Doğal İçeriğe Sahip 7 Pişik Kremi!

Doğal İçeriğe Sahip 7 Pişik Kremi!
05 Aralık 2019

Kullanıcı yorumlarına göre en iyi pişik kremi markalarını sıraladık!

En iyi pişik kremi hangisi sorusu, ebeveyn olduktan sonra anne babaların cevabını en çok aradığı soruların başında geliyor. Piyasada yüzlerce pişik kremi markası varken, kararsız kalmanız çok normal. Biz de bu yazımızda; sizlerden gelen önerilere göre en iyi pişik kremi markaları ve fiyatlarını sıraladık!

En İyi Pişik Kremi Markaları 2020

1) Minoris Baby Pişik Kremi 

Organik ürünleriyle dikkat çeken Minoris Baby, çıkarttığı yeni pişik kremiyle de şimdiden ebeveynlerin gönlünde yer edinmeyi başardı. Hassas ciltli bebeklerde bile gönül rahatlığıyla kullanılabilen ürün, içindeki çinko oksit sayesinde ciltte koruyucu bir bariyer oluşturarak pişik oluşumunun önüne geçiyor. Ayrıca argan yağı ile bebeğin cildini nemlendiriyor ve yumuşamasına yardımcı oluyor.

Doğal İçeriğe Sahip 7 Pişik Kremi!

2) Popolin Pişik Kremi

Popolin, sektördeki en eski markalardan biri, hatta birçoğumuzun çocukluk markası dahi olabilir. İçeriğinde hamamelis virginianna maddesi barındırıyor. Bu maddenin de cilde çok iyi geldiği biliniyor. Asıl önemli olan ise alkol ve parfüm bulundurmaması… Tek olumsuz yönü, bileşeninde petrol kökenli olan petrolatum maddesinin olması.

Doğal İçeriğe Sahip 7 Pişik Kremi!

3) Sudocrem Bebek Bakım Kremi

Sudocrem, hemen hemen alan her annenin memnun kaldığı nadir pişik kremlerinden biri. Hem pişiği önleyici etkisi hem de pişik tedavisine yardımcı olması, ürünü daha cazip hale getiriyor.

4) Hametan

Bebeğinizin popo ve koltukaltı pişiklerinde kullanabileceğiniz Hametan, doktorlar tarafından da en sık önerilen pişik kremlerinden biri. Cilt üzerinde olumlu etkisi kanıtlanmış Hamamelis virginianna ve lanolin barındırıyor. Daha önce kremlerinde paraben bulunsa da yenilenen formülünde tehlikeli sayılabilecek hiçbir bileşen içermiyor.

Doğal İçeriğe Sahip 7 Pişik Kremi!

5) Desitin

Piyasada en çok satılan ve memnun kalınan pişik kremlerinden bir diğeri de desitin. Parfüm içermiyor olması anneler için tercih sebebiyken, içeriğindeki diğer bileşenlerin de kanıtlanmış bir zararı bulunmuyor. Ayrıca cilt onarıcı etkisi ispatlanmış çinko oksit barındırıyor.

6) Bübchen

Bebekler için doğal kozmetik ürünler üreten Alman markası Bübchen, özellikle pişik kremi ile ön plana çıkıyor. İçeriğinde %100 doğal maddeler kullanılarak üretilen pişik kremi, alkol ve boya gibi bileşenler içermiyor. Parfüm yerine doğal bitki özleri kullanması da annelerin tercih sebeplerinden biri.

Doğal İçeriğe Sahip 7 Pişik Kremi!

7) Incia Pişik Önleyici Krem

Bir Türk firması olan Incia, pişik önleyici kreminde boya veya sentetik parfüm gibi hiçbir kimyasal madde bulundurmuyor. Kokusu ise tamamen bitkilerden elde edilen yağdan kaynaklanıyor.

8) Purmama Pişik Önleyici Krem

Adını çok fazla duymadığımız Purmama pişik kremi, %100 doğal içeriğe sahip. İçinde petro kimya türevi kimyasal maddeler barındırmıyor. Zeytinyağı, damla sakızı ve balmumu içeren ürün, parfüm ve alkol gibi tahriş edici bileşenler de içermiyor.

Doğal İçeriğe Sahip 7 Pişik Kremi!


*Bebeğini pişik olmaktan kurtarabilecek misin? Testi çöz, öğren!

Pişik Neden Olur?

Tıpta amonyak dermatiti olarak adlandırılan bez pişiği, yeni annelerin doğumdan sonra ek sık karşılaştığı cilt sorunlarından biridir. Bebeğin cildinin hassas oluşu, antibiyotik kullanımı, besin alerjisi veya kullanılan ürünün cildi tahriş etmesi gibi sebeplerle ortaya çıkabilen pişik, en çok da yanlış bez tercihi ya da bebeğin altının uzun süre kirli bırakılması nedeniyle oluşuyor.

Hazırladığımız yazıda, anne tavsiyelerini dikkate alarak en doğal pişik kremi seçeneklerini ve pişik kremi fiyatlarını listeledik. Ancak, pişik farklı sebeplerden kaynaklanabileceği için en iyi pişik kremi markasını, bebeğinizi muayene eden doktor önerecektir.

Pişiği Önlemek İçin Bunlara Dikkat!

En kaliteli pişik kremi önerilerine geçmeden önce, pişik nasıl önlenir sorusunun yanıtını arayacağız. Öncelikle şunu belirtelim; pişiğin en sık karşılaşılan sebebi, bebeğin altının uzun süre değiştirilmemesidir. Dolayısıyla bebeğiniz altını kirletir kirletmez bezi değiştirmeniz, pişik riskini azaltacaktır. Bunun dışında;


  • Seçtiğiniz bezin bebeğinizin bedenine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Büyük bez, idrar veya gaitanın taşmasına neden olarak pişiğin daha geniş alana yayılmasını sağlayabilir.
  • Her kakadan sonra bebeğinizin poposunu saf su ile yıkayabilirsiniz.
  • Eğer temizleme mendili kullanacaksanız, içeriğine çok dikkat etmeli, bebeğinizin cildini tahriş edecek ağır kimyasallar barındırmamasına özen göstermelisiniz.
  • Yıkama işlemi sonrasında bebeğinizin cildini iyice kuruttuğunuza emin olun.
  • Mümkünse bez değiştirirken 10 – 15 dakika poposunun hava almasını sağlayın.
  • Bezin üstüne sentetik, sağlıksız ve hava almayan kumaşlardan üretilen kıyafetler giydirmeyin.


*Pişiği önlemek için annelere tavsiyeler

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.