercih ettiği markalardan biri de Freely hızlı gebelik testidir. Marka, cinsel ilişkiden 8 – 10 gün sonra testin uygulanabileceğini belirtiyor ve %99,8 oranında doğruluk payı olduğunu iddia ediyor. İdrar için ayrılan kısma birkaç damla idrar damlatıldıktan birkaç dakika sonra sonucu gösteriyor. Eğer hamilelik varsa çift çizgi, hamilelik yoksa tek çizgi beliriyor.

4. Surelab Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

En iyi gebelik testi listesinde kendisine yer edinen Surelab markası, tıpkı diğer evde yapılan gebelik testleri gibi idrardaki hCG oranı üzerinden hamileliği tespit ediyor. İdrar için ayrılan kısma 3-4 damla idrar damlatılıyor. Ardından birkaç dakika bekleniyor. Sonuç kısmında çift çizgi varsa bu durum hamileliğe, tek çizgi varsa hamilelik oluşmadığına işaret ediyor.

5. Certain Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Certain gebelik testi, idrardaki “insan koryonik gonadotropin” (hCG) adlı hormonun artışını tespit ederek hamileliği saptıyor. İdrar için ayrılan kısma 4 damla idrar damlatılarak uygulanıyor. Ardından test kiti düz bir zemine bırakılıyor ve birkaç dakika bekleniyor. hCG hormonunun yoğunluğuna göre 40 saniye ile 5 dakika arasında sonuç çıkabiliyor. Sonuç okuma ekranındaki çift çizgi hamileliğe yorumlanıyor. Tek çizgi ise hamileliğin oluşmadığını ifade ediyor.

6. Laboquick Hamilelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

En iyi gebelik testleri arasında gösterilen Laboquick markası, %99 doğruluk oranı olduğunu iddia ediyor. Üstelik test, ultra hızlı hamilelik testleri arasında yer alıyor. Bu nedenle cinsel ilişkiden 5 gün sonra hamileliği tespit edebildiği belirtiliyor. Testi uygularken, idrarın bir kısmının temiz ve kuru bir kaba yapılması gerekiyor. Ardından paketin içinden çıkan damlalık yardımıyla, birkaç damla idrar kite damlatılıyor. Yaklaşık 4 – 5 dakika sonra çift çizgi çıkması hamileliğin oluştuğu anlamına geliyor, tek çizginin belirtmesi ise hamileliğin oluşmadığını gösteriyor.

7. Gilda Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

İdrarda bulunan 20 mIU/ml hCG miktarını tespit edebilen Gilda hamilelik testi, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. İçinden çıkan damlalık yardımıyla birkaç damla idrarı kite damlatarak uygulanan test, 5 dakika sonra sonuç veriyor. Çift çizgi pozitif, tek çizgi negatif anlamına geliyor. 20 dakikadan sonra testin sonucunu dikkate almamak gerekiyor.

8. Ovula Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

En iyi hamilelik testleri arasında gösterilen bir diğer marka da Ovula… %99 oranında doğru sonuç verdiğini iddia eden marka, 10 mIU/ml hCG miktarına hassasiyet gösteriyor. Evde uygulanan bu hamilelik testinde de 3 - 4 damla idrar kite damlatılıyor ve birkaç dakika içinde sonuç alınabiliyor. Çift çizgi pozitif, tek çizgi negatif anlamına geliyor. Çizgi olmaması ise testin geçersiz olduğunu gösteriyor.

9. Days Comfort Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

En iyi erken gebelik testleri arasında gösterilen Days Comfort, cinsel ilişkiden 8 -10 gün sonra uygulanabiliyor. Marka, %99,8 oranında doğruluk payı olduğunu iddia ediyor. Uygun fiyatıyla dikkat çeken ürün, diğer gebelik testleri gibi idrardaki hCG değerini ölçerek gebeliği saptıyor. İdrarı kitteki alana damlattıktan 3 – 4 dakika sonuç veriyor; çift çizgi pozitif, tek çizgi negatif anlamına geliyor.

10. Al Bi Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Al Bi hamilelik testi, idrardaki 20 mIU/ml hCG miktarını tespit edebiliyor. İçinden çıkan damlalık yardımıyla idrar numunesi test kitine damlatılıyor ve birkaç dakika bekleniyor. Sonuç okuma ekranındaki çift çizgi pozitif, tek çizgi negatif anlamına geliyor. 10 dakika geçtikten sonra sonuç alanında belirten verilerin dikkate alınmaması gerekiyor.

11. Oncomed Hızlı Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Erken gebelik testleri arasında yer alan bir diğer ürün de Oncomed markasına ait… Adet gecikmesini beklemeden uygulanabilen test, idrardaki hCG hormonunu ölçerek hamileliği tespit ediyor. Test kitine birkaç damla idrar damlatılarak uygulanıyor ve çift çizgi pozitif, tek çizgi negatif anlamına geliyor. Çizginin belirmemesi ise testin geçersiz olduğuna işaret ediyor.

12. Bebe Time Gebelik Testi

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Diğer testlere benzer şekilde uygulanan Bebe Time gebelik testi, kontrol paneline birkaç damla idrar damlatılarak yapılıyor. Doğru sonucu almak için 4 – 5 dakika beklemek gerekiyor. Bu sürenin sonunda sonuç ekranında çift çizginin oluşması gebeliğin olduğu, tek çizgi oluşması gebeliğin olmadığı anlamına geliyor.

Hamilelik Kanda veya İdrarda Ne Zaman Belli Olur?

Adeti geciken veya hamilelik şüphesi olan çoğu kadın, genellikle ilk olarak eczanelerde satılan ve idrar ile yapılan gebelik testlerini uygular. Ardından hastanedeki kan testi ile durumu netleştirir. Fakat hamilelik önce kanda belli olur, daha sonra idrarda tespit edilebilir. Bu sebeple erken dönemde yapılan idrar testleri negatif sonuç verse de aslında gebelik durumu söz konusu olabilir. Hamilelik kan testinde en erken 4. gün, idrar testinde ise ortalama 10. gün belli olur. Özellikle idrar testi ne kadar geç yapılırsa, testin güvenilirlik oranı o kadar artar. Örneğin adet geciktikten 1 hafta sonra yapılan idrar testinin sonuçları daha güvenli olacaktır.

Hamilelik kanda veya idrar testinde ne zaman belli olur?

Evde idrar numunesi ile yapılan testler oldukça pratiktir. Hormonun yoğunluğuna bağlı olarak idrar testlerinde sonuç en fazla 5 dakika içinde belli olur. Kan testi ise bir sağlık kuruluşunda yapıldığı için, test sonucunun ne zaman çıkacağı kurumun yoğunluğuna göre değişmektedir. Ancak ortalama 1 – 2 gün içinde sonuçlar çıkmaktadır.

Evde gebelik testi nasıl yapılır?

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.