Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?
14 Aralık 2017

Satürn, yaklaşık 3 yıl kalacağı Oğlak burcuna geçiyor! Peki, bu 3 yıllık zaman zarfında hangi burçlar nelere dikkat etmeli? Astroloğumuz Berna Narin Aşkın, önümüzdeki 3 yılın haritasını çıkardı!

18 - 24 Aralık 2017 Haftalık Burç Yorumları - Karmanın ve zamanın efendisi Satürn; 20 Aralık 2017’de, yaklaşık 3 yıl kalacağı Oğlak burcuna geçiyor. Satürn; hayatlarımızda çok önemli bir rol oynar. Her şeyden önce derslerimiz neler, neyi öğrenmeliyiz, yaşamın hangi alanında sorumluluk alarak başarıya ulaşmalıyız gibi soruların cevabını verir. Kısacası Satürn,; disipline olabilme kapasitemizi, dayanıklılığımızı ve görevlerimizi ifade eder.


Satürn; hem bize ders verir hem de dersimize iyi çalıştıysak bizi ödüllendirir. Fakat bu çalışma öyle pek de sandığımız kadar kolay olmayacaktır. Yoğun ve sıkı çalışmayı, asla tembellik etmemeyi ve hep görev başında olmayı gerektirir. En ufak bir boş vermede her şey tepe taklak olabilir ve sıfırdan başlamamız gerekebilir. Satürn’ün en büyük derslerinden biri de zamanımızı, enerjimizi ve kaynaklarımızı iyi kullanmakla ilgilidir. Bu süreçte, üstlendiğimiz sorumlulukları ertelememeli, baştan savma yapmamalı ve vazgeçmemeliyiz.


İyi de bu kadar anlattığımız dersler neler olacak, bir de ona bakalım... Satürn; Oğlak burcunda çok güçlü konumdadır. Önümüzdeki üç yıl boyunca hayatımızda bir yapılandırma dönemi olmalı. Elimizdeki kaynakları en verimli haliyle kullanarak, en iyi sonucu elde etmeye odaklanmalıyız. Özellikle kariyerimizle ve sosyal statümüzle ilgili konularda yılmadan çalışırsak, büyük bir yapı inşa edebiliriz. Yukarıda da değindiğim gibi, bu süreçte sorumluluk almaktan asla kaçmamalı, keyif yerine başarı odaklı olmalıyız.


Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?


Özellikle 2019 yılında Satürn, Pluto ve Güney Ay Düğümünün Oğlak burcundaki hareketi, hem kişisel hayatlarımızda hem de ülkemiz açısından önemli dönüm noktaları olabilir. 1989 -1991 yılları arasında doğanlar için bu dönem hayatlarının en verimli ve en başarılı süreci olabilir. Tabii ki bu başarıyı yakalamak için sıkı çalışma ve disiplinli olma şartını koymalıyız. Aynı zamandan Oğlak burcu ya da yükselen burcu Oğlak olanlar da yaşamlarında çok önemli gelişmelerin olacağı bir süreç içine giriyorlar.


Satürn Oğlak burcundayken doğan çocuklar, hayata büyük bir ciddiyetle yaklaşır. Onlar için toplum tarafından saygı görmek çok önemlidir. Geleneksel değerlere bağlı, ailenin sorumluluğunu alabilecek kapasitede olurlar. Görevden kaçmazlar ve başarılı olmak isterler. Mühendisliğin her dalında başarılı olabilirler veya devlet kurumlarında üst düzey yönetici olarak görev alırlar. Genelde dakik ve düzenli bir yapıları vardır.


Bu üç yıllık süreçten burçlar nasıl etkilenecek diye sorarsanız;


