Bu İçecekler Gebe Kalmayı Engelliyor!

Bu İçecekler Gebe Kalmayı Engelliyor!
20 Aralık 2016

Günlük hayatlarında düzenli olarak yapay tatlandırıcı tüketen kadınların gebe kalma şansı azalıyor.

Gebe Kalmayı Engelleyen İçecekler

Gebe kalamıyorsanız bunları içmeyin. Diyet içecekler ve de tatlandırıcılar tüp bebeğe engel! Genel olarak toplumda, şeker tüketmek yerine yapay tatlandırıcılar kullanmanın daha sağlıklı olduğu düşüncesi yaygın iken, kalorisi azaltmış yiyecek ve de içeceklerin arkasında gizlediği tehlikenin kimse farkında değildir. Peki, Gebe kalmayı engelleyen içecekler hangileridir?


Yapay Tatlandırıcılar Konulan Sıcak ve Soğuk İçecekler

Yapay tatlandırıcılı soğuk içeceklere ve sıcak içeceklere atılan yapay tatlandırıcıların kadın üreme potansiyeli üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çeken kadın hastalıkları uzmanları özellikle tüp bebek tedavisi gören kadınları yakından ilgilendiren önemli bir konuda şu bilgileri veriyorlar.

Bu İçecekler Gebe Kalmayı Engelliyor!

 Sıcak İçeceklere Konan Şeker Benzeri Tatlandırıcılar

Günlük hayatlarında düzenli olarak yapay tatlandırıcı tüketen kadınlarda hamile kalma şansı azalıyor.Bunun nedeni ise, yapay tatlandırıcılı içecekler tüketen kadınlar daha kötü yumurta ve embriyo kalitesine sahip olmaları. Sıcak içeceklere konan şeker benzeri tatlandırıcılar ise, embriyolarda deformiteye yol açıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda yapay tatlandırıcıların ve sıcak içeceklere atılan şekerin yerini tutan maddelerin yumurta kalitesini ve bunun sonucunda embriyo kalitesini de bozduğunun ortaya çıktığı ifade ediliyor. 

Bu İçecekler Gebe Kalmayı Engelliyor!  

Diyet İçecekler Tüp Bebeğe Engel Oluyor

Genel olarak toplumda şeker tüketmek yerine yapay tatlandırıcıları kullanmak daha sağlıklı olduğu düşüncesi yaygın iken, kalorisi azaltılmış yiyecek ve içeceklerin arkasında gizlediği tehlikenin kimse farkında değildir. Bu sefer de diyet içecekler ve yapay tatlandırıcıların tüp bebeğe engel olduğu ortaya çıkmıştır. Araştırmalar esnasında tüp bebek merkezlerinde tedavi gören kadınlara diyet alışkanlıkları, diyet içecekler ve tatlandırıcılar kullanıp kullanmadığı soruldu. İki yıldan daha fazla süre, üreme tedavisi gören kadınlardan elde edilen yumurtalar ve embriyolar incelendi.

Rahime Tutunma Olasılığı Düşüyor

Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanlar, diiyet içecekleri tüketenlerde ve tatlandırıcı kullanan kadınlardan elde edilen yumurtalarda anomali oranın yüksek çıktığı belirtilirken, aynı kadınlara ait embriyo kaliteleri ve dolayısıyla rahime tutunma olasılıklarının da daha düşük olarak saptandığı belirtiliyor. 


 Uzmanlardan İlginç Uyarı: ‘Hamile Kalamıyorsanız Dişçiye Gidin!’  detaylar için linki tıklayabilirsiniz...

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.