• gebe.com
  • /
  • Yenidoğan Bebeğin Corona Virüs Testi Pozitif Çıktı

Yenidoğan Bebeğin Corona Virüs Testi Pozitif Çıktı

İngiltere'de dünyaya gelen bir bebeğin coronavirüs testi pozitif çıktı. Anne karnında mı yoksa doğum esnasında mı virüsü kaptığı henüz netlik kazanmayan bebek, coronavirüs bulaşan en genç vaka olarak kayıtlara geçti.

Yenidoğan Bebeğin Corona Virüs Testi Pozitif Çıktı

İngiltere’de zatürre (pnömoni) şüphesiyle sağlık kuruluşuna başvuran hamile bir kadında corona virüse rastlandı. Doğumdan hemen sonra corona virüs testi yapılan bebeğin sonuçları da pozitif çıktı. Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün bulaştığı en genç vaka olarak kayıtlara geçen bebeğin, virüsü anne karnında mı yoksa doğum esnasında mı kaptığı henüz bilinmiyor.

Yenidoğan Bebeğin Coronavirüs Testi Pozitif Çıktı

İngiltere’nin başkenti Londra’da, hamileliğinin son haftalarında olan genç bir kadın zatürre şüphesiyle hastaneye başvurdu. Yüksek ateşi olan kadına hemen corona virüs testi yapıldı. Sonuçlar çıkmadan doğumu gerçekleşen genç anne, doğumdan sonra testin pozitif olduğunu öğrendi. Bunun üzerine bebeğe de test yapan doktorlar, ne yazık ki pozitif sonuçla karşılaştı. İngiltere Sağlık Bakanlığı, anne ve bebeğin test sonuçlarının pozitif çıktığını doğruladı. Ancak bebeğin anne karnında mı yoksa doğum esnasında mı virüsü kaptığına dair bir açıklama yapılmadı.

Koronavirüs'ten nasıl korunmalıyız?

Tedavi Altındalar

The Sun Gazetesi, bebeğin hala aynı hastanede tedavi gördüğünü, annenin ise enfeksiyon hastalıkları konusunda özelleşen bir hastaneye transfer olduğunu öne sürdü. Öte yandan, anne ve bebeğin tedavisi esnasında yanlarında bulunan sağlık görevlilerinin de karantinaya alındığı açıklandı.

Hastane Yetkilileri Doğruladı

Hastaneden bir yetkili ise şu açıklamalara yer verdi; ‘North Middlesex Üniversite Hastanesi’nde corona virüs testi pozitif çıkan iki hastamız var. Biri enfeksiyon hastalıkları konusunda özelleşen bir hastaneye transfer edilirken, diğeri hastanemizde karantina altına alınmış olup, tedavisi halen devam ediyor. Hastalarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği bizim önceliklerimiz arasında. Hastalarımızın tedavi gördüğü odalar ile birlikte, hastalarımızla yakın temasta olan çalışanlarımızın bulunduğu yerleri de temizliyoruz.’

Bu vaka ile birlikte, İngiltere’de toplam vaka sayısı 850’ye ulaşmış oldu.

Çin'deki Bebek Virüsü Yenmişti

Çin'in Çongçing şehrinde, annesinde koronavirüs tespit edilen An An isimli bebek, virüse karşı verdiği savaşı 350 saat süren tedavinin ardından kazanmıştı. Annesine hamileliğinin 35. haftasında coronavirüs teşhisi koyulan An An bebek, sezaryen operasyonu ile dünyaya getirilmişti. Tedavinin ardından tamamen sağlığına kavuşan bebeğin kısa bir süre önce hastaneden taburcu edildiği açıklandı.

Kaynak: Milliyet

Diğer magazin haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.