18 - 24 Aralık 2017 Haftalık Burç YorumlarıKoç

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Sevgili Koç burcu gebeleri, önümüzdeki 3 yılın, kariyerinizin altın yılları olacağını kesin olarak söyleyebilirim. Şu ana kadar kadar verdiğiniz emeklerin hepsinin taçlanacağı, kariyerinizin en tepe noktasına ulaşacağınız şahane bir dönem sizleri bekliyor. Ancak şu riski de belirtmem gerekiyor; eğer 'başardım artık' duygusuna kapılıp ipleri gevşetirseniz, elde ettiğiniz başarının ters tepme olasılığı var. Bu yüzden size tavsiyem; kariyerinizin en tepe noktasına ulaşsanız dahi, işleri asla salmayın. Aile konusuna gelecek olursak; önümüzdeki yıllarda çocuğu olmayan Koç burçları bebek sahibi olma fikrine sıcak bakacak, siz gebeler ise bir çocuk daha yapmayı planlıyor olacaksınız. Bu dönemde, Koç burçlarının annesi ile olan iletişimlerinin artacağını ve anneleri ile ilgili olumlu veya olumsuz sürekli gelişmeler yaşanacağını söyleyebilirim.


Boğa

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Boğa burcu gebeleri, önümüzdeki 3 yılı en rahat geçirecek burçlardan birisiniz, keyfini sürün derim! Öncelikle şunu belirteyim, sizin aklınızda olmasa dahi ani bir gelişme ile yurt dışına yerleşmeyi düşünebilirsiniz. Bu düşüncenin oluşmasında, yurt dışı bağlantılı bir iş teklifi almanızın payı yüksek olacak. Yurt dışında yaşama fikri size cazip geleceği için, şimdiden hazırlıklara başlasanız iyi edersiniz! Şu sıralar, yabancı dil veya yüksek lisans için uzun bir eğitim sürecine başlayabilirsiniz. Önümüzdeki 3 yılı rahat geçireceksiniz dedim ama dikkat etmeniz gereken bir detay var; görüşleriniz. Fikirlerinizi ifade ederken çok sert ve katı olan tavrınız, siz fark etmeseniz de çevrenizdeki insanları kırıyor ve sosyal yaşamınızı olumsuz etkiliyor. Önümüzdeki yıllarda da bu tavrınız devam edecek gibi görünüyor ancak iletişiminizin bu şekilde sürmesi halinde, kimseyle uzlaşamayacak ve yersiz gerilimler yaşayacaksınız. Artık daha ılımlı olmaya çabalasanız, iyi edersiniz.


İkizler

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Sevgili İkizler burcu gebeleri, önümüzdeki 3 yılın sizler için çok da kolay geçeceğini söyleyemiyorum ne yazıkki. Maddi ve manevi anlamda zorluklar yaşayabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönemde alacağınız kararların çok kritik olacağını söyleyebilirim. Özellikle finansal konularda karar alırken detaylı düşünmenizi tavsiye ederim. Çünkü vereceğiniz karar 'ya hep ya hiç' mantığında olacak. Önünüzde doğru kararı verirseniz, akılcı yatırımlar yaparsanız gelirinize gelir katacağınız, ancak yanlış karar verirseniz maddi anlamda fazlasıyla zorlanacağınız bir 3 yıl var. Özellikle krediyle bir iş yapmaya kalkışırsanız, kendinizi garantiye almak için planlarınız olsun. Aynı şeyler, eşiniz için de geçerli. Bu dönemde ya parası çok artacak ya da işsiz kalacak diyebiliriz. Son olarak; bu dönemde ailenizden veya eşinizin ailesinden ufak da olsa bir miras kalabilir.


Yengeç

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Sevgili Yengeç burcu gebeleri, sizler için ne şahane, ne de kötü diyebileceğimiz bir gelişme yaşanmayacak. Önümüzdeki 3 yıl, şu anki hareketlilikle geçecek diyebilirim. Sadece evliliğinizle ilgili bazı sorunlar baş gösterebilir ve artık evliliğinizde yeni bir düzene geçmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Aslında şöyle demek daha doğru olacak; eşiniz, evliliğinizde sizden daha fazla sorumluluk almanızı istiyor olabilir ve bu beklentisini önümüzdeki 3 yıllık süre zarfında dile getirebilir. Eğer eşinizin beklentisine uygun cevap vermezseniz, karşı taraftan sürekli uyarı alabilir, ara sıra tartışmalar yaşayabilirsiniz. Bekâr olan Yengeç burçları ise önümüzdeki 3 yıllık dönemde geleneksel bir evlilik gerçekleştirebilir.


