Sleepy’den Yine Bir İlk: Premium Ötesi Doğa Dostu Bebek Bezi Serisi Bio Natural ile Tanışın!

Sleepy’den Yine Bir İlk: Premium Ötesi Doğa Dostu Bebek Bezi Serisi Bio Natural ile Tanışın!
06 Ocak 2021

Giderek sanayileşen dünya, hava sıcaklıklarının artması ve karbondioksit oranının yükselmesi… İklim değişikliği ve küresel ısınma, günümüzde dünya için en önemli tehdit olmaya devam ediyor. Üstelik bu tehditin boyutu, giderek artan hava kirliliği ve tükettiğimiz oksijen miktarının azalmasıyla gün be gün büyüyor. Problemin günümüzde bu denli ciddi olması, özellikle bebeklerimizin geleceği için de önemli soru işaretlerinin doğmasına neden oluyor.


Karşı karşıya olduğumuz tehdit bu kadar büyükken, olumsuz gidişatı durdurmanın aslında iki basit kuralı bulunuyor; doğaya saygı duymak ve çevre dostu ürünlere yönelmek...

Ürünlerinde doğa dostu ham maddelere her zaman yer veren Sleepy, gelecekte de rahat bir nefes alabilmemiz için yine bir ilkle karşımıza çıktı ve Bio Natural bebek bezi serisini üretti. Çevreye saygılı ürünleri ile her zaman ebeveynlerin gönlünü fetheden marka, yeni serisinde ham madde olarak şeker kamışı kullanıyor. Bu sayede karbondioksit oranını düşürmeyi, oksijen üretimine yardımcı olmayı ve gelecek nesillere temiz bir atmosfer bırakmayı amaçlıyor. Gelin, şimdi Bio Natural serisini birlikte keşfedelim.

Sleepy’den Dünyada Bir İlk

Uzun bir araştırma ve test sürecinden geçilerek üretilen Sleepy Bio Natural serisi, içeriği bakımından dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Ürünün içeriğinde yer alan biyopolimerler, şeker kamışından elde ediliyor. Petrol türevi ham maddelere göre şeker kamışı kökenli ham maddenin kullanımı, çevre sağlığı açısından iki yönlü avantaj sunuyor. Bunlardan birincisi, ham maddeye dönüşecek şeker kamışı tarımının yaygınlaşmasıyla fotosentez yoluyla daha fazla oksijen kaynağı elde edilmesi. İkincisi ise şeker kamışının biyopolimer hammaddesine dönüşme prosesinin, alternatif ham maddelere göre çok daha az karbondioksit salınımına neden olması. Yapılan araştırmaya göre biyopolimerler, kendi ağırlıklarının dört katına kadar karbondioksitin doğaya salınımını engelliyor.

Yenilikler Bununla da Sınırlı Değil

Sleepy’nin yenilikleri Bio Natural serisinde bununla da sınırlı kalmıyor. Ürün yüzeyinin badem sütü proteinleri ile kaplanması, zaten hassas olan ve özel bir bakım gerektiren bebeklerin cildine bakım sağlamaya yardımcı oluyor. Ayrıca hipoalerjenik olup, hassas ciltlerde mükemmel uyum sağlıyor.

Emicilik ve Konfor Açısından Mükemmel Bir Performans Sunuyor

Ayrıca her ürününde olduğu gibi Bio Natural serisinde de doğal bambu emici liflerin kullanılması, sıvı emiş hızını artırarak bebeğin çeşitli cilt problemleri ile karşılaşma olasılığını düşünüyor. Organik pamuk lifler kuruluğu artırarak bebeklerin daha konforlu ve huzurlu olmasını sağlarken, saf su ile dokumanın getirdiği yumuşaklık, bebeklerin cildine hassas bir dokunuş sunuyor.

Ürünü daha detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.


Üstelik serinin yalnızca cırtlı bebek bezi ile sınırlı olmadığını; külot bebek bezi ve ıslak havlu içerdiğini de belirtelim! Siz de doğa dostu Sleepy Bio Natural serisini deneyimlemek için buraya tıklayabilirsiniz.


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.