Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!
02 Şubat 2018

Bu hafta dinlenmeye özen gösterin! 15 Şubat'ta Güneş Tutulması var. Oldukça hareketli ve yoğun günler bizleri bekliyor olacak!

05 - 11 Şubat 2018 haftalık burç yorumları - Bir süredir gökyüzü oldukça hareketliydi. Özellikle geçen hafta gerçekleşen Ay tutulması ve 15 Şubat’ ta gerçekleşecek Güneş tutulması bahar aylarına damgasını vuracak gibi görünüyor. Bu arada Güneş, Venüs ve Merkür Kova burcunda hareket etmeye başladı. Önümüzdeki hafta oluşacak Güneş tutulması da Kova burcunda olduğundan, Kova burcuna çok ciddi bir vurgu olmaya başladı. Haftaya Güneş tutulmasıyla ilgili detaylı bilgi vereceğiz ancak bu hafta Kova’nın nasıl bir burç olduğu hakkında kısa bilgiler verelim ki bu sıralarda doğum yapacak anne adaylarımız çocukları hakkında önceden bilgi sahibi olabilsinler.

Kova; Zodyak kuşağının en ilginç burçlarından biridir. Hava elementinde ve sabit niteliktedir. Satürn ve Uranüs yönetici gezegenleridir. Bulundukları her ortamda farklılıklarını belli ederler. Geleneksel yapıya aykırı olmalarıyla, müzmin muhalif olmalarıyla tanınırlar. Arkadaşlığa çok önem verirler, derneklerde, hayır kurumlarında ya da siyasi kurumlarda çalışmayı severler. Toplum için faydalı olmak isterler. Bu kadar dost canlısı olmalarına rağmen fazla samimiyetten hoşlanmazlar.

Eğer çocuğunuz Kova burcu olacaksa; her şeyden önce entelektüel merakları olacağını bilmelisiniz. Teknolojiye çok düşkün olabilir, iletişim ve bilgisayar teknolojisi onu cezbeder. Akıllı ve kendini ifade etmeyi bilen bir yapısı olacaktır.

Tutulma öncesi bu hafta gebelerimizi neler bekliyor diye bakacak olursak;

05 - 11 Şubat 2018 Haftalık Burç Yorumları

Koç

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Koç burcu gebeleri, bu hafta sizleri çok keyifli günler bekliyor olacak! Öncelikle hem bebeğiniz hem de kendiniz için doğum hazırlıkları yapmak isteyebilir, yavaş yavaş eksiklerinizi tamamlamayı düşünebilirsiniz. Bu nedenle kendinizi önümüzdeki günlerde alışverişe kaptırma ihtimaliniz yüksek! Ama harcama yaparken ileriyi düşünmekte ve doğum sonrası masraflarınızı da unutmamakta fayda var. Doğumu yaklaşan gebelerimiz ise şu sıralar bebeği için 'Hoşgeldin' partisi hazırlığı içinde olabilirler. Ancak hazırlık aşamasında veya partide kendinizi yormamaya gayret edin! Bu arada, doğumu yaklaşan gebelerimiz, tahmininizden birkaç hafta önce bebeğinize kavuşabilirsiniz, hazırlıklı olun!

Boğa

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Sevgili Boğa burcu gebelerimiz, şu sıralar yaşanan gökyüzü hareketleri, sizin duygusallığınızı daha da açığa çıkartacak. Gelişmeler karşısında olması gerekenden daha fazla tepki verecek ve davranışlarınızı kontrol etmekte güçlük çekeceksiniz. Fakat, kontrollü davranmaya gayret etmelisiniz. Zira, duygularınızı kontrol edemeyip, toplum içinde eşinize sesinizi yükseltmeniz, aranızda ufak çaplı bir gerilim yaşanmasına sebebiyet verebilir. Bu arada, hem kendi hem de eşinizin ailesi ile şu sıralar ilişkilerinizi iyi tutmaya çalışın. Çünkü ortaya çıkacak küçük bir kıvılcım, aile ilişkilerinizin çok büyük yaralar almasına neden olabilir.