Aslan

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Aslan burcu gebeleri, önümüzdeki 3 yıl harekete, yoğun tempoya hazır olun! Hem iş hayatında hem aile içinde sorumluluklarınız artacak diyebilirim. Çalışma hayatınızla başlayacak olursak; iş ortamında aşırı yük altına girebilirsiniz ve sorumluluklarınız kat kat artabilir. Ama bana kalırsa, kendinizi bu kadar yıpratıp, sınırlarınızı zorlamayın. Çünkü bedeniniz ve psikolojiniz bu yükü kaldıramayabilir. Önümüzdeki 3 yıllık süre zarfında düzenli doktor kontrollerini ihmâl etmemenizi öneririm. Çok ciddi olmasa da uzun süreli tedavi gerektiren hastalıklarla karşılaşabilirsiniz. Başta da dediğim gibi, sadece iş hayatında değil, aile içinde de sorumluluklarınızın artacağı yıllar sizi bekliyor. Bir akrabanızın vefatı üzerine, geride kalan ailesine sahip çıkabilir, maddi ve manevi anlamda destekleyebilirsiniz.


Başak

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Başak burcu gebeleri, son yılların sizler için yıpratıcı geçtiğini biliyorum. Ancak size güzel haberlerim var. Sizi yıpratan o zorlu günler bir nebze olsun geride kalacak, biraz daha nefes alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz diyebiliriz. Kendinizin farkına varacağınız, kendinizi geliştirme için çaba sarf edeceğiniz ve hayattan keyif almaya başlayacağınız bir süreç başlıyor. Çocuğu olanlar için, çocukların ön planda olacağı, olmayanların ise çocuk sahibi olmak isteyeceği fakat bebek sahibi olabilmek için biraz uğraşması gereken bir dönem olacak. Eğer mümkünse bu süreçte bir hobi edinmenizi öneririm. Çünkü edineceğiniz hobiyi  bir süre sonra iyice profesyonelleştirecek ve kazanç kapısına çevirebileceksiniz.


Terazi

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Terazi burcu gebelerimiz, sizler için çok parlak bir dönem olacağını ne yazıkki söyleyemiyorum. Kariyerinizden başlarsak; iş hayatınızda bir düzensizlik baş gösterebilir. Çalıştığınız firmalardan memnuniyetsizlik duyacak ve sürekli iş değişikliği yapacaksanız. Bana kalırsa, sizler için artık kendinize bir düzen kurma vakti geldi. İster ev ister iş olsun, bu düzensizlik sizi de zamanla yıpratacaktır. Önümüzdeki yıllarda sorumluluklarınızın fazlalaşacağını ve bütün ailenin yükünün sizin omzunuza bineceğini söylemek mümkün. Özellikle ebeveynlerinizle ilgili yeni sorumluluklar üstleneceğinizi söyleyebilirim. Önümüzdeki 3 yıl için size bir tavsiye daha vermem gerekirse; her şeyi olduğu gibi muhafaza etmeye çalışmayın. Aksi halde bu garanticiliğiniz, hayatınızın fırsatını kaçırmanıza neden olacak.


Akrep

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Akrep burcu gebeleri, kendinizi bir alanda geliştirmek istiyor fakat hangi alanı seçeceğinize karar veremiyorsunuz. Ama yıllar geçiyor, artık bir karar verip eğitime başlama vakti! Önümüzdeki 3 yılda, ağzınızdan çıkan her kelimeye dikkat etmenizi öneririm. Yaptığınız konuşmaları ciddiye almalısınız, aksi halde ciddi suçlamalarla karşı karşıya kalabilir, zor günler geçirebilirsiniz. Kardeşlerinizle olan ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmenizin ve fedâkar bir yaklaşımı benimsemenizin daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Zira, kardeşinizle olan ilişkinizi gözden geçirmezseniz, ileride geri dönüşü olmayan gelişmeler yaşanabilir, büyük kavgalar yaşanabilir ve ilişkiniz bitme noktasına gelebilir. Yine önümüzdeki yıllarda bir akrabanızın çok yakınınıza taşınacağını söyleyebilirim. Hatta bu kişi kuzeniniz olabilir. İş hayatında ise sizi daha hareketli, bol bol seyahat edeceğiniz günler bekliyor.


