Hamilelere Müjde: Hindistan Cevizi İle Mide Bulantınız Son Buluyor!

Hamilelere Müjde: Hindistan Cevizi İle Mide Bulantınız Son Buluyor!
09 Temmuz 2017

Gebelik döneminde mide bulantısı şikayeti olan anne adaylarına iyi gelen olan taze hindistan cevizinin bağışıklık sistemini desteklemesi yanında pek çok faydası bulunuyor.

Gebelikte mide bulantısı, hemen her anne adayının sıklıkla yaşadığı gebelik şikayetlerinin ilk sıralarında yer alır.  Ekranların en popüler yarışmasıyla Türkiye'deki bilinirliği artan taze hindistan cevizinin bir faydası daha ortaya çıktı. Beslenme uzmanlarının anne adaylarına vermiş olduğu müjdeye göre, hamilelikte mide bulantısına çözüm olacak taze hindistan cevizinin tüketilmesiyle anne adaylarının daha rahat bir gebelik geçireceklerini ifade ediyorlar. Taze Hindistan Cevizinin aynı zamanda vitamin, mineral bakımından zengin bir meyve olduğunu da ifade eden uzmanlar, hamilelik döneminde en besleyici yiyeceklerden birisi olduğunu belirtiyorlar. Türkiye'de artık hemen her yerde bulunabilen taze hindistan cevizinin suyunun sıfır kolesterol içermesi nedeniyle sık tüketilmesine karşın anne adaylarında kilo alımına neden olmayacağı ve fit görünümlerini korumalarına yardımcı olacağının da altı çiziliyor.    

Gebelikte Mide Bulantısı İçin Taze Hindistan Cevizi

Kurusu özellikle sütlü tatlıların vazgeçilmezi olan hindistan cevizinin tazesi de tam vitamin kaynağı olması yanında özellikle gebelik döneminde mide bulantısını önlediğini ve bağışıklık sistemini desteklediği ifade ediliyor. Young Coconut olarak da bilinen taze hindistan cevizinin hamilelikte mide bulantısı olmaması için birebir etkili olduğu belirtiliyor. Beslenme uzmanları bu meyvenin gebelik süresince oluşan anomalileri de engellediğine dikkat çekerlerken, bağışıklık sistemini desteklemesi nedeniyle özellikle anne ile bebeği oluşabilecek hastalıklara karşı da koruduğunun altını çiziyorlar.   

Hamilelere Müjde: Hindistan Cevizi İle Mide Bulantınız Son Buluyor!  

Troidi Tedavi Ediyor - Paraziti Önlüyor

Taze Hindistan Cevizinin sadece gebelik döneminde değil yaşamın her anında pek çok faydasının olduğunu ifade eden uzmanlar, düzenli olarak tüketilmesi sonucu, çocuklarda parazit oluşumunu önlediği ifade ediliyor. Tiroid hastalığında da iyileştirici özelliği olduğunu belirten uzmanlar, bu tropik meyvenin suyunun özellikle epilepsi tedavisinde de kullanıldığını dile getiriyorlar.   

Hamilelere Müjde: Hindistan Cevizi İle Mide Bulantınız Son Buluyor!   

Düzenli olarak her gün Taze Hindistan Cevizi suyunu tüketen çocuklarda epileptik tedavilerde ciddi anlamda düzelmeler olduğu kaydediliyor. Bunun yanında çok ciddi sakinleştirici bir etkisi olan taze Hindistan cevizinin kansere karşı savaşçı olma özelliği taşıdığı, kemik erimesinden ülsere kadar pek çok hastalığa da iyi geldiği söyleniyor.   Hamilelere Müjde: Hindistan Cevizi İle Mide Bulantınız Son Buluyor!    

Karın yağlarını gideriyor

Gebelikte mide bulantısına iyi gelmenin yanı sıra sağlıklı zayıflamak ve gebelik sonrasına kilo vermeyi kolaylaştırdığı ifade edilen Taze Hindistan Cevizinin beslenme uzmanları tarafından danışanlara önerildiği belirtiliyor. Tropik Meyvenin ciddi derecede tok tutucu özelliği olması  nedeniyle özellikle çok acıkanlar için bir panzehir görevi gördüğünün de altı çiziliyor. Bu meyveyle ilgili diğer bir sevindirici haber de deniz ve güneş mevsiminin açıldığı bu günlerde düzenli kullanılması durumunda karın yağlarını eritiyor olması.   Bakmanızda Fayda Var: Gebelikte Sabah Bulantısına Karşı Alınacak 4 Önlem

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Hakan 1. Türk, Moğol ve Tatar hanları için "hükümdarlar hükümdarı" anlamında kullanılan bir unvan.2. Osmanlı padişahlarına verilen unvan.