• gebe.com
  • /
  • Gebelik Çatlakları Kabusunuz Olmasın

Gebelik Çatlakları Kabusunuz Olmasın

Bu basit ve doğal önlemler sayesinde cilt çatlakları ile savaşabilirsiniz!

Gebelik Çatlakları Kabusunuz Olmasın

Gebelik Çatlakları Kabusunuz Olmasın

Gebelikte çatlak problemleri sık karşılaşılan bir sorundur. Genetik özellikler ve nemsizlik buna neden olurken aynı zamanda yanlış ve yoğun kozmetik ürünlerinin kullanımı da bu oluşumu tetikler. Gebelikte oluşan çatlaklarla mücadele ederken  dengeli beslenmenin önemini vurgulayan uzmanlar, bu dönemde bol su içmenin, C ve E vitamini yönünden zengin besinleri tüketmenin gebelik çatlaklarının önüne geçmekte çok etkili olduğunu ifade ediyorlar. Yazımızda yer alan uzman tavsiyelerine kulak vermeniz, hamilelik çatlaklarının oluşumunu önlemenin yanı sıra oluşmuş çatlaklarınıza da iyi gelebilir.

Günlük Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

  gebelik çatlaklarını önleme  

Öncelikle belirtmeliyiz ki, çok pahalı ürünler kullanmanıza gerek yok. Yapılan araştırmalar, pahalı nemlendiricilerin uygun fiyatlı nemlendiricilerden daha sıkı koruma yaptığı yönünde bir sonuç ortaya çıkartmış değil. Mühim olan karnınızı, basenlerinizi, kol altlarınızı nemli tutmak. Elbette ürünü satın almadan önce doktorunuza danışmayı ve doğal içerikli olmalarını da ihmal etmeyin.

Ani Diyet Programı Uygulamayın...

  ani diyet yapmayın  

Doğanın kanunu şu ki; hamilesiniz ve kilo alacaksınız. Bu süreçte doktorunuzun yönlendirmesiyle ihtiyacınız olan besin gruplarından dengeli ve sağlıklı bir şekilde tüketmeniz yeterli. Doğumdan sonra ani diyetler yapmak ise sağlığınızı olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda çatlak oluşumunu da tetikler.

Güneşten Korunun...

  gebelikten korunma  

Gebelik çatlaklarınız koyu renkliyse güneşin etkisiyle daha da koyulaşabilir. Bu nedenle yaz aylarında güneşe çıkmadan önce mutlaka koruyucu krem uygulamayı unutmayın.

Bol Su İçin...

  gebelik çatlaklarını önlemek için su için    

Cildi yumuşak ve esnek tutmasını sağlayacak bir kremin her gün çatlak oluşacak bölgelere uygulanmasıyla cilt çatlaklarını en aza indirmenin mümkün olduğunu söyleyen uzmanlar, her dönemde olduğu gibi gebelik döneminde bol su içmenin çatlak oluşumunu engelleyebildiğine dikkat çekiyorlar..

C ve E  Vitamini İçeren Besinler Tüketin...

  c ve e vitamini tüketin   

Aşağıdaki basit önlemlerle de hamilelikte oluşma potansiyeli olan cilt çatlaklarını en aza indirmeniz mümkün.

  • C ve E vitamini açısından zengin olan, cilt için yararlı meyve, sebze ve fındık gibi besinleri tüketmek,
  • Cilde, masaj fırçası yardımıyla masaj yaparak, bu bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak,
  • Bol bol su içmek ve yeterli uyku almaya özen göstermek ve
  • Cildi esnek tutacak, yumuşatacak, gerilme ile oluşan izleri önleyen gebeler için özel olarak üretilmiş nemlendirici bir kremi her gün çatlak oluşan bölgelere uygulamak.

  Hamilelik Çatlakları İle Baş Etmenin Yolları için tıklayın...  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Daime Sürekli, sonsuz.
Erkek Bebek İsimleri
Cabbar 1. Zorlayan, cebreden. 2. Kuvvet ve kudret sahibi (Allah.) 3. Gökyüzünün güneyinde bulunan bir yıldız kümesi.