İkizler

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!İkizler burcu gebelerimiz, keyifli mi keyifli bir hafta sizleri bekliyor! Öncelikle bu hafta çok sosyal olacağınızı söyleyebilirim. Sürekli bir aktiviteye katılmak isteyecek, size yapılan her plan teklifini kabul edeceksiniz. Çevrenizdekilerle ve ailenizle sürekli iletişim halinde olacağınız, neşeli bir hafta olacak. Ayrıca komşularınıza bu hafta daha fazla zaman ayıracak ve yoğun bir ziyaret trafiği yaşayacaksınız demek mümkün.  Hafta sonu ise hobilerinize vakit ayırmak isteyeceksiniz. Yüklü miktarda kitap alışverişi yapabilir, özellikle bebek gelişimi ve annelik ile ilgili kitaplar ilginizi çekebilir. Size tek uyarım, sosyal medyaya bu kadar fazla zaman ayırmamanız gerektiği konusunda olacak.

Yengeç

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Sevgili Yengeç burcu gebelerimiz, tutulma öncesi maddi ve manevi konularda her zamankinden fazla dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle alışveriş yaparken fazla açılmamaya gayret etmelisiniz. Kendinizi kaptırıp, kontrolsüz harcama yaparsanız, ilerleyen günlerde sıkıntı çekme ihtimaliniz yüksek. Şu sıralar siz de Boğa burcu gebeleri gibi olduğunuzdan fazla duygusallaşabilirsiniz. Hatta her şeye alınganlık gösterebilir, gereksiz tartışmalara zemin hazırlayabilirsiniz, aman dikkat!

Aslan

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Aslan burcu gebelerimiz, Ay ve Güneş tutulmasından en fazla etkilecek burç sizlersiniz. Bu nedenle, bu haftayı sakin geçirmenizde fayda var. Gereksiz tartışmalara girmemeye dikkat edin. Özellikle aile bireyleri ile olan görüşmelerinizde, hoşunuza gitmeyen konular konuşulsa da alttan almaya gayret edin. Aksi halde, olumsuz gelişmeler yaşanabilir ve aile bireyleri ile olan ilişkileriniz derin yaralar alabilir. Hafta sonuna doğru ise uzun süredir düşündüğünüz, karar veremediğiniz veya sizi muallakta bırakan bir konuyu, yakın çevrenize danışabilir, onların fikirlerini alabilirsiniz. Tabii ki çevrenizdekilerle fikir alışverişi yapın ancak kararınızı kimsenin yönlendirmesine izin vermeyin.

Başak

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Başak burcu gebeleri, tutulmalar sizin için yorucu günleri de beraberinde getirecek. Zaten yorucu geçecek olan şu günlerde, bir de siz kendinizi zora sokacak kararlar almamalısınız. Hafta ortasında evde tadilat gerektirecek bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Fakat bu sorunu tek başınıza halletmeye kalkmayın. Eşinizden veya bir ustadan yardım istemeniz daha doğru bir karar olacaktır.  Aksi halde ufak tefek ev kazalarıyla karşılaşabilirsiniz. Genel ruh halinize değinecek olursak; önümüzdeki günler biraz endişeli ve tedirgin günler geçirebilirsiniz. Sağlığınızla alakalı biraz daha evhamlı davranabilir ve sürekli doktorunuza danışmak istediğiniz konular olabilir. Ancak önümüzdeki günlerde, sağlığınızla ilgili problem yaşamayacağınızı söylemek mümkün.

Terazi

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Sevgili Terazi burcu gebeleri, haftaya gerçekleşecek olan tutulma sizler için beraberinde yorucu günleri getirebilir. Önümüzdeki hafta içi çok yoğun ve hareketli günler geçireme ihtimaliniz epey yüksek. Bu nedenle, bu haftayı dinlenerek ve kendi keyfinize göre geçirmekte fayda var! Belki bu hafta, hobilerinize ve ailenize zaman ayırarak biraz kafa dağıtabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise eşiniz veya kendi ebeveynlerinizle görüşebilir, sevdiklerinizle beraber mutlu, keyifli  bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Akrep

