Annelerden Tam Puan Almış 10 Kanguru Modeli!

Annelerden Tam Puan Almış 10 Kanguru Modeli!
12 Kasım 2021

Kullanıcı yorumlarına göre en iyi kanguru modellerini derledik.

Kangurulardan ilham alınarak adı konan bebek kanguru modelleri ebeveyn ve bebek bağını güçlendiren en kullanışlı üründür. Kanguru kullanarak bebeğinizi her an yanınızda taşıyabilir ve günlük işlerinizi aksatmadan tamamlayabilirsiniz. Ancak alışveriş öncesinde mutlaka en iyi kanguru markası hangisidir, kanguru alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, kanguru fiyatları ve kullanıcı tavsiyeleri hakkında detaylı bir araştırma yapmak gerekir. Peki, en iyi kanguru markası hangisi? Bu yazımızda annelerin kanguru tavsiyeleri ve yorumlarından yola çıkarak en iyi kanguru markaları ve özelliklerini derledik. Kağıt, kaleminiz hazırsa hemen okumaya başlayabilirsiniz…

En İyi Kanguru Markaları

Bebekler anne veya babalarına sarılı gezmekten büyük keyif alır. Hamileliğiniz boyunca “Aman kucağa alıştırma, sonra indiremezsin” gibi sözler duyduysanız bebeklerin kendilerini huzurlu ve güvenli buldukları tek yerin anne göğsü olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Türüne göre doğumdan hemen sonra kullanılmaya başlanan kanguru marka ve özelliklerine hep birlikte göz atalım. İşte, kullanan annelerin yorumlarına göre en iyi kanguru modelleri...

1. Solomombaby Kanguru Modelleri

Yenidoğan aparatıyla satılan kanguru önerisi 20 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Uluslararası HDI standartlarına uygun üretilen ve desen zenginliğiyle fark yaratan marka, cep ve çeşitli gözlerle anne konforuna odaklanmıştır. Bebekler içe ya da dışa dönük şekilde sırtta, yanda ve önde taşınabilir.

2. BabyBjörn Kanguru Modelleri

Annelerden Tam Puan Almış 10 Kanguru Modeli!

Hem iç hem de dış mekan kullanımı için tasarlanan modeller 12 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Bebek başını bağımsız olarak tutabildiği andan itibaren baş desteği kaldırılabilir.

 • Sabit sırt desteği
 • Dolgun omuz askıları ve
 • Geniş bel kemeri kullanım güvenliği sağlar.

Nefes aldıran ve 3D örgü kumaştan hazırlanan ürünler HDI standartlarına uygundur.

3. Chicco Kanguru Modelleri

Ergonomik yapıya sahip Chicco en iyi kanguru modelleri oturma düzeneği bebeğe göre ayarlanabilir. Kolay giyilme özelliği anne konforuna odaklıdır. Doğumdan itibaren kullanılabilen modeller, hava geçirgenliği sayesinde bebeğe nefes aldırır. Baş ve boyun desteği güvenli kullanım için uygundur.

4. Kraft Kanguru Modelleri

Annelerden Tam Puan Almış 10 Kanguru Modeli!

Maksimum taşıma kapasitesi 12 kg’dır. Bizfenol A, ftalat ve kurşun gibi zararlı maddeler içermeyen modeller, EN13209-2 Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Emniyet sistemleriyle güvenliğin ön plana çıkarıldığı Kraft kanguru modelleri, bebek ve ebeveyn arasında sıcaklık hissi doğurur. Yan ayarlar sayesinde bebek büyüdükçe ayarlama yapılabilir. Özel kumaşı bebeği terletmez ve koruma altına alır.

5. Nuna Kanguru Modelleri

Ayarlanabilir omuz askıları, 4 manyetik kilitleme noktası ve bel kemeri Nuna Kanguru modellerini benzerlerinden ayırır. Bebeğin ağırlığının eşit olarak dağıtılmasını sağlayan özellikler anne konforunu en üst seviyeye çıkarır. Geniş fermuarlı bel cebi küçük eşyaların taşınmasını kolaylaştırır. Bebeği güneşten koruyan başlık ayarlanabilir ve çıkarılabilir. Bebek güçlendirici bölümü entegre edilerek 4 aydan küçük bebekler için kullanıma uygun hale getirilebilir.

6. Ergobaby Kanguru Modelleri

Ebeveynlerin en çok tercih ettikleri markaların başında gelir. Sağlık profesyoneli danışmanlar eşliğinde tasarlanan modeller, 5-15 kg arasında kapasiteye sahiptir. Ağırlığı omuz, kalça ve sırt arasında dengeli bir şekilde dağıtan ürünlerin genişlik ayarı düğmeler aracılığıyla kolaylıkla yapılır. Annelerin bebeklerini taşırken eş zamanlı olarak emzirmelerine imkan veren tasarım UPF50+ güneş korumalı entegre başlığa sahiptir.

7. Momfortbaby Kanguru Modelleri

Annelerden Tam Puan Almış 10 Kanguru Modeli!

3 aydan 4 yaşına kadar kullanılabilen Momfortbaby Kanguru modelleri, tek başına takılıp çıkarılabilir. Kullanıcıların bebek kanguru tavsiyeleri arasında yer alan marka, çanta sistemiyle elleri boşa çıkarır. Omuz askılarında yüksek yoğunluklu sünger kullanılan modeller, taşıma esnasında omuz ve boyun problemlerini ortadan kaldırır. Çıkarılabilen elastik başlık bebeği güneşten korur. İç kumaşı %100 pamuktur.