Yay

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Sevgili Yay burcu gebeleri, geçtiğimiz senelere kıyasla önümüzdeki 3 yıllık süreçte biraz nefes alabileceksiniz. Ancak, maddi anlamda yine riskli kararlar sizi bekliyor olacak. Hele ki borç verirken kime verdiğinize çok dikkat etmelisiniz, aksi halde boş yere düşman edineceksiniz. Eğer devlet dairesinde memur olmak istiyorsanız, bu isteğinize önümüzdeki yıllarda kavuşabilir veya devletten bir kazanç elde edebilirsiniz. Ama bankalardan kesinlikle uzak durmalı ve kredi çekmeyi düşünüyorsanız, bunu önümüzdeki 3 yıllık zaman zarfında yapmamalısınız. Bu süreçte, harcadığınız her kuruşun değerini bilmeli, boş harcamalar yapmamalısınız. Çünkü düzenli bir gelir elde edebilme şansınız olduğu kadar, gelirinizden olup işsiz kalmanız da söz konusu. Benim size tavsiyem; önümüzdeki yıllarda kendinizi geliştirebileceğiniz yeni bir hobi edinmeniz olacak.


Oğlak

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Oğlak burcu gebeleri, hayatınızın belki de en önemli dönemi başlıyor! Artık oturup ne istediğinize karar vermeli ve yolunuzu ona göre çizmelisiniz. Kısacası, hayatınızı akışına bırakmaktansa, kontrolü ele almalısınız. Bu dönemde alacağınız sorumlulukların ömür boyu kalıcı olma ihtimali çok yüksek olduğundan, etraflıca düşünüp ona göre sorumlulukları üstlenmelisiniz. Hayatınızı kökten değiştirecek tüm kararları, önümüzdeki 3 yıllık süre zarfında alacağınızı söyleyebilirim. Şu an gebe olan Oğlak burçları, bebeğine bir kardeş daha düşünebilir, bekar olanlar evliliğe adım atabilir. Önümüzdeki senelerde hayallerinizin peşinden giderken de gerçekçi olmalı, ne istediğinizi iyi değerlendirmelisiniz. Yoksa, bu istekler zaman içinde yıpranmanıza neden olacak. Bir de bu süreçte sağlığınızı ihmâl etmemeye çalışın. Ufak tefek sağlık sorunları nedeniyle kilo kaybı yaşayabilirsiniz.


Kova

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Kova burcu gebeleri, önümüzdeki 3 yılın sizler için biraz durgun geçeceğini söyleyebilirim. İş, aşk, aile... Kısacası hayatınızdaki çoğu şeyi biraz boş vereceğiniz bir dönem olacak. Ancak bu demek değil ki sorumluluklardan kaçınacaksınız... Aksine, tüm sorumluluklarınızı yerine getirecek fakat daha iyisi için bir çaba içine girmeyeceksiniz. Bu süreçte sağlığınızı her zamankinden fazla önemserseniz, iyi edersiniz. 'Bana bir şey olmaz' demeyin, kendinizi ciddiye alın ve doktor kontrollerini ihmâl etmeyin.


Balık

Önümüzdeki 3 Yılın Haritasını Çıkarttık! Bu Süreçte Hangi Burç Neler Yaşayacak?

Sevgili Balık burcu gebeleri, biliyorum sorumluluk almayı çok sevmiyorsunuz ancak bebeğinizin doğması ile birlikte büyük bir sorumluluğun altına girmiş olacaksınız. Başlarda biraz zorlanabilirsiniz ancak zamanla anneliğe alışacaksınız. Önümüzdeki 3 yıl, size daha disiplinli ve dakik olmayı öğretecek. Zaten disiplini elden bırakırsanız, bu süreçte kazançlarınızda ciddi bir düşüş yaşanabilir, baştan uyarayım. Yine önümüzdeki 3 yıl, sosyal çevrenizde büyük değişiklikler yaşayacağınız bir süreç olacak. Kimin dost, kimin düşman olduğunu görecek ve arkadaşlarınız arasından eleme yapacaksınız. Bu süreçte benim size tavsiyem; hayallerinizi artık somuta çevirmeyi öğrenin. Aksi halde hedeflerinize ulaşma konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.


Berna Narin Aşkın'ın diğer yazılarına ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.