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Sevgili Akrep burcu gebelerimiz, çok yoğun günler geçiyorsunuz, farkındayım. Bu hafta biraz kendinize zaman ayırmak isteyecek ve evde dinlenmek isteyeceksiniz. Hatta çoğu planınızı sırf dinlenebilmek için iptal edeceksiniz. Fakat, misafirlerinizden dinlenmeye pek vakit ayıramayacaksınız gibi duruyor... Komşularınız, akrabalarınız ve eşinizi aile bireyleri... Kısacası bitmek bilmeyen bir misafir maratonuna hazırlıklı olsanız, iyi edersiniz. Önümüzdeki günlerde eşinizin kız kardeşi ile bir araya gelirseniz, ufak çaplı gerilimler yaşayabilirsiniz. Somut bir tartışma yaşamasanız da laf arasında iğneleyici laflar kulağınıza çarpabilir. Hepsini görmezlikten gelin ve bebeğinize odaklanın! Biliyorsunuz, kendinizi en yıpratmamanız gereken özel bir dönemdesiniz.

Yay

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Yay burcu gebeleri; yoğun ve yorucu, ama bir o kadar da keyifli bir haftaya giriyorsunuz! Öncelikle, sosyal açıdan çok hareketli günlerin sizleri beklediğini söyleyebilirim. Hem telefon trafiğiniz artacak hem de kısa yolculuklara çıkacaksınız. Bu yolculukları eş dostla görüşmek için gerçekleştirebileceğiniz gibi, eşinizle ufak bir hafta sonu kaçamağı da yapabilirsiniz. Haftanın son günlerinde ise çok yakın bir arkadaşınızla bir araya geleceksiniz. Bu görüşmede arkadaşınız size büyük bir sırrını anlatacak ve sizden akıl isteyecek diyebilirim. Siz de tavsiyelerinizle ve konuşmanızla onun biraz rahatlamasını sağlayacaksınız.

Oğlak

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Oğlak burcu gebeleri, şu karamsarlığı artık üzerinizden atsanız, hiç fena olmayacak! Uzun süredir, sanki dünyanın tüm yükünü siz taşıyormuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Haklısınız da, ev, iş hamilelik derken yorulmanız gayet normal... Ama artık kendinize bir çeki düzen verme ve karamsar ruh halinden kurtulma vakti geldi! Bu hafta biraz kendinizi şırmartmaya ne dersiniz? Tek başınıza alışverişe çıkın, bebeğiniz ve kendiniz için bir şeyler satın alın ve biraz kafanızı dağıtın. Bu süre içinde de kendinizi mümkün olduğunca rahat bırakın ve kafanızı boşaltın. Aksi halde gerginliğiniz daha da tırmanacak ve çevrenizdekilerle olan iletişiminize zarar verecek.

Kova

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Sevgili Kova burcu gebeleri, yukarıda da bahsettiğim gibi Güneş tutulması sizin burcunuzda gerçekleşecek! Bu tutulma öncesinde enerjinizi toplamanızı ve kendinizi gerçekleşecek olan yeni düzene hazırlamanızı öneririm. Çünkü haftaya sizi daha yoğun ve yorucu günler bekliyor olacak. Bu yoğun günler başlamadan yapmak istediklerinizi sıraya koymanız ve bir plan çıkartmanız, sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca yoğun günler, vakitsizlikten kişisel bakımınızı aksatmanıza neden olabilir. Ancak buna izin vermeyin ve günlük bakım rutinlerinizi asla atlamayın!

Balık

Enerjinizi Toplayın: Yorucu Günler Kapıda!Sevgili Balık burcu gebeleri, bu haftayı pek de neşeli geçireceğinizi söyleyemeceğim. Hafta içi hem duygusal hem de fiziksel anlamda kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Kabuğunuza çekilecek ve kimseyle iletişim kurmadan biraz kafanızı toparlamak isteyeceksiniz. Planlarınızın çoğunu erteleyecek ve hatta yataktan dahi çıkmayı düşünmeyecekseniz. Yaşadığınız bu duygusal dalgalanmalar, gebeliğinizin etkisi ile gerçekleşiyor olabilir. Ancak her ihtimale karşı, bir psikologtan destek alarak süreci daha rahat atlatabilirsiniz. Belki konuşup içinizi boşaltmak ruh halinize iyi gelebilir. Haftaya kadar kendinizi toparlayacağınıza şüphem yok!

Berna Narin Aşkın'ın diğer yazılarına ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.