8. Stokke Kanguru Modelleri

Tıbbi uzmanlar tarafından HDI standartlarına uygun olarak tasarlanan Stokke modellerinde ağırlık dağılımı ayarlanabilir. Yumuşak pamukla doldurulan kumaş, 3,5 kilo ve 53 cm ölçüden itibaren kullanılabilir. 1-9 ay bebekler için önerilen modeller bebeğe iyi bir bakış açısı sağlayan yumuşak ve sabit kafa desteğine sahiptir.

9. Boba Kanguru Modelleri

Annelerden Tam Puan Almış 10 Kanguru Modeli!

Yenidoğan için önde ve 6.aydan itibaren sırtta taşıma imkanı veren tasarım, hem bebekler hem de ebeveynler için konforludur. Uyku desteği çıkarılabilir ve boy ayarlanabilir. Taşıyıcısında emzirilebilen bebekler uykuya da burada dalabilir. Sallanmaktan ayakları yorulan bebekler için “ayak koyma desteği” dikkat çeker. Takılıp çıkarılma özelliğine sahip aparat Boba ürünlerini benzerlerinden ayırır.

10. Mamadus Kanguru Modelleri

Ekonomik ve ergonomik yapısıyla en iyi kanguru markası araştırmalarında yer alan Mamadus, 3 aydan 4 yaşına kadar kullanılabilir. Maksimum taşıma kapasitesi 20 kg’dır. İç astarı %100 pamuklu kumaştan yapılmıştır ve terletmez. Makinede yıkanabilir özelliğe sahiptir. Omuz askıları destek sünger dolguludur. Bu sayede bebeğin ağırlığı omuz ve bele eşit olarak dağıtılır. Gün boyu konforlu kullanım alanı yaratan modeller en doğru pozisyon olan “M” oturuşu destekler.

Bebeklerde Kanguru Kullanımının Faydaları

İlerleyen yaşlarda yanınızda tutmakta zorlanacağınız bebeğinize sarılmak ve kucağınızdan indirmeden sevmek için en iyi yardımcınız olan kanguru kullanımı avantajlarıyla günlük hayata konfor katar. Hala anne karnını özleyen yenidoğan bebekler, annelerinin kokusu eşliğinde kanguru içinde huzuru bulur. Kanguruda taşınan bebeklerin daha az ağladığı annelerin tecrübesiyle kanıtlanmıştır. Bebeklerde kanguru kullanımının faydaları şu şekilde sıralanabilir.

 • Taşınma esnasında bebeklere hareket özgürlüğü sağlar.
 • Rahat nefes alan bebekler sosyalleşir.
 • Bebeğin anneyle yakın temas kurması güven duygusunu artırır ve huzur sağlar.
 • Sessiz ve uyanıkken çevresinde olup biteni takip edebilen bebekler öğrenme kapasitelerini geliştirir.

Annenin planlarını ertelemeden her türlü aktiviteye katılmasına yardımcı olan kanguru modelleri, günlük programa bebeğin de dahil olmasını kolaylaştırır. Hassas oldukları kadar da dayanıklı olan bebekler, koruyucu önlemler alındıktan sonra her türlü aktivitede yanınızda olabilir.

Kanguru Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ebeveyn hayatını kolaylaştıracak ve bebeklere nefes aldıracak kanguru seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini önceden bilirseniz alışveriş yaparken karar vermeniz bir o kadar kolay olacaktır. Bebek ihtiyaçlarını daha yakından gözlemleme imkanı sunan modeller, istediğiniz zaman dışarı çıkma özgürlüğü sağlar. İşte, kanguru alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair ipuçları…

 • Sırt desteği olan kanguru modelleri tercih edilmelidir. Ergonomik tasarıma sahip ürünler bebeğin kemik, eklem ve vücut yapısına zarar vermez.
 • Cepler kullanım kolaylığı sağlar.
 • Baş desteği özellikle kanguruda uykuya dalan bebekler için hayatidir.
 • Ayarlanabilen ve taşıma kapasitesi yüksek modeller 4 yaşa kadar kullanım alanı yaratır.
 • Bacakların düzensiz bir şekilde sarktığı değil bebeğin poposu üzerine oturduğu modeller özellikle erkek bebeklerde testise baskı oluşturmaz.
 • Bebeğin yerleştirildiği kanguruda alın bölgesi anne dudağı hizasındaysa ürün doğru kabul edilebilir.
 • %100 pamuk ve terletmeyen kumaşlar tercih edilmelidir.
 • Bel desteği, sırt sabitleme kemeri ve kalın dolgulu kol sağları olan modeller anneler için konforu en üst seviyeye çıkarır.
 • Yenidoğan aparatı olan modeller uzun süreli kullanım için idealdir.
 • Geniş omuz askıları ebeveyn taşımasını kolaylaştırır.
 • Takıp çıkartması kolay ürünler tek başına kullanım imkanı verir.
 • Ön, yan ve arkada taşıma bebeğin tercihlerinin dikkate alınmasına yardımcıdır.
 • HDI tarafından desteklenen modeller güvenli kullanım için idealdir.
 • Boyun kontrolü henüz gelişmemiş bebekler için baş sabitleyici bulunmalıdır.

Tecrübeli anne tavsiyeleri, kullanıcı yorumları ve popüler markalar arasından yaptığımız en iyi kanguru markası hangisi karşılaştırmasının sonuna geldik. Desen, özellikler, performans ve fiyat dengesini kurarak en doğru ürünü seçmek için artık hazırsınız. Keyifli alışverişler.

 • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.