Doğum Sonrası Bedeninizi Sevmelisiniz

Doğum Sonrası Bedeninizi Sevmelisiniz
27 Ekim 2016

Gebelik bedeninizi değiştiren en çılgın şeylerden biridir. Yavaş yavaş geçip gidecek bu değişikliğe ayak uydurmak sandığınız kadar zor değildir.

Gebelik bedeni değiştiren çılgınca bir şeydir. Yavaş yavaş geçip gidecek bu değişikliği nasıl kabulleniriz? Her kadın doğumdan sonra bebeğine en iyi şekilde bakmak konusunda azimli ve kararlıdır. Çünkü bebek, annenin tek varlığıdır. Her anne, bebeği ile beraber poz vereceği ilk fotoğrafı, birlikte dışarı çıkacağı ilk günü hayal eder.  

Anne olmanın güzelliğinin yanı sıra fiziksel ve psikolojik etkileri de mevcuttur.

Doğumdan sonra vücut zedelenmesinden dolayı anne bedeninde rahatsızlıklar görülebilir. Rahim kontrolü sağlanmazsa sızıntılar da baş gösterebilir. Dolayısıyla annelerin bebekleriyle olan ilk fotoğrafı canlı ve neşeli olmayabilir.  

Annelik eşsiz bir duygudur.

Bebeğini kollarına alan anneyi hiçbir şey daha iyi hissettiremez. Ancak, idrar kaçırma, yorgunluk ve şişmanlık gibi sebepler anneyi mutsuz edebilir. Çünkü fazla kilolardan kurtulmak, sosyal hayata ve ev içi yaşantıya dönmek çok kolay olmayacaktır.  

Anneler iyi hissetmek için kendini şımartmalıdır.

Anneler sadece birkaç ay giyebileceği bir kıyafeti satın almaktan çekinmemelidir. En azından fazla kiloları verene kadar şık ve yeni kıyafetler almak anneyi hem motive edecek hem de stresini azaltacaktır.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.