• gebe.com
  • /
  • Dünyanın Gündeminde: 67 Yaşında Doğal Yolla Hamile Kalan Çinli Kadın!

Dünyanın Gündeminde: 67 Yaşında Doğal Yolla Hamile Kalan Çinli Kadın!

Çin’de yaşayan 67 yaşındaki bir kadın, doğal yollarla hamile kalarak tıp literatürüne adını yazdırdı!

Dünyanın Gündeminde: 67 Yaşında Doğal Yolla Hamile Kalan Çinli Kadın!

Çin’de yaşayan 67 yaşındaki bir kadın, doğal yollarla hamile kalarak tıp literatürüne adını yazdırdı! Önceki haftalarda bir kız bebek dünyaya getiren çinli anne ve kızının tedbir amacıyla yoğun bakımda tutulduğu açıklandı.

67 Yaşında Doğal Yolla Hamile Kaldı!

67 yaşında doğal yollarla hamile kalarak tüm dünyanın konuştuğu biri haline gelen çinli kadın, önceki hafta doğum yaptı. Sezaryen ameliyatı ile bir kız bebek dünyaya getiren kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 2 kilo 560 gram doğan ve Tianci (cennetten gelen hediye) adı verilen minik bebeğin, tedbir amacıyla yoğun bakımda tutulduğu açıklandı. Şandong eyaletinde bulunan Zaozhuang Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı Hastanesi’nin sözcüleri, CNN’e yaptıkları açıklamada 67 yaşındaki kadının doğal yollarla hamile kaldığını söyledi.

*İleri yaş gebeliğinin riskleri ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

‘Yumurtalıkları 40 Yaşındaki Kadın Gibi’

Emekli olmadan önce doğum yaptığı hastanede doktor olarak çalışan 67 yaşındaki kadının, hamile kalabilmek için yalnızca geleneksel Çin tıbbi bilgilerinden faydalandığı açıklandı. Doğumu gerçekleştiren doktor Liu Wencheng ise Çin Devlet Televizyonu CCTV’ye yaptığı açıklamada; ‘İleri yaş gebeliği olmasına ve bir dizi komplikasyona rağmen baya şanslıydık. Tian’ın yumurtalıkarı, neredeyse 40 yaşındaki bir kadının yumurtalıkları ile aynıydı, küçülmemişti. Bu durum, nasıl doğal yollarla hamile kaldığını aslında açıklıyor.’ şeklinde bir açıklama yaptı.

Benzer Bir Doğum Hikâyesi Hindistan’da Yaşanmıştı

Hindistan’ın güney bölgesinde yaşayan 73 yaşındaki Mangayamma Yaramati adlı kadın, geçtiğimiz Eylül ayında doğum yapmıştı. Üstelik ikiz bebek dünyaya getiren Yaramati, yalnızca 2 ay tüp bebek tedavisi görmüştü. 73 yaşında ilk kez anne olan kadın, böylece tıp literatürüne adını yazdırmıştı.


Diğer güncel haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.