• gebe.com
  • /
  • Kendisi Küçük, İhtiyaç Listesi Fazlasıyla Kabarık! İşte Bebekle çıkılan Tatiller İçin İhtiyaç Listesi

Kendisi Küçük, İhtiyaç Listesi Fazlasıyla Kabarık! İşte Bebekle çıkılan Tatiller İçin İhtiyaç Listesi

Ailece çıkacağınız tatil planları başladı mı? O halde eksiksiz bir tatil için bu içeriğe mutlaka göz atmalısınız. İşte, bebeğinizle tatile çıkarken mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekenler listesi...

Kendisi Küçük, İhtiyaç Listesi Fazlasıyla Kabarık! İşte Bebekle çıkılan Tatiller İçin İhtiyaç Listesi

Bebekle tatile giderken alınması gerekenler bir hayli fazla. Kıyafetleri, özel kremleri, şampuanları derken bebeğinizle tatile çıkarken yanınıza almayı unutacağınız illa ki bir şeyler çıkabiliyor. Bu kadar detay varken bazı şeyleri yanınıza almayı unutmanız da haliyle çok olağan. Biz de hazır yaz gelmişken, size rehber olması açısından bebeğinizle tatile giderken yanınızda bulundurmanız gerekenleri derledik. İşte, bebekle tatile giderken size gerekli olan ihtiyaç listesi...  

Bebekle tatile giderken alınması gerekenler

 

Yolculuk İçin;

ihtiyaç listesi

Bebeğiniz ile birlikte gideceğiniz tatilin sorunsuz geçmesi için öncelikle yolculuğa tam hazırlıklı olarak çıkmanız gerekiyor. Bunun için de ilk dikkat etmeniz gereken şey bebeğin yol boyunca üzerinde olacağı oto koltuğu. Rahat ve güvenli bir oto koltuğu edinerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde oturduğu yere fazla güneş gelmemesine dikkat etmelisiniz ve mümkünse aracınıza güneşlik taktırmalısınız. Yolculuk boyunca bebeğinize yetecek kadar bez stoğu yapmalısınız. Bebeğinizin her türlü kazasına rağmen yanınızda yolculuk için yedek kıyafet ve ayakkabı bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer bebeğiniz ek gıdaya başladıysa, evde hazırladığınız sağlıklı püreleri de cam kavanozlarda muhafaza ederek yanınıza alın. Bebek sadece anne sütü ile besleniyorsa gıda hazırlığı yapmanıza gerek yok, yolculuk boyunca sık sık mola vererek onu emzirebilirsiniz. Yolculuk esnasında bebeğinizi oyalayacak oyuncaklar veya çizgi filmler de fazlasıyla işinize yaracaktır.

Tatil İçin;

ihtiyaç listesi 

Yazlık yerlerde böcek ısırması problemiyle sık karşılaşıldığından, bebekle tatile giderken alınması gerekenler listesinin başında ilk yardım çantası geliyor. Bu çantanın içine bebeğin aşı takvimini ve kullandığı ilaçları da koyabilirsiniz. Gideceğiniz otelin bebek yatağı, bebek arabası, mama sandalyesi gibi temel eşyaları temin edip etmediğini gitmeden önce muhakkak sormalısınız. Temin edilmiyorsa şayet ona göre hazırlıklarınızı yaparak gitmelisiniz. Son olarak; tatilinizin uzunluğuna göre kıyafet adeti belirleyebilirsiniz.

Kişisel Bakım;

  bebekle tatil ihtiyaç listesi   

Bebeklerin biz yetişkinlere göre çok daha fazla kişisel bakım ürünleri bulunuyor. Tatile çıkarken almanız gereken ilk ürünlerden biri de tabii ki bebekler için uygun olan yüksek faktörlü bir güneş kremi. Nemlendirici, bebek şampuanı, vücut losyonu, yeteri kadar bez ve ıslak mendil de bebeğiniz için almanız gereken bakım ürünlerinden bazıları. Bebeğiniz diş çıkartmaya başladıysa dişlerini kaşıyabilmesi için damak ve diş temizleyicilerini almayı unutmayın. Yaz aylarında sıcaktan dolayı bebeklerde pişik görülme olasılığı arttığından pişik kremini de çantanıza ekleyin.

Deniz İçin;

bebekle tatil ihtiyaç listesi  

Bebek havlusu

Denizden çıkarttıktan sonra kurulanabilmesi ve duştan sonra temizlenebilmesi için en az 2 adet almanızı öneririz.

Güneşin zararlı ışınlarından koruyabilen mayo

Yeni yeni üretilmeye başlanan bu mayolar ile bebeğinizi güneşten koruyabilirsiniz. Denizden çıkarttıktan sonra hemen kurusunu giydirebilmeniz için yine en az iki tane almanızı öneririz.

Yüksek faktörlü güneş kremi

Bebekler için üretilen ve yüksek koruma gücüne sahip güneş kremini asla yanınıza almayı unutmayın. Yalnız, güneş kremi tercih ederken çoğu kozmetik ürünün içinde bulunan parabene dikkat edin. Kimyasalı az, içeriği temiz olanları tercih edin.

Sahilde oyalanması için oyuncak

Tüm gün sahilde bebeğinizin sıkılmaması için yanınıza sevdiği ve kumla oynayabileceği oyuncaklardan alabilirsiniz. Zaten oyundan aldığı keyif sonrasında oyalanmayı bırakın eve bile dönmek istemeyecektir.

Simit/kolluk

Bebeğiniz ilk defa deniz ile tanışacaksa başlarda denize sokmanız biraz zor olabilir. Fakat alıştıktan sonra ise denizden çıkartmakta zorluk çekeceksiniz. Bu nedenle denizde güvenli olabilmesi için yanınızda bebek kolluklarından bulundurmanızda fayda var.

*Bebeğinizle yapacağınız araba seyahatini daha sorunsuz geçirmeniz için hazırladığımız önerilere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Daime Sürekli, sonsuz.
Erkek Bebek İsimleri
Cabbar 1. Zorlayan, cebreden. 2. Kuvvet ve kudret sahibi (Allah.) 3. Gökyüzünün güneyinde bulunan bir yıldız kümesi.